in , ,

“Mus’haf Katar”ın yeni baskısı da Bilnet Matbaacılık’tan çıkacak

Son yıllarda 150 milyon Euro’ya ulaşan bir yatırım gerçekleştiren Bilnet Matbaacılık, üretim kapasitesini teknolojisi gelişmiş baskı makineleri ile yükseltirken özellikle karton ambalaj ve etiket alanlarında da gücünü artırıyor. Şirket son olarak daha önceki basımlarının da yapıldığı “Mus’haf Katar”ın yeni baskısı için “Katar Devleti Evkaf ve İslami İşler Bakanlığı” ile yeniden protokol imzalandı.

bilnet-matbaacılık

Avrupa’nın 3. büyük hacmine sahip matbaası Bilnet Matbaacılık, Katar Devleti ile önemli bir protokol imzaladı. “Mus’haf Katar”ın yeni baskısı için “Katar Devleti Evkaf ve İslami İşler Bakanlığı” ile yeniden iş birliği gerçekleştiren ofset ağustos ayında başlayacak proje için 700 bin adet Kuran-ı Kerim basmaya hazırlanıyor.

İmzalanan protokol özelinde açıklamada bulunan Bilnet Matbaacılık Ve Yayıncılık Genel Müdürü Ertuğrul Öztürk, şu açıklamayı yaptı:

“Bilnet Matbaa Avrupa’nın 3. büyük hacmine sahip matbaası. ‘Kalite, hız, detay, teknoloji’ sloganıyla kısa sürede güçlü altyapısı ve ekibiyle başarısını kanıtlayıp Türkiye’nin lider matbaası konumuna yükselmeyi başarmıştır.  Baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası süreçte en yüksek teknoloji donanımlarını kullanarak ürünü en iyi kaliteyle zamanında teslim etmeyi amaç edinen Bilnet Matbaacılık; müşteri odaklı hizmet, güçlü makine parkuru, alanında aldığı ödüllerle başarısını kanıtlayıp yeniliklere imza atmaya devam etmektedir.”

“YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Etiket bölümü için haziran ayında 8 renkli Gallus ECS 340 makinesi parkura kattıklarını ve karton ambalaj bölümüne Heidelberg XL 106 UV 8 renk + çift lak özelliği olan ofset baskı makinesinin mart ayında devreye alındığını söyleyen Öztürk, “Karton ambalaj bölümümüzde 2021 Aralık ayında geçirdiğimiz BRC denetimi sonucunda, A Kalitesi BRC belgemizi aldık. Ayrıca kasım ayında 14 renkli Gallus RCS 430 makinesi parkurumuza katılacak” diye konuştu ve devam etti:

“Bilnet Matbaacılık ve Yayıncılık, Bilfen Şirketler Topluluğu çatısı altındaki ikinci büyük şirket. 15 yıllık geçmişe sahip olan Bilnet Matbaacılık, Bilfen Eğitim Kurumlarının matbaa ihtiyacına yanıt vermek için hayata geçirildi. Ancak zaman içinde bu niyetin çok ötesinde bir noktaya ulaştı. Bugün iki ayrı fabrikada toplam 70 bin metrekarelik kapalı bir alanda üretim yapıyor, 400 kişiye istihdam sağlıyor.”

Şu ana kadar toplam 150 milyon Euro’luk yatırıma imza attıklarını belirten Öztürk, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“15 yılda kaliteyi, hızı ve verimliliği esas alarak yaptığımız yatırımlar bizi web ofset, tabaka ofset, etiket ve karton ambalaj makineleriyle Türkiye’nin büyük basım kuruluşlarından biri haline getirdi.

Aslına bakarsanız Bilnet’in çift haneli bir büyüme temposu var. Son dönemde özellikle de pandemi sonrası ekonominin etkisiyle hareketli olan piyasalara rağmen yatırımlarımıza devam ettik. Karton ambalaj bölümümüzün üretim kapasitesini yeni yatırımlarımızla ciddi anlamda yükselttik. Yeni dönemde de yatırımlarımız devam edecek. Bu vizyonla şirketimizin odağında sürdürülebilir büyüme yer alıyor. Teknoloji odaklı yatırımlarımız ise hız kesmeden devam ediyor.”

BİLNET MATBAACILIK HAKKINDA

2007 yılında Türkiye’nin en başarılı eğitim kurumu olan Bilfen Grubu desteğiyle üretime başlayan firmamız; “Kalite, hız, detay, teknoloji” sloganıyla kısa sürede güçlü altyapısı ve ekibiyle başarısını kanıtlayıp Türkiye’nin lider matbaası konumuna yükselmeyi başarmıştır. Baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası süreçte en yüksek teknoloji donanımlarını kullanarak ürünü en iyi kaliteyle zamanında teslim etmeyi amaç edinen Bilnet Matbaacılık; müşteri odaklı hizmet, güçlü makine parkuru, alanında aldığı ödüllerle başarısını kanıtlayıp yeniliklere imza atmaya devam etmektedir. Tabaka Ofset, Web Ofset, Etiket ve Katlanır Kutu olmak üzere toplam dört ana üretim departmanına sahip Bilnet Matbaacılık; 2010 yılında faaliyete geçen iki fabrika ile toplam 70 bin metrekarelik alanda 400 kişilik ekibi ile sektöre lider konumda hizmet vermeyi sürdürüyor. Türkiye’de birçok lider marka ile iş birliğinin yanı sıra dünya çapında 35’ten fazla ülkeye ihracat yapan firmamız, ürün kalitesi ve satış sonrası destek hizmetiyle ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyor.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbulluları-geleceğin-teknolojileri-ile-buluşturuyoruz

İstanbulluları geleceğin teknolojileri ile buluşturuyoruz

zirve-23-basliyor

Tecrübe Odaklı Liderlik Serüveni 23’ün İlk Adımı Zirve 23 Başlıyor