in , ,

ACCA’den Finans için Sürdürülebilirlik Sertifikası

Dünyanın en hızlı büyüyen küresel muhasebe ve finans meslek kuruluşu ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) iş dünyasında değişim ve dönüşümün ışık hızında yaşandığı bu dönemde muhasebe ve finans profesyonellerine yeni online sertifika programları ile destek oluyor.

Acce'den-finans

1904 yılında Londra’da kurulmuş olan küresel muhasebe ve finans meslek kuruluşu ACCA, tüm muhasebe ve finans profesyonellerinin kurumları için değer yaratabilmeleri ve sürdürülebilir iş teknikleri geliştirmelerini sağlamak üzere Finans için Sürdürülebilirlik Sertifikası’nı hayata geçirdi.

Geleceğin muhasebe ve finans profesyonelleri için hiç olmadığı kadar çok ve çeşitli organizasyonların merkezinde daha kritik pozisyonlarda çalışma imkanı sunduğunu belirten ACCA’in Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Başkanı Filiz Demiröz, “Değişim ve dönüşümün görülmemiş hızda gerçekleştiği 2020’li yıllarda muhasebe ve finans profesyonelleri kariyerleri ve kurumlarının sürdürülebilirliği için en güncel mesleki bilgi ve beceriler ile kendilerini donatıp geleceğe her zamankinden daha fazla hazır olmalıdırlar” diye konuştu.

Kurumlar için kritik konu

Muhasebe ve finans profesyonellerinin sürdürülebilirlik alanındaki kritik rollerine de değinen Filiz Demiröz şunları ekledi: “Sağlam, karşılaştırılabilir ve geniş raporlama mekanizmaları oluşturmada öncülük etmiş, finansal olmayan bilgileri ölçmek, izlemek ve raporlamak için bir dizi faydalı çerçeveye de sahip olan muhasebe ve finans departmanları günümüzde şirketlerinin sürdürülebilirliğe dair gerekli olan bilgiyi ve iç görüleri sağlamada büyük öneme sahiptir.” Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ve iş dünyasının iklim değişikliğindeki ve sürdürülebilirlikteki rolü hakkında önemli mesajlar veren COP26 Zirvesi’ne atıfta bulunan Demiröz, “Kurumların iklim değişikliğinin üstesinden gelebilmeleri için bir iklim stratejisi oluşturmasında büyük rol oynaması beklenen muhasebe ve finans çevrelerini de ilgilendiren kararlar hayata geçirildi. Kurumların tüm iş süreçlerini etkileyen iklim eylem ve riskleri ve sürdürülebilirlik süreçleri ile alakalı bilgileri güvenilir, tutarlı ve karşılaştırılabilir şekilde erişimlerini sağlanmasında kilit rol üstlenecek Uluslararası Sürdürülebilirlik Standartları Kurulu’nun (ISSB) kurulması CO26 Zirvesi’nin önemli kazanımlarından biri oldu” dedi.

ACCA Finans için Sürdürülebilik Sertifikası hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen:

Telefon: +90 212 371 46 08
[email protected]

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Iron-Mountain

Iron Mountain, tarama hizmetiyle dijital dönüşümde fark yaratıyor

bu-ayin-onerileri-aralik-2021-ocak2022-

Bu ayın önerileri