in , ,

Yeni nesil liderler ‘geleceği’ konuştu

Aile şirketlerinin genç üyelerinin, startup kurucularının ve melek yatırımcıların Bodrum buluşması dördüncü yılında… Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunda gerçekleşen buluşmaya, İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanı sıra Anadolu’nun dört bir yanından 300’e yakın iş insanı katıldı. Young Owners Forum’a katılan iş insanları, geleceğin teknolojileri, aile şirketlerinde değişim, kültür, insan, startup ve fintech ekosistemindeki yeni eğilimleri tartıştı…

yeni-nesil-liderler-rauf-ates

Fast Company Türkiye’nin kurucusu M. Rauf Ateş, 300’e yakın genç iş insanına “Hoş geldiniz” konuşması yaptı.

 

Young Owners Forum’un dördüncü buluşmasında, Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın, açılış konuşması yaptı.

 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, “İŞ SÜREKLİLİĞİ İÇİN TEKNOLOJİNİN GÜCÜ: YENİ NESİL BAĞLANTI TEKNOLOJİLERİ” başlıklı panelde, teknoloji dünyasında yeni gelişmeleri aktardı.

 

Bu yılki buluşmanın ilk oturumunda Z Kuşağı’nın temsilcileri (Soldan sağa) Alanur Özokur, Dünya Tangün, Selin Özünaldım ve Zeynep Kurtuluş, kariyerlerinin yanı sıra sosyal yaşama ilişkin yapmak istedikleri katkıları paylaştı.

 

YENİ İŞ BAŞLATANLAR Başlıklı panelde (soldan sağa) Tali Salhon, Semih Geylan ve Bars Börteçene, Tuğçe Ergül’ün yönettiği panelde, yönettikleri işleri anlattılar.

 

Young Owners Forum 23’e katılan ‘Yeni Nesil İş İnsanları’, iki gün boyunca oturumlarda ağırlık olarak teknolojideki dönüşüm, start up’lar ve aile şirketlerinin geleceğini konuştu. Etkinliğin ana sponsoru Türkiye İş Bankası’nın genel müdürü Hakan Aran, “Burada tanışıp, yatırım yaptığımız start up’ların burada olmasını çok önemsiyorum” sözleri yoğun alkış aldı.

 

Cevza Başman, Fettah Kadoğlu ve Selin Gençoğlu, Süleyman Çalışkan’ın yönettiği panelde, “NEREDEN BAŞLAMALI?” sorusuna deneyimlerini paylaşarak yanıt verdi.

 

Etkinliğin ana sponsoru Türkiye İş Bankası’nın Genel Müdürü Hakan Aran, M. Rauf Ateş’in ‘Geleceğin bankacılığına’ ilişkin sorularını yanıtladı…

 

“OYUNDA GLOBAL MARKA YARATMAK” başlıklı panelde (soldan sağa) Yiğit Arslan, Ayşe İnal, İhsan Elgin, Burak Vardal ve Hakan Baş, Türkiye’nin oyun sektöründeki yükselişini ve geleceğini tartıştı.

 

(Soldan sağa) Reyhan Baylan’ın yönettiği, “DÜNYAYI İYİLEŞTİRENLER” başlıklı panelde Ece Çiftçi, Elif Boyner ve Mine Ekinci, eğitimden gıda israfına kadar sosyal içerikli çalışmalarını anlattı.

 

“GELECEĞİN LİDERLERİ” başlıklı panelde (soldan sağa) Murat Yeşildere’nin konukları, Devran Bülbül, Emir Turan, Murathan Kalyoncu, Sena Süerdem ve Yahya Ülker oldu…

 

Etkinliğin co-sponsorlarından Kofana Dijital’in CEO’su Burak Kurucu, Mehtap Demir’in veri işleme, yapay zeka ve müşteri ilişkileri yönetimine ilişkin sorularını yanıtladı.

 

Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “OTOMOTİVİN GELECEĞİ” başlıklı oturumda, Talat Yeşiloğlu’nun sorularını yanıtladı ve paylaşım ekonomisinden, mobilite ile elektrikli araçların sektörü nasıl şekillendireceğini anlattı.

 

“YENİ NESLİN ROTASI” başlıklı panelde (soldan sağa) Berkay Somal, Buse Tellioğlu Altındiş, Mustafa Özer, Mustafa Kemal Sözkesen ve Yasin Kadoğlu, aile şirketlerinde kuşaklar arası iletişim ve sorumlulukların paylaşımına ilişkin görüşlerini paylaştı.

 

Bodrum Gündoğan’da Mivara Otel’de gerçekleşen Young Owners Forum’da katılımcılar iki gün boyunca, geçmiş yıllardaki iletişimlerini tazelerken, ilk kez katılan yeni nesil iş insanlarıyla da tanışma ve kaynaşma olanağı buldu…

 

Milli okçumuz Mete Gazoz, “BİR MİLYON ATIŞ FAKTÖRÜ” başlıklı oturumda Mehtap Demir’e dünya ve olimpiyat şampiyonluğunu getiren çalışma disiplininin inceliklerini anlattı.

 

“YÜKSELEN STARTUP’LAR” panelinin katılımcıları; (soldan sağa) Emre Yıldız, Çiler Ay, Oğuzhan Süral, Serhat Gürcü ve Umut Yıldırım, şirketlerinin yeni dönemlerini ve hedeflerini paylaştı.

 

“FINTECH ETKİSİ” başlıklı panelin katılımcıları: (Soldan sağa) Bulut Arukel, Burak Elgin, Mustafa Alpay, Semih Buşabak ve Yalın Kılıç

 

İkinci günün ilk oturumu olan “YENİ NESİL VC” başlıklı oturumda (soldan sağa) Ali Karabey, Günce Önür, Gülsüm Çıracı, İmran Gürakan ve Mustafa Kopuk, startup ekosisteminin yatırım stratejilerini konuştu.

 

“GELECEĞE YÖN VEREN TEKNOLOJİLER” başlıklı oturumda (soldan sağa) Orçun Fıstık, Burak Soylu, Furkan Örs, Gökhan Erdoğdu, İbrahim Coşkuner ve Mehmet Taha Pınar, yapay zeka, blokzinciri, eğitim ve teknolojideki dönüşümü tartıştı…

 

“ZOR YILDA LİDERLİK” başlıklı panelde, (soldan sağa) Sinan Kalafatoğlu, Emre Balduk, Levent Erden, Ozan Gürsoy ve Zachary Finkelstein, öngörülmezlik, değişen koşullar karşısında liderlik üzerine görüşlerini paylaştı.

 

Gösteri sanatcısı Kaan Sekban, Pelin Akın ve Levent Erden’in sorularını yanıtlarken, ‘Beyaz Yaka’ çalışandan nasıl tiyatro ve gösteri dünyasına geçiş yaptığını, şovlarına nasıl hazırlık yaptığını anlattı.

 

Kaan Sekban’ın anlatımları katılımcılarda neşeli anlar yarattığı gibi, Sekban soru yağmuruna tutuldu…

 

Son oturumdan sonra katılımcılar ve Fast Company Türkiye ekibi, toplu fotoğraf çektirdi…

 

Rams Global Başkan Yardımcısı Devran Bülbül, Köşebaşı Türkbükü’nde ‘Hoşgeldiniz Yemeği’ne ev sahipliği yaptı ve katılımcılara hitap etti.

 

Forum’a katılan konuşmacı ve katılımcı genç iş insanları bol bol fotoğraf çektirerek, o anları ölümsüzleştirdi…

 

‘Atıştırmalık’ sektörünün iki devi Eti ve Ülker’in yeni nesil kuşağının temsilcileri Emir Turan ve Yahya Ülker…

 

Bodrum Loft’ta, Pelin Akın’ın ev sahipliğindeki ‘Gala Yemeği’nden bir kare…

Forum, dördüncü kez gerçekleştirildikten sonra Fast Company Türkiye ekibi toplu halde…

 

Yemek molaları, eski ve yeni katılımcılar için sohbet ve tanışma olanağı yarattı…

 

Yıldız Holding YKÜ Murat Ülker, ‘Gala Gecesi’ne katılarak genç iş insanlarıyla sohbet etti.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en-buyuk-girisimcimiz

En büyük girişimcimiz!

bu-ayin-onerileri

Bu ayın önerileri