in , ,

Sürdürülebilirlik Liderleri önceliklerini paylaştı

Fast Company dergisinin “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” araştırması 4 yaşında… Şubat/Mart sayımızda ilan ettiğimiz araştırmada yer alan liderler, kurumlarının önceliklerini, hedeflerini paylaştı ve ödüllerini aldı. Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunda; BSH, Kibar Holding, Rönesans Holding ve Enterprise Türkiye’nin destekleriyle gerçekleşen ödül törenine katılan iş insanları “Sürdürülebilir bir Türkiye” için önerilerini de paylaştı.

surdurulebilirlik-liderleri

Fast Company Türkiye kurucusu Rauf Ateş, etkinliğe katılan iş insanlarına “hoş geldiniz” konuşması yaptı.

 

Açılış konuşmasını, etkinliğin ana sponsoru Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gamze Yalçın yaptı. Yalçın, “2026 yılına kadar 300 milyar tutarında sürdürülebilir finansman sağlayarak ekonominin dönüşümüne katkıda bulunmayı taahhüt ettik” diye konuştu.

 

Fast Company Türkiye’nin Şubat/Mart 2023 sayısında ilan ettiğimiz “Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Liderleri” araştırmasında 4’üncü sırada yer alan Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, ödülünü Rauf Ateş’in elinden aldı. Baştuğ, “Sürdürülebilirlik açısından riskli gördüğümüz sektörler var ve bunlardan çıkacağımızı da anons ettik. Firma bazında da bize net karbon 0 hedefini vermeyenlerle de yollarımızı ayıracağız” diyor…

 

Fast Company Türkiye Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu, Rönesans Holding YKÜ Emre Hatem ile “Yeşil Enerji Dönüşümünü” ve finansman alternatiflerini konuştu.

 

Bir Sonrakini Planlamak” başlıklı ve Fast Company Türkiye Yazı İşleri Müdürü Mehtap Demir’in yönettiği panelde (Soldan sağa); Recep Baştuğ (Garanti BBVA), Özarslan Tangün (Enterprise Türkiye), Kıvılcım Pınar Kocabıyık (Yuvam Dünya), Engin Aksoy (Vodafone Türkiye) ve Emine Sabancı Kamışlı (Esas Holding) kurumlarının ajandasını ve yeni dönem hedeflerini paylaştı.

 

“Günümüz Dinamiklerinde ve Gelecekte Sürdürülebilirlik” başlıklı panelin katılımcıları (Soldan sağa): Şule Topçu Kılıç (EBRD), Prof. Dr. Recep Bildik (İstanbul Ticaret Üniversitesi), Prof. Dr. Güler Aras (Yıldız Teknik Üniversitesi), Başak Yetişen Teker (BDDK) ve Gamze Yalçın (İş Bankası GMY).

 

“Yeni Nesil Stratejiler” başlıklı oturumun katılımcıları (Soldan sağa): Murat Bilgiç (TSKB), Gökhan Sığın (BSH), Levent Kömür (Mey/Diageo), Haluk Kayabaşı (Kibar Holding), Ebru Dildar Edin (SKD Türkiye) ve Burak Ertaş (Sahibinden.com)

 

4 saati bulan ‘Sürdürülebilirlik’ etkinliğimizin ardından Fast Company ekibi, toplu olarak ‘Sürdürülebilir Mutluluk’ fotoğrafı verdi…

 

Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Levent Kurnaz, bilim insanı olarak dünyanın karşı karşıya kaldığı riskleri sıraladı ve “ben değil, bilim söylüyor” diye konuştu.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

liderlerin-fast-bulusmasi

Liderlerin Fast ’23 buluşması

Şirketler,-yazılım-şirketine-CEO’lar-teknolojiste-dönüşür-mü-

Şirketler, yazılım şirketine CEO’lar teknolojiste dönüşür mü?