in , ,

Metin Demirel: “Müşteri memnuniyetini artırıyoruz”

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla hayata geçirdiği projelerde sigortacılık süreçlerini dijitalleştirerek müşteri memnuniyetini üst sıralara taşıyan Aksigorta, bu başarılı projelerle hem yurtiçi hem de global düzeyde ödüller almaya devam ediyor.

musteri-memnuniyeti

Metin Demirel
Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı

Bambaşka sigortacılık anlayışıyla ürün ve hizmetlerini hayata geçirmeye devam eden Sabancı Holding’in iştiraki Aksigorta, müşterilerine dijital sigortacılık deneyimi yaşattığı uygulamalarla hem ulusal hem de uluslararası alanda ödül sahibi olmaya devam ediyor.

Aksigorta’nın müşteri odaklı yaklaşımlarının ödüllerle taçlandırılmasından oldukça memnun olduklarını ifade eden Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, “Aksigorta olarak, dijitalleşmenin gücüyle müşterilerimizin sigortacılık süreçlerini kolaylaştırıyoruz. Son dönemde müşteri deneyimini üst seviyelere taşıdığımız Yapay Zekâ ile Risk Fiyatlandırma projemiz, IDC Data Strategy & Innovation Awards tarafından Avrupa’dan katılan 58 şirket arasından Yapay Zekâ ile İnovasyon kategorisinde genel kategori birincisi seçildi.

2020’de bütün bireysel trafik portföyümüzü yapay zekâ ile fiyatlamaya başlamamız Aksigorta’yı Türkiye’de bunu yapan ilk şirket, dünyada da sayılı şirketlerden biri haline getirdi. Bu ödüllü proje ile artık yapay zekayı trafik ve kasko ürünlerinin fiyatlamasında kullanıyoruz. Olumlu etkilerini de pazar payımızdaki artışta hemen görmeye başladık. Bu bizi rekabette öne geçirirken müşterilerimize de en uygun ve adil fiyatı vermemizi sağlıyor’’ dedi.

“SEKTÖRDE FARK YARATIYORUZ”

Müşteri deneyimini üst sıralara taşımalarının yanı sıra inovatif yaklaşımlarla sektörde de fark yarattıklarını belirten Metin Demirel, “Dijitalleşmeden aldığımız güçle hayata geçirdiğimiz müşteri odaklı projelerimizin ödülle taçlanmasından şirket olarak büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Aksigorta olarak, uzun yıllardır dijital dönüşüme yönelik büyük yatırımlar yapıyoruz. Özellikle pandemi döneminde ivme kazanan dijital dönüşüm sürecinde hızlı aksiyonlar alarak müşterilerimizin yanında olmaya ve memnuniyet puanlarımızı artırmaya devam ettik. Dijitalleşme sınırı olmayan, her geçen gün üzerine koyarak ilerlediğimiz bir alan. Bu anlamda, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ve iş süreçlerini sadeleştiren uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.

7 kategoride 8 ödül

Aksigorta’nın dijital dönüşümün gücüyle hayata geçirdiği hizmet ve uygulamalar, sadece global alanda değil, Türkiye’de de ödüllere layık görülüyor. IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri 2021 kapsamında Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, yılın ‘Finansal Servisler Sigorta CIO’su seçildi. Aynı zamanda Aksigorta; “Müşteri Deneyimi” kategorisinde Dijital Mirror Intelligent IVR projesiyle birincilik, “Mobille Bitir” projesiyle ise ikincilik elde etti. Veri Altyapısı kategorisinde “Yapay Zekâ ile Risk Fiyatlandırma” projesi birinciliğe, Dijital Kanallar kategorisinde “Yapay Zekâ Destekli WhatsApp Push Notification” projesi ve Kurumsal Dönüşüm kategorisinde “Çevik Dönüşüm” projesi üçüncülüğe, FSI-İş birlikleri kategorisinde “Fiat Connect Akıllı Kasko” projesi ikinciliğe, Güvenlik ve Suistimal Yönetimi kategorisinde ise “Motor Dışı Suistimal” projesi birinciliğe layık görüldü.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

caroline-koc

Caroline Koç: “Büyümede hedefin çok üzerindeyiz”

EnisSonemel-surdurulebilir-liderlik

Enis Sonemel: “Sürdürülebilirlik DNA’mızda var”