in , ,

İki yılı tamamlarken

Fast Company Türkiye’nin 12’nci sayısıyla birlikteyiz.

edito-yazısi
M. RAUF ATEŞ
Fast Company Türkiye Kurucusu [email protected]

Sevgili Ali Sabancı’yı, yıllar önce sanıyorum o dönem gıdayla ilgili yeni bir sunumunun toplantısında tanımıştım. Aradan yıllar geçti. Üzerine çok başka işler, girişimcilikle ilgili ‘öncülük’ gibi önemli liderlikler geldi. Türkiye’de girişimciliğin anlatılması konusunda öne çıkan isimlerden biri oldu. Pegasus’un kuruluş ve yükselişine öncülük etti. Bu alanda “oyunu” değiştiren isimlerden biri oldu. Uzun süredir bir yayına konuşmamıştı. Sonunda, kendi deyimiyle, “yeni normalden sonraki normali” konuşmak için ikna ettik.

Umarım siz de beğeneceksiniz. Esas Holding Başkanı Ali Sabancı, babası merhum Şevket Sabancı’dan 2 yıl önce başkanlığı devralmıştı. Çok yakın zamanda babasını kaybetti. Tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Sanıyorum Şevket Bey ile ilk kapsamlı söyleşiyi ben yapmıştım. Biraz zor ikna etmiştim. Evinde yaptığımız söyleşide bana, “İyi ki konuşmuşum, her şeyi hatırlamama katkı yaptı” demişti. Bu vesileyle bir daha rahmetle anıyorum.

2022’YE HAZIRIZ

Fast Company Türkiye, okuduğunuz bu dergiyle birlikte ikinci yılını tamamlıyor. Şubat/Mart sayısıyla birlikte yeni bir yıla gireceğiz. Geride kalan 2 yılda, bir yandan içerik kalitesini yukarıda tutmaya çalışırken, bir yandan da iş dünyasının bütün taraflarını kapsayan oluşumlar ile onlara seslenen markalar geliştirdik. Şimdi geriye dönüp baktığımızda uzun yıllar yayın hayatında olan bir dergi gibiyiz. Bunun için tekrar teşekkür ediyoruz.

Biz kapaklar dahil, araştırma, listeler ve etkinlikleri, çok önceden takvime koyup iş dünyasından dostlarımızla paylaşıyoruz. Böyle bakınca 2022 yılına çoktan hazırız! Bizim liderlik ettiğimiz, 360 derece çeşitli alanlara/gruplara seslenen etkinliklerimizin yanı sıra şirketlerle birlikte, bizim ve onların hedeflerine uygun projeler de yapıyoruz. Bu kapsamda CEO Council, Female Founders, Digital CMO 50, Young Owners Club, Innovative HR Leaders, Sürdürülebilirlik 50, Holding Dijital Liderleri, CIO/CTO Buluşmaları, CFO Ajanda ve Startup 100 ile yeni yılda da önemli çalışmalar yaratacağız.

İKİ ÖNEMLİ BULUŞMA

Son olarak, bence 2021 yılının en büyük buluşması olan Ayvalık Business Forum’u 16-17 Eylül 2022 tarihlerinde yapacağız. Geçen yıl Boyner Ailesi ile Şerif Kaynar’ın davetleri vardı, bu yıl sevgili Muhtar Kent’in davetini de organize edeceğiz. Bu yıl daha unutulmaz olacak. Ancak, ne yazık ki, katılım sınırlı olacak!

Türkiye’nin aile şirketlerinin genç bireylerini buluşturduğumuz Young Owners Forum ise 2-3 Eylül’de Bodrum’da gerçekleşecek. Bence bu bölgenin en yüksek katılımlı, bir o kadar da “işe yarayan” buluşması… Bunu devam eden arkadaşlıklardan, yıl boyu devam eden buluşmalardan, dostluklardan ve orada gerçekleşen anlaşmalardan da görüyorum. Bir sonraki sayımız Şubat’ta sizinle olacak. 2021’de kayıplarımız, zorluklarımız oldu. Umarım çok iyi bir yeni yılı birlikte yaşarız.

Saygılarımla…

Yazar: Rauf Ateş

Fast Company Türkiye Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’nin dijital odaklı 50 pazarlama lideri açıklandı

CFO

CFO’nun dijital ajandası