in ,

Fast Company’nin güçlü platformları

Zaman hızlı geçiyor. Covid-19 döneminde 3’üncü sayıyla karşınızdayız… Sizden gelen öneriler ve eleştirilerle, zor olduğunu hepimizin takdir ettiği bir dönemde dergimizi sizlerle buluşturduk.

M. Rauf Ateş

Mart sonunda bayiler, perakendeciler kapandığı için iadeler alınamadığından dolayı tam satış rakamlarımıza ulaşamadık. Ancak, “neredeyse” yok sattığımızı tahmin ediyorum. Abone tarafında ise 2 sayıda binli rakamları yakaladık. Bunun için bütün okurlara, iş dünyasına teşekkür etmek istiyorum.

Fast Company dergisinin iş modelini oluştururken, çeşitli platformlarla, içerik, araştırma, etkinlik ve aksiyona dayalı projeleri hedeflediğimizi paylaşmıştım. CEO Council (Başkan Agah Uğur), Female Founders (Başkan Demet Mutlu), Young Owners Club (Ailelerin genç bireyleri) oluşumlarını paylaşmıştım. Bu sayıda Dijital 100 listesini açıklıyoruz. CEO Council üyeleri ve dijital dünyanın liderleriyle yaptığımız anket sonucunda çıkan listeyle oluşan Dijital 100’ün başkanlığını ise sevgili Nevzat Aydın üstlendi.

CEO Council’de bir danışma kurulu oluşturduk. Böylece üye alımı, etkinlik ve hepsinden önemlisi sosyal aksiyonları birlikte geliştireceğiz. Danışma kuruluna girerek destek veren liderlere teşekkür ediyorum: Agah Uğur, Ahmet Dördüncü, Arzu Aslan Kesimer, Atalay Gümrah, Canan Özsoy, Ebru Özdemir, Erol Tabanca, İzzet Garih, Sani Şener ve Ümit Boyner…

Haziran/Temmuz sayısında ilerleyen sayfalarda göreceğiniz gibi özel söyleşiler var. Beğeneceğinizi umuyorum. Bu sayfada kızı Esra ve oğlu Emre ile gördüğünüz Eczacıbaşı Holding YKB Bülent Eczacıbaşı’nın söyleşisi, hem aile şirketleri hem de yeni dönem için derslerle dolu.

Covid-19 dönemini Fast Company dergisi olarak iyi geçirdik. Bunun için iş ortaklarımıza, bize güvenen dostlarımıza teşekkür etmek isterim. Sanıyorum en aktif yayın kuruluşu biz olduk. Bain&Company ile birlikte 3 Yeni Normal CEO buluşma serisi gerçekleştirdik. Dijitali, perakendeyi ve bankacılığı konuştuk.

Arvato ile CxO buluşması gerçekleştirdik. Dijital müşteriyi, yeni dönemi ele aldık. İş Portföy ile birlikte bu kez ekonomiyi konuştuk ve International Finance Institute Başekonomist’i Robin Brooks ve sevgili Tevfik Eraslan’dan dinledik.

Ardından Adecco ile İnsan Kaynakları dünyasına girdik. İnsan Kaynakları direktörleriyle yeni normali konuştuk.

Akbank ile Yeni Normalde Dijital Trendler serisini başlattık. Toplamda 3 CEO buluşmasını gerçekleştireceğiz.

Haziran ayında bu bölgenin en büyük etkinliği olan The Future of Everything Summit var. Netflix ve Foursquare’in kurucusunun yanı sıra çok sayıda önemli konuşmacı katılıyor.

Ardından Young Owners Club, enerji, dijitalleşme, KOBİ ve kadınlar konusunu kapsayacağız. Önerilerinize açığız. Ben bu vesileyle bu dönemde bizi destekleyen Akbank, Adecco, Amgen, Arvato, Bain&Company, BSH Türkiye, Garenta, İstegelsin, İş Portföy, Mastercard, Nişantaşı Üniversitesi, Pashabank, SabancıDx ve Zorlu Enerji’ye çok teşekkür ediyorum.

Daha önce altını çizdiğim gibi “güven” bizim için önemli… Bu dönemde güvenin gücünü, desteğini çok yakından hissettik.

Gelecek sayıda görüşmek üzere
Saygılarımla…

Yazar: Rauf Ateş

Fast Company Türkiye Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sıra genlerinizde

Herkes dinlesin!