in , ,

Şu anda okuduğum 3 kitap

1- ÇİN İÇİN İKİ KİTAP
Yöneticilerin, Asya’yı ve özellikle Çin kültürünü, iş yapış şekillerini ve kahramanlarını anlamaya çok zaman ayırması gerektiğine inanıyorum. Vaktimin büyük kısmını Asya’yı öğrenmek için harcıyorum. Çin’in oyun değiştirici şirket ve liderlerini anlatan bu iki kitabı öneriyorum: “China Distruptors (Yazar Edward Tse) ve The Wanda Way (Wang Jialin)”

2- KURUMSAL DÖNÜŞÜM
Collecive Distruption (Michael Docherty) ve Dual Transformation (Anthony Gilbery Johnson), kurumsal ve kollektif dönüşüm üzerine en iyi kitaplardan. Eskiyi iyileştirip korumaya çalışırken, yeniyi keşfetmenin zorluğunu anlatıyor. Aynı zamanda değişimin önündeki engelleri kaldırma konusunda önerilerde bulunuyor.

3- LEONARDO DA VINCI
Günümüzde çok aranılan bir lider örneği olan Vinci, bir dahi ve insanın ağızını açık bırakan bir karakter. Son 2 yıldır dünya Vinci’yi daha çok anlamaya çalışıyor. Hatta bu yıl Louvre’da bir sergi de açıldı. Walter Isaacson’un bu dahi konusunda yazdığı kitabı okumak beni çok heyecanlandırdı.

AHU SERTER – FARK HOLDING BAŞKANI

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayran olduğum 3 iş insanı

En beğendiğim yerli ve yabancı ressamlar