in , ,

Tahincioğlu yeni yılda 4 yeni proje başlatıyor

Gayrimenkul sektörünün gelişimine yön veren, birçok prestijli projede imzası bulunan, sektörün lider markası Tahincioğlu Gayrimenkul, 2021 yılını hedeflerinin üzerinde, 3,8 milyar TL’lik bir ciro ile kapattı. Yeni yıla yeni proje hedefleri ile başlayan Tahincioğlu Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, geçtiğimiz yılı değerlendirmesinin yanı sıra 2022 planlarını açıkladı.

Özcan-Tahincioğlu

ÖZCAN TAHİNCİOĞLU
Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı

Hayata geçirdiği yenilikçi projeler ile gayrimenkul sektöründeki liderliğini koruyan Tahincioğlu Gayrimenkul, 2021 yılını hedeflediği satış rakamının çok üzerine çıkarak 3,8 milyar TL ciro ile kapattı. 2022 yılında devam eden projelerine ek olarak Tahincioğlu, yeni yılda pandemi ile değişen ihtiyaçlara ve taleplere cevap verebilecek İstanbul’da, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yeni yaşam projeleri geliştirmeyi hedefliyor.

2021 yılını değerlendiren ve 2022 yılı hedeflerini açıklayan Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, şu bilgileri verdi:

“Pandemi ve iklim krizinin devam ettiği, tüm dünyada ekonomik ve sosyal dengelerin değiştiği hem sektörümüz hem de ülke ekonomimiz açısından zorlu bir yılı geride bıraktık. Umarım 2022 yılı, normalleşme sürecinin ekonomimiz üzerindeki etkisini daha net gördüğümüz, sürdürülebilir ve katma değerli yatırımlarımızın artacağı bir yıl olur.

Biz Tahincioğlu olarak 2021 yılına çok güçlü bir giriş yaptık ve tüm yıl özveri ile çalışarak hedeflerimizin ötesinde çok iyi bir yıl geçirdik. Geride bıraktığımız yılda, müşteri beklentilerini karşılayan projelerimizle toplam 3,8 milyar TL değerinde satış gerçekleştirdik.”

EMLAK KONUT PROJELERİNDE TAHİCİOĞLU FARKI

“Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle proje geçekleştiren gayrimenkul firmaları arasında Nidapark İstinye ve Nidapark Küçükyalı projelerimiz ile toplamda 2,8 milyar TL’lik bağımsız bölüm satış hasılatı elde ettik ve bu kapsamda 2021 yılında en çok satış gerçekleştiren firma olduk. 2021’de 1.000 bağımsız bölüm teslim ettik, 2022’de teslimlerimiz devam edecek. Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirdiğimiz projelerden biri Anadolu Yakası’nın en güzel semtlerinden biri olan Küçükyalı’da yükseliyor. Proje, denize karşı konumlandırılmış adalar manzarasıyla ev sahipleri ve yatırımcılara bambaşka bir deneyim sunuyor. Anadolu yakasının en büyük karma kullanımlı projelerinden biri olan 2 bin 250 ünitelik Nidapark Küçükyalı’da Kınalı, Sedef ve Burgaz olmak üzere 3 etabın içinde toplam 1.000 konutun teslimlerini tamamladık.

PROJELERE BÜYÜK İLGİ

Emlak Konut ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Nidapark İstinye projesinde birinci etap olan Panorama’nın satışlarını tamamladık, ikinci ve üçüncü etapların satışı devam ediyor. 2022’nin ilk çeyreğinde teslim edilecek olan Nidapark İstinye Panorama etabı, lüks bir yaşamın sınırlarını yeniden çizerken, 48 bin metre karelik park alanı ve az katlı rezidans konseptiyle doğaya yakın, çevre dostu bir yaşam sunuyor.

Kâğıthane’de yer alan karma projemiz Nidapark Ayyıldız’ın ise 2022 yılının ilk çeyreğinde teslimi tamamlanmış olacak.

Uzun zamandır merakla beklenen, İstanbul’un en güzel semti olan Çengelköy’ün merkezinde konumlandırdığımız Nidapark Çengelköy projesinin temelini 2021’de attık ve satışa sunduk. Boğazın, tarihin ve doğanın tam ortasında yer alan projemize olan ilgi ve talepten çok memnunuz. Şu anda projemizin yüzde 60’ının satışları tamamlanmış durumda.

2022 YILI İÇİN BEKLENTİLERİMİZ BÜYÜK

Ülke ekonomisi ve sektör açısından 2022 yılı için beklentilerimiz olumlu. Konut maliyetlerindeki artışın devam etme eğiliminde olması bir risk olarak karşımızda durmasına rağmen, döviz yatırımı bulunan yerli ve yabancı yatırımcıların, döviz pozisyonundan çıkarak gayrimenkule yönelmeye başlaması ve kira bedellerindeki hızlı yükselişler, bu riskin fazlasıyla bertaraf edilebileceğini ve sektör açısından iyi bir yıl olabileceğini gösteriyor.

Ayrıca konut fiyatlarının artacağı yönündeki beklentiler de yatırımcıların konuta ilgisini arttırıyor. Gayrimenkul sektörünün 2022 yılında hareketlenmesini bekliyoruz. Hareketlenme ile birlikte yeni projelere ilgi ve talep de artacaktır. Pandeminin etkisinin azalmasına bağlı olarak normalleşmenin ekonomimiz üzerindeki olumlu etkisi ve piyasalardaki dalgalanmaların azalmasıyla güven ortamı büyüyecek, yatırımlar artacak, böylece daha sürdürülebilir büyüme oranlarına erişebileceğimizi düşünüyorum.

İSTANBUL, GÖCEK VE BODRUM’A YENİ PROJELER

Yeni dönemde, artık bahçeli, geniş sosyal alanı olan ve şehir merkezinden uzak, müstakil ve alçak katlı konutlar tercih ediliyor. Bölge olarak da özellikle şehirden uzak Ege ve Güney bölgelerdeki projeler ön plana çıkıyor. Biz de bu değişime cevap vermek adına güneydeki ilk konut projemizi Göcek’te gerçekleştiriyoruz. Uzun süredir araştırmalarımızı yoğunlaştırdığımız Bodrum’da da yeni projelere 2022’de başlayacağız.

Nidapark Göcek’i yeni yılın ilk çeyreğinde ön satışa çıkaracağız. Yeni projemiz, dünyaca ünlü Göcek marinalarının ve koylarının yakınında, doğa ile uyumlu, modern ve kaliteli mimarisi ile fark yaratacak.

İstanbul dışındaki lüks konut projelerimizin bir başkası ise Bodrum’da gerçekleşecek. 2022 yılında Bodrum’da dört mevsimi doyasıya yaşamak isteyenler için ayrıcalıklı yeni projelere başlayacağız.

2022 yılında başlamayı planladığımız üçüncü proje ise İstanbul’da, şehrin merkezinde, iş, eğitim, sağlık ve sosyal hayatın içinde Ataşehir’de hayata geçecek. Butik ve prestijli bir yaşam alanı olarak planlanan proje özellikle şehrin merkezinde ama ferah dairelerde yaşamak isteyenlere de hitap edecek.

Son olarak bir rezidans bloğu olan Nidapark Küçükyalı Mercan projesi ile adalar manzaralı sadece teraslı ve 4+1 dairelerin ve ticari birimlerin yer aldığı ayrıcalıklı konumuyla farklılaşan özel bir proje hayata geçecek.

2022’de satışa çıkacak yeni projelerimizin değeri 4 milyar TL düzeyini bulacak.

“GAYRİMENKUL EN İYİ YATIRIM ARACI”

Projelerimiz, kaliteli yaşam vaadimizin yanında iyi bir yatırım aracı olarak da müşterilerimizi memnun ediyor. Nidapark Küçükyalı projemizden lansman döneminde ev alan müşterilerimizin evlerinin değeri bugün yüzde 532 oranında (beş katı) arttı.

Aynı şekilde Nidapark İstinye projemiz de şu anda yüzde 466 (dört buçuk katı) oranında değerlendi ve çok yakında Panorama etabı teslim edildiğinde bu oran daha da artacak.

Aynı dönemde dövizdeki artışın yüzde 275 olduğu düşünülürse projelerimiz dövizin 2 katı oranında değerlendi.

Nidapark Çengelköy’ün ise hem Tahincioğlu kalitesiyle ve modern mimarisiyle, hem de bölgedeki son büyük parsel olması sebebiyle, boğaz bölgesinin ortalamasının üzerinde prim yapacağını öngörüyoruz.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BSH-Türkiye

‘Ana hedeflerimiz arasında dijital dönüşüm var’

Seza-Çimento-Yönetim-Kurulu-Başkanı-Prof.-Dr.-Yasemin-Açık_4

Seza Çimento Doğanın Sesini Dinliyor Elektriğini Güneşten Üretiyor!