in , ,

Bilnet Okullarından Yeni Dönemde Yeni Kampüsler

Bilnet Okulları, 2022 – 2023 eğitim-öğretim döneminde, 11 farklı ilde yer alan 23 kampüsünde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde hizmet vermeye devam edecek. İletişim gücü ve öz güveni yüksek, yaratıcı, bilimsel düşünebilen, sanata ve spora ilgi duyan, başarılı ve iki dil bilen öğrenciler yetiştirmeye devam eden Bilnet Okulları, yeni döneme yeni kampüslerle giriyor.

Bilnet-Okulları-Genel-Müdürü-Zehra-Sağ-1

1ZEHRA SAĞ
Bilnet Okulları Genel Müdürü

Bulunduğu tüm lokasyonlarda eğitim faaliyetlerine eş zamanlı devam eden Bilnet Okulları; İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Bodrum, Denizli, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya ve Samsun’da bulunan kampüslerinin yanı sıra, 2022–2023 eğitim–öğretim yılında Ankara’daki dördüncü kampüsünü Eryaman’da, İstanbul’daki altıncı kampüsünü Küçükçekmece’de hizmete açmaya hazırlanırken, Bursa Osmangazi’deki yeni yatırımı ile de büyümeye devam ediyor.

Yeni yüzyıla özel beceriler
İngilizce diline hâkim, 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış, öz güveni yüksek ve başarılı öğrenciler yetiştirmek hedefiyle yoluna devam eden Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra SAĞ, “Dünyaca ünlü eğitimci Marc Prensky’nin dediği gibi 20’nci yüzyıl becerileri ile 21’inci yüzyılın çocukları yetiştirilemez” diyor ve ekliyor:

“Biz her zaman eğitim programlarımızı bu felsefeyi temel alarak inşa ediyoruz. Misyonumuz, çağın eğitim stratejileri, teknoloji ve yöntemlerini kullanarak geleceğe yön veren, evrensel düşünen, sorumluluk sahibi, ilgi ve yeteneklerinin farkında, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı mutlu ve üretken bireyler yetiştirmek.”.

“Amazing Academy” ile hayata hazırlık
Bireyin hayata hazır olmasının yolu, şüphesiz ki kendini tanımasından geçiyor. Öğrencilerinin bir yandan İngilizce öğrenmelerini sağlarken uygulamalı dersler ile de ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağladıklarını belirten Sağ şöyle konuşuyor:

“Bir eğitim kurumu olarak öğrencilerimize karşı sorumluluklarımız sadece akademik başarı ile sınırlı olmamalı. Öğrencilerimizi iş ve sosyal hayata da hazırlamamız gerekiyor. Yani yetişkin bir birey olma yolunda atacakları her adımın sağlam temellere oturması gerekiyor. İşte ‘Amazing Academy’ bu düşünce sonrasında hayat buldu.

Bilnet Okullarında her çocuğu ilgi ve yeteneklerine göre hayata ve bir üst öğrenime hazırlamak mümkün. Bu anlamda Türkiye’de ilk kez uygulanan akademi sayesinde öğrencilerimizle sosyal ortamlara uyumlu, ihtiyaç duyulan bilgiye erişme, yorumlama ve yeniden üretme alışkanlıkları kazandıran, öğrencinin aktif katılımını vurgulayan bir eğitim sistemi ile fark yaratıyoruz. Bu akademi ile bir diğer hedefimiz de kendi dilini ve kültürünü çok iyi bilen, birden fazla dilde kendine güvenerek ve çeşitli iletişim yollarını algılayarak kendilerini ifade eden bireyler yetiştirmek ve geleceğe yani hayata hazırlamaktır.”

Standartlara uyum zamanı
“Amazing Academy” ile eğitimi bir ekosistem olarak görmeyi ve sistemin tüm alt bileşenlerini eş zamanlı tasarlamayı hedefleyen bir yöntem olduğunu belirten Sağ, şu bilgileri veriyor:

“Bu anlamda, görüşme, gözlem, sözlü sunum, beceri, projeler, performans ödevleri, öz değerlendirme, akran değerlendirme, ürün dosyaları ve tutum ölçekleri ile profesyonel olarak yetkinlikleri tespit edilen öğrencilerimizin farklı konu alanlarında yeterlilik tanımları yapılarak standartlar oluşturularak müfredatların bu standartlara uygunluğu sağlanacak. Farklı yeterlilik gruplarında bulunan öğrenciler, öğrenme analitiği ile riskleri açısından izlenerek yerinde ve zamanında tedbirler alınarak hayata hazır olan bireyler olarak yetiştirilecektir.”

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Penta-Teknoloji’den-2022’ye-Hızlı-Başlangıç

Penta Teknoloji’den 2022’ye Hızlı Başlangıç

bu-ayin-onerileri1

Bu ayın önerileri