in

Kafein Teknoloji, çözüm ortağı Denodo ile veri sanallaştırmada öncü rolde

Veri yönetimi alanında yenilikçi çözümler sunan Kafein Teknoloji, veri sanallaştırmada dünya lideri Denodo’nun veri sanallaştırma teknolojisiyle beraber müşterilerine daha verimli ve yalın veri yönetimi hizmeti sunuyor.

Kafein-Teknoloji,-çözüm-ortağı-Denodo

Ulusal ve küresel çapta teknoloji yazılımı ve yönetimi alanında hizmet veren halka açık yazılım şirketi Kafein Teknoloji, veri sanallaştırma çözümlerinde dünyada lider isim olan çözüm ortağı Denodo ile Türkiye pazarında öncü rolü üstlendi. Gartner Peer Insights’ın 2022 “Müşterinin Sesi: Data Entegrasyon Araçları Raporu’nda “Müşterilerin Tercihi” ayrıcalığını üst üste kazanan Denodo, Self servis BI, gelişmiş analitik, hibrit/çoklu bulut entegrasyonu ve kurumsal veri hizmetlerini tek platform üzerinde mantıksal bir yaklaşım kullanarak yöneten ödüllü bir platform olarak tanınıyor. Kafein Teknoloji ve Denodo, Türkiye pazarında veri sanallaştırma ihtiyaçlarını en etkili şekilde karşılanmasına yardımcı olmayı hedefliyor. Bu ortaklıkla beraber veri entegrasyonu ve yönetiminde, operasyonel süreçlerin verimliliğinin artırılması hedefleniyor.

“Müşterilerimizin iş performanslarını iyileştirmelerini sağlayacağız”

Kafein Teknoloji Müşteri Yönetim Direktörü Özlem Tibet ortaklık hakkında şunları söyledi: “Kafein Teknoloji olarak müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuklarında, ihtiyaçlarına yönelik sunduğumuz anahtar çözümlerde yenilikçiliğe ve güçlü iş birliklerine önem veriyoruz. Veri yönetimi ve entegrasyonu, dijitalleşme sürecinin en önemli ayaklarından biri. Verilerin toplanması, yönetilmesi, depolanması gibi süreçlerin beraberinde getirdiği maliyetleri ve zaman kaybını azaltmak için inovatif çözümler arayışındaydık. Bu noktada, veri sanallaştırma çözümü verilerin daha hızlı, etkili ve entegre bir şekilde işlenmesi için en gerekli ihtiyaçlardan biri haline geldi. Dünyada bu alanda önde gelen teknolojileri sunan Denodo ile iş birliğimiz sayesinde müşterilerimizin anlık karar vermelerini, etkin bir şekilde rekabet etmelerini ve iş performansını iyileştirmelerini sağlayacağız.”

Veri sanallaştırma ne işe yarar?

Veri yönetimi pek çok farklı sektörde işletmelerin stratejileri ve iş süreçleri üzerinde büyük etkiye sahiptir. Gerçek zamanlı ve güvenilir bilgilerin hızlı bir şekilde alınmasını sağlayan bir veri yönetim şekli olan veri sanallaştırma, çeşitli kaynaklardan toplanan verilerin tek bir erişim noktası altında toplanmasını sağlıyor. Çok sayıda farklı veri kaynağı arasında bir köprü görevi üstlenen veri sanallaştırma ile iş süreçleri daha verimli hale geliyor. Veri sanallaştırma, müşterilerin anlık karar vermesine, etkin bir şekilde rekabet etmesine ve iş performansını iyileştirmesine katkıda bulunurken, maliyetleri azaltması nedeniyle de operasyonel verimliliği artırıyor. Bu yöntem aracılığıyla iş kollarının veriye hızlı erişebilmesi ve anlık veri üzerinde karar alabilmeleri sayesinde %300 verimlilik artışı, proje geliştirme maliyetlerinde %80 daha az iş gücü ihtiyacı, veri işlemede %30 daha hızlı sonuç elde edildiği gözlemlenmiştir.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dijital-100

Dijital 100

Tarihi-Yarımadanın-simge-oteli-yepyeni-yüzüyle-hizmete-açıldı

Tarihi yarımadanın simge oteli yepyeni yüzüyle hizmete açıldı