in , ,

Ege Yapı’dan yeni nesi projeler

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, 2 yılda 7 milyar TL yatırım yapacaklarını, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına hızlı gireceklerini açıkladı. Yeni yatırımlar paralelinde, “paylaşım” ekonomisine de gireceklerini, “Serviced Apartments” projesini hayata geçireceklerini paylaştı.

ege-yapı

İNANÇ KABADAYI

İstanbul ve İzmir’de 7 yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanan Ege Yapı, yeni projelerini basın toplantısında duyurdu. İnanç Kabadayı; halen devam eden ModernYaka, Cer Loft, Kekliktepe projelerine ilave olarak 7 yeni proje için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. İnanç Kabadayı; İstanbul’da Çekmeköy, Hasköy, Şile ve Bahçeşehir, İzmir’de ise Alsancak, Dikili ve Urla projeleri için yatırıma başlayacaklarını açıkladı.

İnanç Kabadayı, aynı zamanda gayrimenkul sektöründe fark yaratacak “The Superior Living” ve “Serviced Apartments” projelerini de açıkladı.

2 YILDA 7 MİLYAR TL YATIRIM

Cumhuriyetin 100’üncü yılına en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini söyleyen İnanç Kabadayı, 2023 ve yakın gelecek için şu bilgileri verdi:

“Ege Yapı olarak 2023 yılında da yüksek moral ve motivasyonla büyüme yatırımlarımıza devam ediyoruz. Dünyada ve bölgemizde yaşanan değişimleri rasyonel biçimde analiz ediyoruz. Güçlü finansal altyapımız ve son teknolojik gelişmelerle uyumlu olan mühendislik çözümlerimiz sayesinde, sektördeki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Gelecek iki yıl içinde, toplam 7 yeni proje ile 7 milyar TL değerinde yatırım yapmayı hedefliyoruz.”

YENİ FİNANSMAN MODELİ

Sektöre yönelik kapsamlı ve detaylı bir konuşma yapan İnanç Kabadayı, gayrimenkul sektörünün dünü, bugünü ve geleceğine ilişkin öngörülerde bulundu. Konuşmasında sektörü bekleyen fırsatlara ve risklere de değinen Kabadayı, konut fiyatlarını artıran gerçek unsurlara ve yeni konut finansmanı modelinin etkilerine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Bu kapsamda yeni finansman modeliyle ilgili bilgiler verdi:

“Geçen yıl itibariyle, ipotekli konut satışı ve birinci el konut satışlarının toplam satış içerisindeki payı giderek azalmıştı. 2022 yılında gerçekleşen ipotekli konut satışı, toplam satışların ancak yüzde 20’sine tekabül ediyordu. Tüketicinin uzun vadeli ve uygun taksitli konut kredisine ulaşabilmesi, sektörde satışlara ivme kazandıracaktır. Bu ivmenin gerçekleşmesi ise, ipotekli satışların yüzde 35-yüzde 40 seviyelerine gelmesi ile mümkün olacaktır.”

PAYLAŞIM EKONOMİSİ PROJESİ

“Paylaşım” ekonomisinin, neredeyse her sektörün gündemi haline gelmeye başladığını ifade eden İnanç Kabadayı, paylaşım ekonomisini destekleyen gayrimenkul projelerinin sektörde daha fazla öne çıkacağını belirten İnanç Kabadayı, “Ege Yapı olarak, değişen ve gelişen şehir ve iş hayatının ihtiyaçlarına uyumlu projeler geliştirmeye azami özen gösteriyoruz” diye konuştu ve şunları ekledi:

“Hem yatırımcısına zahmetsiz bir yatırım dönüşü sağlayan hem de konaklayanlar için ev konforunda otel hizmeti sunan markamız The Superior Living, işte bu motivasyonla ortaya çıktı. ‘Serviced Apartments’ hizmeti veren markamız The Superior Living ile 2022 yılında BatıŞehir’de hizmet vermeye başladık. Bu yıl içinde de Kağıthane’de iki lokasyonda daha The Superior Living markası ile hizmet vereceğiz.”

THE SUPERIOR LIVING HANGİ OLANAKLARI SUNUYOR?

  • İLGİ BÜYÜK Dünyada yükselen bir trend olan ‘Serviced Apartments’ sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Dünya genelindenki mevcut ekonomik koşullar ve pandeminin dönüştürdüğü iş hayatıyla birlikte ‘dijital göçebe’lerin her geçen gün artması sektöre olan talebin yükselişine katkı sağlıyor.
  • DİJİTAL GÖÇEBE ETKİSİ Tüm dünyadaki 35 milyon dijital göçebe dünya ekonomisine 787 milyar dolar değer katıyor ve 2030 yılında tüm dünyadaki dijital göçebelerin sayısının 1 milyarı bulması bekleniyor. Bu durumda dijital göçebeler hiç kuşkusuz ekonomide, yeni iş kollarında ve hatta siyasette bile belirleyici bir rolde olacaklar.
  • PAYLAŞIM EKONOMİSİ ‘Serviced Apartments’ sektörü ise en çok dijital göçebeler tarafından tercih edilen bir sistem. Temeli paylaşım ekonomisine dayanan sistem evini kiraya vererek alabileceği kira miktarını en üst düzeye çıkarmak isteyen ev sahipleri ile bir ülkede ya da şehirde orta – uzun vade konaklamak isteyen kişileri bir araya getiriyor. Yatırım amaçlı aldığı mülkünü aidat, yasal vergiler, kiracı ile olan problemler gibi zorlayıcı süreçlerle uğraşmadan The Superior Living’e işletme yetkisi veren mülk sahiplerinin evi en az 1 ay konaklamak isteyen misafirlere yine The Superior Living tarafından kiralanır.
  • HEDEF 500 ÜNİTE Marka, misafirlerinin konaklama süreleri boyunca tüm konsiyerj hizmetleri, çamaşır ve bulaşık makinesi, mutfak araç-gereçleri, temizlik malzemeleri ve nevresim – çarşaf gibi ihtiyaçları olabilecek tüm hizmetleri de sunuyor. Bugün İstanbul’da 175 daire ile hizmet veren The Superior Living 2023 sonuna kadar 500 üniteye üniteye ulaşmayı hedefliyor. The Superior Living markası gücünü, ev konforunu otel hizmetleriyle, mahremiyeti topluluk yaşamıyla, evrensel hayat tarzlarını yerel kültürle, en son teknolojiyi yüksek temaslı hizmetlerle sunan, şehir yaşamını hayat tarzı edinmiş insanların hayat tarzını zenginleştirme taahhüdünden almaktadır.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Patiwiss, depremzedeleri işe alıyor

is-dunyasindan-haberler

İş dünyasından haberler