in , ,

Ailelerin yarını

Bodrum’da gerçekleşen ve 250’ye yakın genç aile bireyinin katıldığı Young Owners Forum’da, Vodafone Türkiye ve Pwc Türkiye ile birlikte gerçekleştirdiğimiz anketten ilginç sonuçlar çıktı. En dikkat çekici yanıtlardan birini de, “Covid işinizi nasıl etkiledi” sorusuna verilen yanıt oluşturdu. Yüzde 39’a yakın bölümü, “olumlu” ve “çok olumsuz” yanıtını verirken, yüzde 15.4 “çok olumsuz”u seçmişti.

ailelerin-yarini-1
 • Aile şirketlerini en çok zorlayan faktörler

 • Aile Anayasası
  Önemli bölümü 2 ve 3’üncü kuşak bireyi olan gençler, “Anayasanız var mı?” sorusuna şu yanıtları verdi.

 • Aile dışında deneyim
  Young Owners Club üyeleri, “Aile işine dahil olmadan başka bir şirkette çalıştınız mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

 • Yeni iş planları
  (Mevcut sektörler dışında, özellikle yükselen teknoloji benzeri işlere yatırım düşüncesi var mı?)

 • Kuşaklar bir arada!

%47.1: Ankete katılanların bu orandaki bölümü, ailelerinde 2’inci kuşak olduklarını paylaştı. Bu bölümde ağırlığı ise İstanbul dışı şirketler oluşturuyor.

%4.6: Bu çalışmada en dikkat çeken sonuç ise yüzde 4.6’lık bölümün 5’inci kuşağı temsil etmesi id. 3’üncü kuşak yüzde 36.9, 4’üncü kuşak temsilcisi ise yüzde 11.4 düzeyindeydi.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

karantinada-ask

Karantinada aşk

uctan-uca-hakimiyet

Uçtan uca hakimiyet!