in , ,

Harika bir yıl için teşekkürler!

Editörden

m-rauf-ates

Tahmin ettiğimizden hızlı bir yıl oldu. Fast Company Dergisi’ni 1 yıl önce tam bu vakit piyasaya vermiştik. Global derginin imajının Türkiye’de tahmin ettiğimizden fazla olduğunu gördük. İş dünyası ve okurlarımız, ilk sayıya büyük talep gösterdiler. Sorunlu bir ay olmasına rağmen rekor düzeyde ilan aldık. Açıkçası çok iyi bir başlangıç yaptık. Chobani’nin kurucusu Sevgili Hamdi Ulukaya’nın yer aldığı kapağın olduğu sayı, tam düşündüğümüz gibi “ana stratejimizi” iş dünyasına anlatmakta başarılı oldu. Pandemiye rağmen oldukça iyi bir yıl geçirdik. Bize güvenenlere tekrar teşekkür ediyoruz.

2021 yılına yeniliklerle başlıyoruz. Her şeyin evrim geçirdiği, değişimin bütün dengeleri ve gündemi alt üst ettiği günümüzde, okurları “yeniyle” buluşturmayı istiyoruz. Bunu hem söyleşilere hem de araştırma konularına yansıtmaya çalışıyoruz. Liste ve ödüllerde, yeni dönemin ruhunu öne çıkarıyoruz. Daha önce yayınlanmamış, henüz keşfedilmemiş çalışmaları, okurlarımızdan gelen önerilerin de katkısıyla hayata geçiriyoruz.

Bu yeni projelerden birini elinizde tuttuğunuz dergide göreceksiniz. “Global jüriye sahip” Türkiye’nin ilk “ödül listesini”, Sürdürülebilirlik Liderleri 50 ile gerçekleştirdik. Dünyadan önemli isimlerin yer aldığı jüri, birkaç yüz kişinin başvurduğu adaylardan 50 kişiyi seçti. İlerleyen sayfalarda bunu göreceksiniz.

Yen yılda birkaç “yeni” ve “fark” yaratacak projemizi de açıklayacağız. Nisan, Haziran sayılarında başlayarak, her sayıda yenilikleri sizlerle buluşturacağız. Bize önerilerinizi yazarsanız, “birlikte yaratma” yaklaşımımızı daha kolay hayata geçiririz. Katkınız için şimdiden teşekkürler.
Gelecek sayıda görüşmek üzere.

Saygılarımla…

BİR DÜNYA REKORU KIRDIK

Fast Company Dergisi’ni Türkiye’de başlattığımızda, yeni nesil bir dizi etkinlik planımız vardı. Önemli bölümü İstanbul merkezli olacak bu etkinliklerde, farklı içerik ve liderleri hedeflemeyi planlamıştık. İki önemli etkinlik için adresimiz Bodrum ve Ayvalık olacaktı.

Ancak, dergiyi yayınladıktan 1 ay sonra “pandemi” kapıyı çaldı. Birkaç fiziki etkinlikten sonra planları gözden geçirdik. Bütün projelerimizi online’a taşıdık, tahminlerimizin çok üstünde ilgiyle tamamladık. Bu arada gelen talepler ve oluşturduğumuz içeriği destekleyen bazı etkinliklerimiz de oldu. Birkaç etkinliğimizde 2500’ün üstünde “davetli” (Yotube ve benzeri mecralar dahil değil), izleyici rakamlarına ulaştık. Sonra dönüp 2020 bilançosunu çıkarınca, bu alanda “bir dünya rekoru” kırdığımızı gördük. Hiçbir yayın bir yılda bu kadar sayıda etkinlik yapmamıştır. Bunda bizi destekleyen dostlarımızın katkısının yanı sıra, yurtdışı ve Türkiye’den davet ettiğimiz önemli konuşmacıların da katkısı oldu. Bütün dostlara tekrar teşekkür ediyorum.

2021 yılına ise 4 Şubat’ta Global Trends Summit ve 9 Mart’ta FAST’21 ile başlıyoruz. Çok güçlü konuşmacılar ve içerik oluşturduk. Ardından Sürdürülebilirlik ve İklim Zirvesi gelecek. Onun konuşmacılarını görünce siz de şaşıracaksınız! Önerileriniz varsa lütfen yazın.

Yazar: Rauf Ateş

Fast Company Türkiye Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KaanGur_2

Kredi piyasasının yeni hesapları

sirket-doktoru-pizza-

Pizza Hut’ın kurucusu ölmeden önce ne yapıyordu?