in , ,

İki önemli buluşmaya davet

Fast Company Türkiye’nin 10’uncu sayısıyla birlikteyiz.

fastcompany agustos-eylul kapak
M. RAUF ATEŞ
Fast Company Türkiye Kurucusu [email protected]

Yeni umutlar ve iyilik dilekleriyle başlayacağımız yeni dönemle ilgili bazı projelerimizi paylaşmak istiyorum. Umuyorum, yüz yüze görüşmelerin daha fazla olacağı, iletişimin yüksek düzeye çıkacağı bir dönem olacak.

Biz de böyle bir döneme hazırlanıyoruz. Bir yandan geçen yıl başlattığımız önemli araştırma ve online/fiziki etkinlikler için; diğer yandan yeni başlattıklarımız için çalışıyoruz. Bütün projelerimizi sosyal medya dahil çeşitli kanallardan sizlerle buluşturacağız. Ancak, ben iki önemli projemizden söz etmek istiyorum.

Birincisi Young Owners Forum olacak. 27-28 Ağustos 2021’de Bodrum’da gerçekleşecek ve önde gelen ailelerin genç bireylerini buluşturacak bu etkinlik, hiç abartısız, alanının en büyüğü olacak. Bu yazıyı hazırlarken çok az sayıda yer kalmıştı. Şöyle düşünün, Türkiye’nin dört bir yanından, birkaç yüz genç aile bireyi, deneyim paylaşmak, yenilikleri dinlemek ve bence en önemlisi tanışmak için Bodrum’a geliyor. İlerleyen sayfalarda bir tanıtım görseli var. Ona ve web sitesine (www.youngownersforum.com) bakabilirsiniz.

İkincisi; Ayvalık Business Forum ise geleceğin iş buluşması olacak. Biliyorsunuz, ABD’de, önde gelen CEO’ların katıldığı Sun Valley konferansı vardır. “CEO’ların Yaz Kampı” diye geçer. Biz Ayvalık’ta, yaz biter, yeni sezon başlarken, geleceği düşünmeyi amaçlayan bir etkinlik planlıyoruz. “Liderlerin Güz Kampı”, sadece patron ve CEO’ların katılacağı 200 kişiyi ağırlayacak. Hem az katılımlı olsun iletişim yüksek gerçekleşsin istiyoruz hem de fiziki olanaklar sınırlı…

Abartılı olmasın… Yıllardır etkinlik düzenlerim… İlk defa böyle bir ilgi ile karşılaştık. Gerçekten çok az yerimiz kaldı. Son anda bir aksilik çıkmazsa Hamdi Ulukaya ve Muhtar Kent gibi yurt dışından liderler ile Türkiye’den önemli isimler, ağırlıklı olarak CEO Council üyeleri katılacak. Biz katılmasını hedeflediğimiz liderleri konudan haberdar ettik. Ancak, yaz nedeniyle bilgisi olmayanlar için buradan da hatırlatmak istedim. Deneyim paylaşmak, sosyal aktivite ve iletişim için bekleriz (ayvalik.fastcompany.com.tr).

Etki (Impact), kültür, sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve yeni iş ortamı… Bizim en önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönemde bu konuda önemli araştırma ve etkinliklerimiz olacak. Global Fast Company dergisinin başlattığı İnovasyon Liderleri, Sürdürülebilirlik 50 gibi projeler için başvurular açıldı. Sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Lütfen bizimle kalın, beğenirseniz önerin, eleştirilerinizi paylaşın. Bir sonraki sayıda görüşmek üzere, saygılarımızla…

Yazar: Rauf Ateş

Fast Company Türkiye Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hibrit-modellerde-ekip-ruhu

Hibrit modelde ekip ruhu ve kurum kültürü daha çok önem taşıyor

is-dunyasindan-haberler

İş dünyasından haberler