in , ,

MoneyPay Business’dan kurum ve çalışanlara özel ayrıcalıklar

Migros’un müşterilerinin ödeme, para transferi başta olmak üzere finansal işlemleri hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri amacıyla kurduğu MoneyPay’in işlem hacmi sadece bir yılda yaklaşık 1 milyar TL’ye ulaştı. Tüm finansal ihtiyaçlara bütüncül çözümler sunan MoneyPay, son olarak hizmet ağına kurumsal müşterileri ve çalışanları da ekleyerek yeni B2B2C ürünü ile MoneyPay Business’ı hayata geçirdi.

MoneyPay-Business

MEHMET MÜSTEHLİK

Migros, alanında bir ilk olan ödeme ve finansal teknoloji şirketi MoneyPay ile başta müşterileri olmak üzere tüm kullanıcılarının yenilikçi finansal ürün ve hizmetlere güvenli, hızlı ve kolay erişimini sağlıyor.

“Hayatı Kolaylaştıran Uygulama” sloganıyla hayata geçirilen MoneyPay’in Genel Müdürü Mehmet Müstehlik şu bilgileri verdi: “Migros olarak, 2020 yılında girişimcilik sektörünün yakından tanıdığı Bülent Tekmen’le bir araya gelerek MoneyPay’i kurduk ve 2022 Ağustos döneminde de Merkez Bankası’ndan faaliyet lisansımızı alarak operasyonlarımıza başladık. Finansal ürün ve hizmetlere güvenilir, hızlı, kolay erişimi sağladığımız MoneyPay, müşterilerimizden büyük ilgi gördü ve görmeye devam ediyor.

Sadece son 1 yılda MoneyPay üzerinden yapılan işlemlerin hacmi 1 milyar TL’ye ulaştı. Bu platform üzerinden verdiğimiz indirim ve hediye tutarı ise 5.5 milyon TL’ye ulaştı. Yakın zamanda sigorta hizmetlerini de portföyümüze ekledik ve çıkan son yönetmelik ile paralel olarak e-para ve ödeme şirketlerine sağlanan aracılık iş modeline uygun yeni yatırım ürünleri sağlamak üzere iş ortağımız Colendi ile çalışmalara başladık. Hedefimiz bir kaç yıl içinde, Migros kanallarında MoneyPay’i her iki müşteriden birinin kullanması.”

“Teknolojinin gelişimiyle, dijitalleşmeye yaptığımız yatırımlar ve iş birlikleri, aynı zamanda değişen müşteri ihtiyaçları ve beklentileri MoneyPay’i doğuran etkenler oldu. Müşterimizin ihtiyaç duyduğu, hayatlarını kolaylaştıracağımız, yaşamlarına hız, konfor ve kolaylık katabileceğimiz alanları öngörerek adımlar atıyoruz. MoneyPay tüm bu ihtiyaçları karşılayan bir ürün. MoneyPay’in hizmet alanını kurumsal müşterilere ve çalışanlarına da açtık. Önümüzdeki dönemde ulaştığımız müşteri sayısını daha da artırmayı hedefliyoruz.”

MONEYPAY’DEN ZENGİN SEÇENEKLER

E-para mevzuatının izin verdiği lisanslara sahip bir EPK ve ödeme kuruluşu olan MoneyPay, kullanıcılara yönelik farklı finansal ürünleri içinde barındırıyor. Kullanıcılar, Mastercard altyapısında sunulan dijital karta aktardıkları bakiye/ön ödemeli kart ile veya tanımladıkları kredi kartı ile ya da Colendi işbirliği ile kişiye özel belirlenen hazır limit üzerinden ödemelerini yapabiliyor.

Finansal iş ortaklarının sağladığı hazır limiti kullananlar, ödemelerini 30 güne kadar erteleme imkanına sahip oluyor. Ek olarak kullanıcılar, farklı bankalar ile yapılan işbirlikleri kapsamında, ürün finansmanı ve ihtiyaç kredisi çözümlerine direk MoneyPay uygulaması üzerinden erişebiliyor. Havale ve EFT olanaklarının yanı sıra, uygulama üzerinden sadece cep telefonu numarası girilerek istenen kişiye 7/24 para transferi yapılabiliyor, Migros mağazalarındaki kasalardan ve ATM’lerden para çekimini tüm Türkiye çapında gerçekleştirebiliyor. Money üyeliği olan müşteriler, bilgilerini MoneyPay ile eşleştirdiğinde hem mağazalardaki hem de Migros Sanal Market’teki tüm Money sadakat dünyası indirim ve avantajlarından anında faydalanabiliyor. Uygulama Android ve iOS’tan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Ayrıca, Migros Sanal Market, Hemen ve Migros YEMEK gibi online siparişlerde kullanılabilen MoneyPay Cüzdan, sadece Migros alışverişlerinde geçerli Hazır Limit ürünü ve Turkcell ile “Faturana yansıtarak öde” seçenekleri de bulunuyor. Bununla birlikte Migros müşterileri, bankalarla sağlanan iş birlikleri sayesinde elektronik kategorisindeki alışverişlerinde özel fiyat avantajları ile alışveriş kredisi kullanabiliyor veya ihtiyaç kredisi kullanarak “MoneyPay cüzdanı doldur öde” özelliğinden yararlanabiliyor.

MONEYPAY BUSINESS’İN ŞİRKETLERE SUNDUĞU AVANTAJLAR

  1. Vergilendirmede kolaylık
  2. Maaş dışı yan haklar için tek çözüm
  3. Tek tedarikçi ile çoklu operasyonel kolaylık
  4. Çalışan memnuniyeti

KURUMSAL ŞİRKETLERE YEPYENİ HİZMETLER

MoneyPay, portföyündeki B2B ürün ve hizmetlerle, bilinen standart ödeme sistemleri hizmet kapsamının da dışına çıkıyor. Uzun yıllardır yan hak ayni gıda yardımları konusunda piyasada öncü konumda olan, kart tabanlı bir teknoloji ile kullanılabilen “Pro” ürünü, MoneyPay bünyesinde kartlı harcamaya ek olarak QR kod ile cüzdan üzerinden ödeme imkanı da veriyor. Ayrıca cüzdan, anlık bakiye takibi ve harcama yönetimi ile kullanıcılarına daha dijital ve kolay bir harcama deneyimi sunuyor. MoneyPay, yeni ürünü MoneyPay Business ile de yemek, yol, giyim, yakıt, fatura gibi yan hak ödemeleri konusunda şirketlerin farklı ihtiyaçlarına, tek tedarikçi üzerinden çözüm üretme fırsatı sunuyor. Çalışanlar, banka kanalı ile MoneyPay cüzdan hesaplarına yapılan yüklemeleri diledikleri gibi POS ile alışveriş imkanı olan her noktada, MoneyPay kartları ile veya MoneyPay cüzdanları/QR ile özgürce kullanabiliyor, yasal sınırlamalar dahilinde tüm ATM’lerden ve Migros kasalarından nakit çekim yapabiliyorlar. Ek olarak, bu tutarları Migros mağazalarında veya online Migros kanallarında harcayan kullanıcılara ek indirim ve avantajlı alışveriş imkanları sağlanıyor.

Gelir Vergisi Kanunu’ndaki değişiklikle birlikte, nakit ödenen yemek paralarının da vergi istisnası kapsamına alınmasıyla, ilgili ödeme kanalının MoneyPay olması durumunda şirketler, vergi ve prim avantajları ile tüm istisnalarından faydalanabiliyor. Bunun yanında şirket çalışanlarına kartla veya cüzdan/QR ile farklı noktalarda özgürce harcama imkanı ve Migros mağazaları ya da e-ticaretten yapacakları harcamalar üzerinden kişiye özel ek indirimler ve kampanya teklifleri sunuluyor.

ÇALIŞANLARA NE SAĞLIYOR?

  • Kredi kartı kabul eden işyerlerinde harcama özgürlüğü
  • İster kart / ister karekod ile ödeme
  • Mobil uygulama ile kolay harcama yönetimi
  • MoneyPay’in finansal ürünlerine erişim
  • 3.500 + fiziki Migros mağazası ve Sanal Market’te kullanıcılara özel avantajlar

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pubinno’ya-Dünyanın-En-İyi-İçecek-Teknolojisi-Ödülü

Pubinno’ya dünyanın en iyi içecek teknolojisi ödülü

Bosch-Home-Comfort

Bosch Home Comfort’tan ‘RenewTogether’ platformu