in , ,

İyi ki varsınız!

Fast Company Türkiye’nin 11’inci sayısıyla birlikteyiz.

fastcompany 11. sayi iyi ki varsınız!
M. RAUF ATEŞ
Fast Company Türkiye Kurucusu [email protected]

Uzun yıllardır çeşitli konularda, farklı büyüklüklerde, iş dünyasına yönelik etkinlikler düzenledim.

24-25 Eylül hafta sonunda, Ayvalık Business Forum, yarattığımız en son marka oldu. Etraflıca düşünmüş, adeta ilmek ilmek örmüştük. Yer seçiminden kritik isimlere kadar her konuyu değerlendirmiştik. Sonuçta, pandemi koşullarına rağmen rahatlıkla şunu söyleyebiliyorum: “Tüm zamanların en iyi başlangıcını yaptık.”

Ayvalık’a giderken biliyorduk. Ancak, sonuçta “katılacağını” teyit edip, kayıtlarını yapanların vazgeçme olasılığı da vardı. Pandemi nedeniyle 200 artı 1 (heyecanla yazan genç bir üniversiteli kadın) kişi kapasitemiz vardı. Talep nedeniyle sınırı bir şekilde aşmıştık.

Ayvalık’a vardığımızda, geleceğini teyit edenlerin tamamıyla orada buluştuk. Çok kişiyi şaşırtan bir katılım vardı. Sanıyorum katılımcıların tamamı patron ve CEO olan ilk/tek organizasyon olması nedeniyle, herkesi heyecanlandırdı. Benim “muazzam” diye nitelendirdiğim bir enerji ve iletişime tanık olduk. Sosyal medyaya taşan bu heyecandan dolayı, çok sayıda iş insanından “Keşke katılsaydık” ve “gelecek yıla mutlaka” mesajları aldık. Seneye daha büyük heyecanla orada olacağız. Tarihimiz de belli: 16-17 Eylül 2022. Ayvalık Business Forum’u düşünmek, tasarlamak ve icraata dönüştürmek çok önemli.

Ancak, ondan daha önemlisi, size ve projenize inananların olması… Ayvalık’ta hedefe ulaşmamızda, eş başkanlar Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper ve CEO Council Başkanı Agah Uğur’un desteği önemli… Başından beri fikri destekleyen Muhtar Kent ve CEO Council üyeleri kritik rol oynadılar. iş ortakları Sabancı Holding, SOCAR Türkiye, Vodafone Türkiye, BNP Paribas Cardif, Figopara ve Yolcu360’ı da ayrı yere koymak istiyorum.

Ayvalık’taki buluşmaya Ümit ve Cem Boyner çiftinin evlerinde verdiği davet büyük renk kattı. Boyner Ailesi’ne ve son gün evinde konuklarımızı ağırlayan Şerif Kaynar’a da teşekkürü borç bilirim.

Son olarak bu sayfada fotoğrafta bir araya gelen ekibimizi de unutmayayım. Sıfır hata ve sağlık içinde bir organizasyonu gerçekleştirdiler.

Hepsine teşekkür ediyorum. Son olarak bu konuda önerilerinizi de beklediğimi söylemek isterim.

Gelecek sayıda görüşmek üzere…

Saygılarımla

Yazar: Rauf Ateş

Fast Company Türkiye Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seytanla-pazarliga-son

Şeytanla pazarlığa son

HUsnu-Ozyegin---egitime-onem-veririm

Hüsnü Özyeğin: “Eğitime önem veririm, fakat karakter daha önemli”