in , ,

PayCore Do’dan güvenli mobil ödeme

PayCore’un devrim niteliğindeki ödeme platformu PayCore DO (Dijital Ortak) ile müşteriler, herhangi bir satış noktasında hızlı, konforlu ve güvenli ödeme yapabiliyor, böylelikle kasada oluşan uzun ödeme kuyrukları sona eriyor. İhtiyaca göre Android POS veya Soft POS olarak tasarlanan PayCore DO, satış, sadakat, kampanya ve elektronik belge yönetimi gibi tüm uygulamaları tek bir çatı altında toplayarak uçtan uca ve güvenli bir ödeme deneyimi sağlıyor.

PayCore

Dünya genelinde uzun kasa kuyrukları, her yıl perakendecilerin milyarlarca dolarlık satış kaybı yaşamasına neden oluyor. Pandeminin de etkisiyle değişen tüketici davranışları kasa kuyruklarında bekleme süresine tahammülü azalttı. Müşteriler artık alışveriş yaparken ödeme sürecini saniyeler içinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamak istiyor. Bu doğrultuda uzun kuyruklardan kaçınmaya olanak tanıyan yeni nesil “ödeme teknolojilerine” yönelik ilgi de artıyor.

Türkiye’nin lider finansal teknoloji şirketi PayCore, bu ihtiyacı öngörerek perakende, akaryakıt istasyonları, HoReKa, hızlı tüketim ve bayi/ b2b dağıtım kanalları dünyasında devrim yaratan, ödemeyi kasadan reyona/istasyona/masaya/sahaya taşıyan yeni nesil bir ödeme platformu geliştirdi.

SEKTÖRLERE ÖZEL ÇÖZÜM

PayCore Dijital Ortak ‘PayCore DO’ adını taşıyan bu teknoloji, müşterilerin kasa kuyruğuna girmelerine gerek kalmadan mağaza içinde istedikleri noktalarda en hızlı, konforlu ve güvenli şekilde ödeme işlemini gerçekleştirebilmelerini sağlıyor.

Platform, sadece perakendeye değil, farklı sektörler için de olanaklar sunuyor.

Platformu kullanan akaryakıt istasyonları plaka ve tutar bilgisini ekrana otomatik olarak aktaran sistemlerle hatalı girişleri engelliyor ve işlemler hızlanıyor; plaka, tarih, satış, miktar, ödeme türü bazlı raporlar alabiliyorlar.

HoReKa (Otel, Restoran, Kafe) sektöründe ise şirketler, yazar kasa cihazı satın alma, bakım ve yenileme masrafından kurtuluyor.

ENTEGRE MOBİL ALIŞVERİŞ

Yeni nesil ödeme seçeneklerini reyonda, istasyonda, sahada ve masada sunan güvenli mobil ödeme platformu olan “PayCore DO”, aynı zamanda satış, sadakat ve kampanya gibi tüm uygulamaları tek bir çatı altında toplayarak uçtan uca ve güvenli bir ödeme deneyimi yaratıyor.

Platform sayesinde satış, ödeme ve elektronik mali belge oluşturma adımları birbiriyle entegre olarak tek bir mobil cihaz üzerinden güvenli şekilde yapılıyor.

PayCore müşterilerinin tercihlerine ve iş modellerine göre Soft POS veya Android POS üzerinden çalışabilen bu teknoloji sayesinde mobil ödeme işlemi Chip&Pin’li olarak gerçekleşiyor.

TÜRKİYE’DE BİR “İLK”

PayCore Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bartu Ülgür; PayCore DO, Boyner ve Logo Yazılım iş birliği ile mağazada mobil satış ve ödeme hizmeti sunuyor. Değişen müşteri alışkanlıkları dikkate alınarak ödeme süreci daha pratik hale geliyor, müşteri deneyimi zenginleşiyor. Müşteriler kasa sırasına girmeden mağaza içinde bulunduğu yerden ödeme yapabiliyor. Müşterilerin hayatlarına değer katan yenilikçi ödeme teknolojileri projelerine hızla devam edeceğiz diyor ve ekliyor:

“Her türlü kötü niyetli kullanımın, kart kopyalamasının ve kart bilgilerinin sanal POS akışlarında olduğu gibi manuel veya bir araç aracılığıyla cihaza girilmesi durumunda oluşan risklerin önüne geçen bu sistem sayesinde, kart sahibinin ve işlemin güvenliği en üst seviyede temin ediliyor.”

Projeyle Türkiye’de perakende sektörüne özel çözüm ve ürünleriyle iş birliklerini de hızlandırdıklarını anlatan Ülgür, “Bu teknolojimizi yurt dışına taşımayı da hedefliyoruz” diyor ve şunları ekliyor:

“PayCore DO’yu yalnızca perakende noktalarında değil aynı zamanda sahada da kullanıyoruz. Özellikle sıcak ya da soğuk satış yapan distribütör veya bayi ağı aracılığıyla ürünlerini sahaya ulaştıran şirketlere, B2B süreçlerine uygun, ERP programlarıyla haberleşebilen ve tüm iş istasyonlarını Android POS veya Soft POS ile tek cihaz üzerinden çok kanallı bir şekilde yönetebilecekleri bir platform sunuyoruz, bu alandaki yeni projelerimizi yakında duyuracağız. Hem perakendede hem sahada geleneksel ödeme yöntemlerinin yerine geçecek yeni bir ödeme deneyimi oluşturuyoruz.”

Platformun Yenilikleri

  • Müşteri ve şirketler için Türkiye’de bir “ilk” oldu.
  • Giderek artan ve satışa olumsuz yansıyan kasa kuyruklarını azaltmayı amaçlıyor.
  • Entegre mobil ödeme olanağı sunuyor.
  • Restoran ve kafe alanlarında yazar kasa cihazı satın alma, bakım ve yenileme masrafını ortadan kaldırıyor.
  • Kart kopyalama gibi riskleri asgari düzeye indiriyor.
  • Müşteri ve şirketlerin birçok iş uygulamasını tek cihaz üzerinden yönetme kolaylığı sunarken, ihtiyaçları doğrultusunda uygulama geliştirme avantajı sunuyor.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pinar-online

PınarOnline’dan yaza özel hizmet

Philips’ten-evleri-yuvaya-dönüştüren-yenilikçi-çözümler

Philips’ten evleri yuvaya dönüştüren yenilikçi çözümler