in , ,

Yeni yıla girerken!

Fast Company Türkiye’nin 18’nci sayısıyla birlikteyiz.

fastcompany-aralik-ocak-sayi-18
M. RAUF ATEŞ
Fast Company Türkiye Kurucusu [email protected]

Dergimizin ilk sayısından bu yana “ekosistem” konusunun önemine, bütün stratejimizi bunun etrafında oluşturduğumuza dikkat çekmeye çalışıyoruz. İş dünyasının bütün oyuncularını, kritik bütün konuları kapsamaya çalışıyoruz. Bunu yaparken, iş dünyası için önemli, önemi gelecekte daha da artacak konulara özen gösteriyoruz.

İnovasyon, bu konuların başında geliyor. Startup’lardan holdinglere bütün şirketlerdeki inovasyonu öne çıkarmayı, teşvik etmeyi amaçlayan “En İnovatif 50 Şirket” listesini bu amaçla oluşturduk. Globalde ana derginin yayınladığı Most Innovative Companies çalışmasını, tarafsız bir şekilde sonuçlandırmak için, çok geniş kapsamlı bir jürinin katılımını sağladık. Sonuçlarını bu sayıda göreceksiniz. Listede yer alan bütün şirketleri, liderlerini kutluyoruz.

Bir sonrası sayımızda ise Sustainable 50 Leaders araştırmamız yer alacak. Burada da tarafsız sonuç için, sadece Türkiye’den değil, dünyaca ünlü liderlerden oluşan bir jüri hazırladık. Başvurularınızı bekliyoruz. Başta Başkan ve CEO olmak üzere sürdürülebilirlik konusuna öncülük eden liderinizi, kısa ve etkin bir başvuru metni ile bize iletin.

https://basvuru.fastcompany.com.tr/sustainability-leaders/2022/

Gelecek sayıda görüşmek üzere.
Önerileriniz olursa beklerim.

Saygılarımla.

İKİ ÖNEMLİ TARİH

Fast Company dergisi ilk yayınlandığı günden beri yıllık planımızı, Kasım ayından itibaren açıklayarak yol alıyoruz. Bu yıl da benzer yolu izledik ve talep eden iş ortaklarımızla 2023 yılı ajandasını paylaştık. Bu ajanda içinde Ayvalık Business Forum ve Young Owners Forum/Bodrum önemli bir yer tutuyor. Şehir dışı ve 2-3 günü kapsadığı için bu iki önemli buluşmanın tarihini paylaşmak istiyorum. Ayvalık Business Forum 15-16 Eylül 2023, Young Owners Forum ise 1-2 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. Çok sayıda dostumuz tarihi biliyor ama buradan da paylaşmak istiyorum.

100’ÜNCÜ YILDA SEKTÖRLER

Yeni yılda yapacağımız önemli çalışmalardan birini, Türkiye’nin önde gelen sektörlerini kapsayan “100+” online serimiz oluşturacak. Her sektörden liderler ve yurt dışından uzmanların katılımıyla, 1.5-2 saatlik online buluşmalar gerçekleştirecek, sektörlerin geleceğini, hedeflerini ve onları yarına taşıyacak faktörleri konuşacağız. Geçtiğimiz dönemde farklı başlık altında yaptığımız ve çok büyük ilgi gören bu buluşmalar için önerilerinizi bekleriz.

Yazar: Rauf Ateş

Fast Company Türkiye Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş-dünyasının-en-yaratıcı-insanlarıi

İş dünyasının en yaratıcı insanları

young-owners

Yarının liderlerinin yeni buluşma adresi