in , ,

Sürdürülebilirlik liderleri üretimi konuştu

Fast Company dergisi tarafından ikinci defa düzenlenen ve değerlendirmesi global bir jüri tarafından gerçekleşen “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” araştırmanın ödül töreni 1 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşti… Türkiye Finans’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen buluşmada, liderler, sürdürülebilir üretim için yapılan dönüşüm çalışmalarını anlattı. Figopara ve SAAS’ın co-sponsorluğundaki etkinlikte panellerin ardından iş dünyasının önde gelen liderleri ödüllerini aldı…

surdurulebilirlik-liderleri-uretimi-konustu

“Fark Yaratan Liderler” panelinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı (eski) Ayşe Ayşin Işıkgece, sürdürülebilir tarım için bakanlık olarak yürütülen projeleri anlattı. Yuvam Dünya Kurucusu Kıvılcım Pınar Kocabıyık’ın yönettiği panelde Ahmet Mert (Türkiye Finans GMY), Ebru Baybara Demir (Sosyal girişimci), Ece Börü (TSKB), Emine Sabancı Kamışlı (Esas Holding YKB Vekili) ve Murat Pınar (Enerjisa) konuşmacı olarak yer aldı.

 

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, “Biz geleceği EGS’den bağımsız düşünemiyoruz. Grup içinde EGS raporu yayınlayan ilk ülkeyiz” dedi.

 

Fast Company Türkiye kurucusu Rauf Ateş, etkinliğin co-sponsorlarından SAS Türkiye’nin CEO’su Tayfun Topkaç, sürdürülebilir teknolojinin önemini konuştu.

 

Türkiye Finans Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Mert: “Sektör olarak en büyük katkımız yeşil dönüşümü desteleyecek uzun vadeli fon sağlanması olacak.”

 

Fast Company Dergisi, Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve “global” bir jürinin yer aldığı Sürdürülebilirlik Liderleri 50 listesinin ikincisini Nisan/Mayıs sayısında açıkladı. 3 ay süren başvuru alma süresince aday gösterilen 142 lider arasından, jürinin yaptığı değerlendirmede belirlenen ilk 50 lidere plaketleri özel törende takdim edildi.

 

Esas Holding YKB Vekili Emine Sabancı Kamışlı, “Fırsat eşitsizliğinin boyutunu gördük ve bu yolda çaba harcamaya karar verdik” dedi.

 

TSKB YKB Vekili Ece Börü: “Şu anda kredi portföyümüzün yüzde 90’ı sürdürülebilir projelerden oluşuyor.”

 

Koton YKÜ Gülden Yılmaz, “Karbon emisyonunun yüzde 10’u moda sektöründen çıkıyor. Markaların ve tüketicilerin bilinçlenmesi gerekiyor” diyor.

 

Garanti BBVA GMY Ebru Edin: “Projeleri finanse ederken öngörülen nakit akışının iklim değişikliği etkileri nedeniyle yaratılamayabileceğini gördük.”

 

“Yeni Dönem Ajandası” başlıklı oturumu yöneten Fast Company Türkiye Yazı İşleri Müdürü Mehtap Demir’in konukları, Ebru Edin, Engin Aksoy, Gülden Yılmaz ve Görkem Elverici’ydi.

 

Enerjisa CEO’su Murat Pınar: “Belirlenen karbon azaltımı hedeflerine ulaşabilmek için 2.6 trilyon ağaç dikmemiz gerekiyor.”

 

Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici, “İklim krizinde suçlu sektörlerden biriyiz. Sürdürülebilirlik için kalıcı taahhütler koymak ve peşinden gitmemiz gerekiyor” diyor.

 

Şef, sosyal girişimci Ebru Baybara Demir: “Tarımda sürdürülebilirliğin tek garantisi küçük çiftçilerdir.”

 

Etkinliğimizin co-sponsorlarından figopara’nın CRO’su Bulut Arukel, KOBİ’ler için “Türkiye’nin geleceği olarak görüyoruz” diyor.

 

Etkinliğe atılan iş dünyasının liderleri, “Sürdürülebilir” bir dünya için, şirketlerinin stratejilerinin, neler yaptıklarını ve hedeflerini paylaştı…

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cio-ların-donusum-planı

CIO’ların dönüşüm planları

e-ticaretin-canli-tarihi

E-Ticaretin canlı tarihi