in , ,

“Sektöre yön vermeye devam edeceğiz”

Uzun yıllardır Sensormatic adıyla hizmet veren sektörün önde gelen şirketi, yakın zamanda Securitas Technology adını aldı. Şirketin Avrupa Başkanı ve Türkiye CEO’su İsmail Uzelli, “Son satın aldığımız teknoloji şirketleri ve yaşadığımız dönüşüm nedeniyle bu kararı aldık” diyor. “Tek çatıda bütün hizmetleri sunacaklarını” belirtiyor ve ekliyor: “Sektöre yön vermeye ve sektörün üzerinde büyümeye devam edeceğiz.”

Securitas-Technology-Avrupa-Başkanı-ve-Türkiye-CEO’su-İsmail-Uzelli-2

İSMAİL UZELLİ
Securitas Technology
Avrupa Başkanı ve Türkiye CEO’su

Securitas Technology Türkiye, elektronik güvenlik ve iş zekası çözümleri alanında 30 yıla yaklaşan deneyimiyle hizmet veriyor. Şirket, başta perakende olmak üzere havacılık, kamu ve Adalet Bakanlığı binaları, bankacılık, finans, ticari ve endüstriyel tesisler, enerji, sağlık, eğitim, lojistik, spor, turizm ve otelcilik gibi 12 farklı sektörde faaliyet gösteriyor. Securitas Technology’in 5 bine yakın kurumsal müşterisi, 40 binin üzerinde de kurulu sistemi var.

Securitas Technology Avrupa Başkanı ve Türkiye CEO’su İsmail Uzelli, “Bu gücümüzle sektörün lideri konumundayız” diyor ve şu bilgileri aktarıyor.

“6 alanda faaliyetteyiz”
Müşterilerimize güvenlik teknolojileri, güvenlik hizmetleri, kontrol hizmetleri, uzaktan izleme, itfaiye hizmetleri ve danışmanlık olmak üzere 6 ana alanda tanımladığımız hizmetlerle akıllı önleyici güvenlik hizmeti sunuyoruz. AVM’den havalimanlarına, tesislerden kurumsal ofislere ve mağazalara kadar hayatın her alanında güvenlik çözümlerimizle varlık gösteriyor ve sektöre liderlik ediyoruz. Yarısı mühendis ve teknisyenden oluşan 300 kişilik ekibimiz, elektronik güvenliğin her alanında derin tecrübeye sahip bulunuyor.

En yeni teknolojik çözümlerimiz, derin uzmanlığımız, 47 ülkedeki varlığımız ve güvenlik alanındaki geniş çözüm portföyümüz bizi rakiplerimizden farklılaştırıyor. Dünya genelindeki organizasyonumuz, güvenliğin farklı alanlarında yeteneklere sahip insan kaynağımız ve bu yapıdan edindiğimiz derin yerel uzmanlık; müşterilerimize 360 derece ve geniş çeşitlilikte hizmeti sürdürülebilir şekilde verebilmemizi sağlıyor.

“İsmimize Technology ekledik”
Securitas Grubu olarak biz, müşterilerimize yenilikçi, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir güvenlik hizmetleri sunmaya devam etmek için 2010 yılından bu yana 38 şirket satın aldık. Bu yıl yaptığımız Stanley Security ve Healthcare satın alması ise teknoloji alanında uzun yıllardır devam ettirdiğimiz strateji için önemli bir dönüm noktası oldu. Bu satın almayla elektronik güvenlik ciromuzu ikiye katlayarak, dünyanın en büyük ilk 3 elektronik güvenlik entegratörü arasında yerimizi aldık.

Bu yeni oluşum, tüm dünyada ‘Securitas Technology’ adıyla faaliyet gösterecek. Biz de Sensormatic olarak 2011 yılından bu yana bünyesinde yer aldığımız Securitas’ın dünya güvenlik endüstrisini değiştirecek bu adımlarına eşlik etmek üzere, faaliyetlerimizi Securitas Technology ismiyle sürdürme kararı aldık. Bilgi birikimi ve deneyimimizi, global kimliğimizle, tecrübeli ve yetkin ekibimizle Avrupa’ya ve dünyaya taşımak istiyoruz.

Nerede fark yaratıyoruz?
Teknoloji, bizim işimizin temeli. Pek çok sektörde olduğu gibi elektronik güvenlik çözümleri alanında da müşteri ihtiyaçlarını önceden öngörmek ve buna uygun adımlar atmak çok önemli. İşte teknoloji bize bu fırsatı veriyor. Tecrübemizle müşterilerimizin daha akıllı, yenilikçi ve kusursuz güvenlik çözümlerine yönelik ihtiyaçlarını öngörebiliyor, iş stratejilerine ve değer zincirine entegre edebilecekleri güvenlik çözümlerini onlara sunuyoruz. Birbiriyle konuşabilen entegre teknolojiler ve bu teknolojilerle elde ettiğimiz verilerden müşterilerimizin aksiyon alabileceği çıktılar üretiyoruz.

Hedefimiz, müşterilerimizin ‘Akıllı önleyici güvenlik çözüm ortağı’ olmak. Bunu gerçekleştirmek, teknolojiyi insanla birlikte sunabilmeyi gerektiriyor. Biz bunu, grup olarak sunduğumuz hizmetlerle tek çatı altında yapabiliyoruz.

Yeni dönemin stratejisi
Securitas Technology ismi yalnızca bizim ismimizi değil az önce bahsettiğim gibi dünya genelindeki yeni bir oluşumu temsil ediyor. Grup ile birlikte sahip olduğumuz bu yeni yapı sayesinde geleceğin güvenlik anlayışını belirleyecek ve sektörü şekillendirecek bilgiye ve ekibe sahibiz. Hem lokal hem de globaldeki inovasyon yeteneğimizle bu değer önerimizi güçlendiriyoruz. Müşterimizin ihtiyacına bütünsel yaklaşıyoruz. Teknolojilerimizi, sunduğumuz diğer güvenlik hizmetleri ile tek çatı altında sunuyoruz. Bunu dünyada yapabilen tek şirketiz.

Sektörün lider şirketi olarak, sektöre yön vermeye ve sektörün üzerinde büyümeye devam edeceğiz. Bulut hizmetleri, Uzaktan Video İzleme (RVS) temeline dayalı akıllı önleyici güvenlik hizmetleri, yapay zekâ algoritmalarının kullanıldığı güvenlik kameraları, hizmet olarak güvenlik ve temassız geçiş kontrol sistemleri de yatırımlarımıza yön veren en güçlü trendler olacak.

Securitas Technology’nin sunduğu çözümlerinden bazıları

 • Video izleme ve geçiş kontrol çözümleri,
 • Temassız biyometrik sistemler,
 • Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS),
 • Çevre güvenlik sistemleri,
 • Yangın algılama ve alarm çözümleri,
 • Elektronik ürün takip çözümleri,
 • Kişi sayma sistemleri,
 • RFID ile envanter yönetimi,
 • Kablolu ve kablosuz ağ çözümleri.

YENİ DÖNEMDE ÖNE ÇIKAN RİSKLER

 • E-TİCARETLE GELEN RİSK Pandemi sürecinde birçok şirket uzaktan çalışmayı benimsedi, e-ticaret operasyonlarına başladı ve günlük görevlerini çevrimiçi hale getirdi. Ne yazık ki, bu koşuşturmada güvenlik, ayakta kalmaya çalışan birçok küçük işletme için birinci öncelik değildi. Bu nedenle birçok işletme gerek siber gerekse fiziki risklerle karşılaştı. Örneğin, son 2 yılda, küçük ve orta ölçekli şirketlere yönelik siber saldırılar yüzde 150 oranında arttı. Birçok işletme buna ayak uyduramadı ve siber riskler karşısında savunmasız kaldı.
 • HİBRİT ÇALIŞMA VE GÜVENLİK Pandemi sonrası kalıcı hale gelen hibrit ve uzaktan çalışma modelleri, şirketler için yeni güvenlik riskleri oluşturmaya devam ediyor. Bazı binalar o gün gelen personel sayısının yetersizliği veya bazı departmanların uzaktan çalışmayı tercih etmesi nedeniyle kısmen boş kalıyor. Bu da çoğu zaman bina güvenliğini savunmasız bırakabiliyor.
 • BİNA GİRİŞLERİ ÖNEMLİ Bununla birlikte hâlâ binalara kurye vb. gibi çok sayıda gelen giden var. Herhangi birinin binada denetimsiz olarak dolaşmasının önüne geçmek için şirketlerin erişim kontrollerini ve güvenlik tedbirlerini iyileştirmeleri gerekiyor.
 • PERAKENDEDE DURUM Perakende tarafında ise pandemi sonrası hareketlenen sektör iç ve dış kayıplarla mücadele ediyor. Bu anlamda da yine perakendecilerin kayıplarını minimize etmesine ve kârlılık ile operasyonel verimliliğini sürdürmesine teknoloji yardımcı oluyor.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

_Sestek-Görsel

Global Oyuncu Unifonic Yapay Zeka Lideri Sestek’i Satın Aldı

procenne

Dijital çağda veri güvenliği