in , ,

Eczacıbaşı Profesyonel’den %100 sürdürülebilir ürünler

“Ev dışı tüketim noktalarında, temizlik ve hijyende en önde gelen markalarıyla Eczacıbaşı Profesyonel; turizm mevsimi yaklaşırken, bu alana yönelik sürdürülebilir ürünleriyle fark yaratıyor. “ Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Satış Direktörü ve Eczacıbaşı Profesyonel İş Birimi Direktörü Olgu Savaş Özden, “Artan beklentilere turizme yönelik yüzde 100 sürdürülebilir ürünlerle yanıt vereceğiz” diye konuşuyor.

Eczacıbaşı-Tüketim-Ürünleri-Satış-Direktörü-ve-Dijital-Büyüme-Lideri-Olgu-Savaş-Özden--(1)

OLGU SAVAŞ ÖZDEN
Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Satış Direktörü

Ev dışı tüketim noktalarının temizlik ve hijyen ihtiyaçlarını karşılayan Eczacıbaşı Profesyonel, değişen ihtiyaç ve beklentilere uygun ürünler geliştirerek portföyünü zenginleştirmeye devam ediyor. Hijyenden gelen sağlığı, sürdürülebilirlik odaklı olarak ev dışındaki bütün noktalarda müşterilere ulaştırmayı hedefleyen Eczacıbaşı Profesyonel, Selpak Professional Recycled Serisi’ni geliştirdi.

Eczacıbaşı Profesyonel’in pazara sunduğu yeni ürün ailesini ve sürdürülebilirlik vizyonunu, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Satış Direktörü ve Eczacıbaşı Profesyonel İş Birimi Direktörü Olgu Savaş Özden paylaştı:

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRÜN PORTFÖYÜ

Eczacıbaşı Profesyonel olarak, profesyonel temizlik ve hijyen alanlarındaki ürünlerimiz ve danışmanlık hizmetlerimizle ev dışı tüketim sektöründe işletmelerin çözüm ortağıyız. Portföyümüz içinde önemli bir yer tutan turizm sektörü, Türkiye ekonomisi için de kritik bir rol üstleniyor.

Böylesine önemli bir pazarda sürdürülebilir uygulamalara yönelik talepte artış var ve bu alanda belirli kriterleri karşılayan işletmelere uluslararası normlarda belirleyici olan Sürdürülebilir Turizm Sertifikası veriliyor. Bu sertifikayı almanın önemli kriterlerinden biri sürdürülebilir ürünlerin kullanımı. Biz de ürünlerimizle işletmelerin bu sertifikayı almasına katkıda bulunuyoruz. Selpak Professional Recycled Serisi’ni de yüzde 100 sürdürülebilir bir yaklaşımla hayata geçirdik. Selpak Professional Recycled Serisi’nde yer alan ürünler, atıklardan geri kazanılmış selülozdan üretiliyor ve diğer ürünlerinde olduğu gibi ağartıcı içermiyor. Hem çevreye duyarlı hem de kaliteli bir seçenek arayan tüm müşterilere yönelik olarak tasarlanan geri dönüştürülmüş ürün ailesinde, kağıt havludan tuvalet kağıdına ve peçete çeşitlerine kadar beş farklı çeşit ürün yer alıyor. Recycled Serimiz; tüm bu özelliklerinin yanı sıra biyoçözünür ambalajıyla da öne çıkıyor. Biyoçözünür ambalajlar, sürdürülebilirliğe yönelik bütünsel bakış açımızı ortaya koyması açısından da ayrıca önemli.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İŞİN MERKEZİNDE

Sektörün öncü kuruluşu Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri olarak, temiz ve sağlıklı bir yaşam için çalışıyor, iklim krizine karşı hazırlıklı olmayı ve çevresel etkimizi azaltmayı önemsiyoruz. Önceliklerimiz arasında, enerji ve su kaynaklarının daha verimli tüketimi başı çekiyor. Sürdürülebilirliği üretimimizin de merkezine alıyoruz. Tüm kağıt ürünlerimizin hammaddesini, FSC sertifikalı sorumlu ormanlardan temin ediyoruz. Plastik ambalajlarımızda biyoçözünür materyaller yer alıyor. Diğer yandan ürün portföyümüzü de Selpak Professional Recycled Serisi’nde olduğu gibi sürdürülebilirlik yaklaşımımız çerçevesinde genişletiyoruz.

Ev dışı tüketim sektöründe çevreyi ve gelecek nesilleri gözeterek pazar ihtiyaçlarını etkin olarak karşılamak, temel hedeflerimiz arasında yer alıyor. Sorumlu üretim ve tüketim anlayışını iş stratejimizin merkezine koyuyoruz. Faaliyetlerimizi, hijyenin olduğu her alanda uzmanlığımızı yansıtma hedefi ve uçtan uca sürdürülebilirlik yaklaşımıyla yürütüyoruz.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siber-tehditlere-karşı-güçlü-koruma

Siber tehditlere karşı güçlü koruma için yapay zekadan faydalanıyor

Gürok-Grubu’ndan-gelecek-için-dönüşüm

Gürok Grubu’ndan gelecek için dönüşüm