in , ,

Bizden yeni haberler var!

Fast Company Türkiye’nin 14’üncü sayısıyla birlikteyiz.

Bizden-yeni-haberler-var!
M. RAUF ATEŞ
Fast Company Türkiye Kurucusu [email protected]

Fast Company dergisi için yola çıkarken, iş dünyasını tam anlamıyla 360 derece kapsamak için farklı bir yol seçtik. Sadece etkinlik amaçlı değil, içerikte ve iletişimde de çok sayıda grubu kapsayan oluşumlar yarattık. CEO Council da bunlardan biri oldu.

Sınırlı sayıda Başkan ve CEO’nun üye olduğu bu platformda amacımız, bir yandan derginin içeriğinin oluşumuna katkı almak, diğer yandan araştırma ve etkinliklerle iş dünyası için değer yaratmak idi.

Bunun için bir Danışma Kurulu oluşturduk ve üyelerin de önerileriyle bir başkan seçtik.

İlk başkanımız sevgili Agah Uğur oldu. Pandemi koşulları nedeniyle CEO Council çok fazla bir araya gelemedi.

Agah Uğur

En önemli buluşmamız, 2021’de hayata geçirdiğimiz Ayvalık Business Forum oldu. Ancak, hayatın normale döndüğü düşüncesi ve umuduyla, yeni döneme iddialı hazırlanıyoruz.

Bu dönemdeki değişikliklerden biri de sevgili Agah Uğur’un, ajanda yoğunluğu nedeniyle başkanlıktan ayrılması oldu. Kendisine katkıları için çok teşekkür ediyoruz. Kendi deyimiyle, “Yine hep birlikte olacağız.”

Agah Bey’den sonra üyelerimizin de görüşünü alarak yeni başkan daveti yapmak istediğimizde Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bali öne çıktı. Aslında ajanda yoğunluğu nedeniyle biraz tereddüt ile yaklaştık. Ancak, iş dünyasının sevdiği ve saygı duyduğu Sevgili Adnan Bey, yeni dönemde CEO Council Başkanı olarak bizimle olacak. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Adnan Bali

Ayvalık Business Forum’da ve CEO Council buluşmalarında kendisinin çok katkı yapacağını düşünüyoruz. Bizim için yılın ilk iyi haberlerinden biri oldu.

3 ÖNEMLİ BULUŞMA

Bu yıl dergimizin 3’üncü yılını kutluyoruz. 11 Mayıs’ta yapacağımız Fast’22 adlı CEO buluşmasını, bizim derginin dostlarının da katılımıyla, özel bir kutlamaya dönüştüreceğiz.

Diğer iki etkinliği de biliyorsunuz: Ayvalık Business Forum (16-17 Eylül) ve Young Owners Forum/Bodrum. Ayvalık için ilgi ve katılımı, “acayip” diye bir kelime ile ifade edeyim. Müthiş ilgi var. Ancak, az sayıda CEO ve patronu dahil edeceğiz. Hem yer sınırlı hem de iletişim açısından bu düzeyde gideceğiz.

Bodrum’da ise aile şirketlerinin genç bireyleri buluşuyor. Tarihimiz 2-3 Eylül oldu. Burada artık ekip belli, herkes heyecanla bekliyor. Önümüzdeki haftalarda yeni isimlerle, konuşmacıları açıklayacağız.

Bize yazın, önerin ve eleştirin… Daha iyisini birlikte yapalım. Gelecek sayıda görüşmek üzere!
Saygılarımla…

Yazar: Rauf Ateş

Fast Company Türkiye Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rina-onur-hedefimiz-kuresel-oyun-

“Hedefimiz küresel oyun”

is-dunyasında-esas-olan-insan-yonetme

Hüsnü Özyeğin: “İş dünyasında esas olan insan yönetme sanatıdır”