in , ,

Senur Akın Biçer: Bana ilham veren liderler

1. STEPHANIE SHIRLEY
“Değişim ile baş etmek istiyorsanız, yarının asla bugün gibi olmayacağını ve düne hiç benzemeyeceğini öğrenin” diyor. 1933 doğumlu olan Shirley’nin oldukça zorlu bir hikayesi var. İngiltere’de, erkek egemen bilişim sektöründe çok başarılı oluyor. Bunu da “asla pes etmeden” ve “değişimi yöneterek” yapıyor. Bütün konuşmalarını takip ederim.

2. STEVE JOBS
Şu sözünü severim: “Basit, karmaşıktan daha zor olabilir . Bir işi basitleştirmek için düşüncelerinizi sadeleştirmeniz gerekir. Bu da çok çaba gerektirir. Ancak, buna değer. Çünkü, o noktaya geldiğinizde dağları yerinden oynatabilirsiniz.”

3. EDISON
Ona göre “Olumsuzluklar başarının bir basamağıdır.” Bu söz, kendimi çaresiz hissettiğimde aklımdan çıkarmadığım bir sözdür. Sorunlara farklı bakış açısı geliştirmemi sağlar, karamsar düşündüğüm anlarda ışık olur.

SENUR AKIN BİÇER – Arnica CEO

EDISON--
EDISON
STEVE-JOBS--
STEVE JOBS
STEPHANIE-SHIRLEY--
STEPHANIE SHIRLEY

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reyhan-cepik

Reyhan Çepik: Önerebileceğim kitaplar

Gökhan Mendi: Beni etkileyen 3 lider