in , ,

Iron Mountain, tarama hizmetiyle dijital dönüşümde fark yaratıyor

Iron Mountain Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı, Türkiye & BAE Genel Müdürü Cenker Özhelvacı, Türkiye’deki Tarama Merkezi, bilgi yönetimi ve arşiv hizmetleri alanında sundukları dijital dönüşüm çözümlerini ve gelecek dönem planlarını anlattı.

Iron-Mountain

Iron Mountain, bilgi yönetimi ve arşiv hizmetleri alanında beş kıtada 50’den fazla ülkede 230.000 müşteriye hizmet veren dünya lideri bir şirket. 15 yıl önce Türkiye pazarına giriş yaparak bugün 5 farklı lokasyondaki 7 tesisimiz, 200’ün üzerinde çalışanımızla 1.500’den fazla işletmeye hizmet veriyoruz.

Güvenli saklama hizmetimiz kapsamında 7 tesisimizde fiziksel arşiv yönetimi, sektörel bazlı saklama hizmeti, back-up kasedi/teyp saklama ve özel proje çözümleri sunuyoruz. Tüm dünya tarafından onaylanmış güvenlik teknolojilerini kullanıyor ve hizmet kalitemizi artırmak için her yıl tesislerimiz içerisinde bu sistemlere yatırım yapıyoruz.

BT ve elektronik imha (SITAD) hizmetimizle bilgisayar, sunucu gibi her türlü elektronik ekipmanın yasalara uyumlu bir şekilde imha edilmesini sağlıyoruz. Ofis ve saha çalışanlarından oluşan güçlü ekibimizle işletmelerin veri yönetimi kapsamında tüm ihtiyaçlarına yönelik güvenli ve kalıcı çözümler üretmelerine yardımcı oluyoruz.

Yılda yaklaşık 150 milyon sayfanın dijitale aktarılması hedefleniyor

Tarama Merkezi, kâğıt bazlı fiziksel içeriklerin tarama (scanning) operasyonuyla dijitalleştirildikten sonra yeniden birleştirildiği birimdir. Müşterilerimiz tarafından Iron Mountain kutuları içinde Tarama Merkezimize iletilen evrak setleri tarama operasyonu öncesinde düzenleniyor. Bu işlemden sonra evraklar PDF dokümanı olacak şekilde taranıyor. Tarama esnasında dokümanlar üzerinde görüntü iyileştirme teknolojisi uygulanarak kullanıma hazır dijital formatta kopyalanıyor.

Tarama işlemleri tamamlandıktan sonra fiziksel evraklar yeniden alındığı biçime getiriliyor ve müşterinin belirlediği tasnif planına uygun biçimde klasörlenerek Iron Mountain arşivine gönderiliyor. Dijitalleştirilmiş içerikler müşterilerimize harici diskle iletiliyor veya halihazırda kullandıkları bir bilgi yönetim sistemi mevcut ise bu sisteme entegre ediliyor. Müşterimiz bir bilgi yönetim sistemi kullanmıyorsa, Iron Mountain Türkiye olarak bu konuda da onların yanındayız. Ürün yelpazemizde yer alan ürünlerle uçtan uca çözüm sunuyoruz.

Globalde 105 Tarama Merkezimiz bulunuyor. Bunların 45’i EMEA bölgesinde yer alıyor. Globalde bu kadar başarılı olan bir hizmeti Türkiye’de vermek üzere çalışmalar yaptık. Şu an Tarama Merkezi hizmetimiz kapsamında globalde 5 bin kişiye, EMEA bölgesindeyse 1.000 kişiye istihdam sağlıyoruz. Türkiye’deki Tarama Merkezi’nde yılda yaklaşık 150 milyon sayfayı dijitale aktarmayı hedefliyoruz. Bu hizmetimizle müşterilerimizin dijitalleşme yolculuklarında her zaman yanlarında olmaya devam ediyoruz.

CENKER ÖZHELVACI

Tarama Merkezi dijitalleşmede önemli bir adım

Tarama Merkezi iletilen fiziki arşiv unsurlarının dijital platformlarda kullanılabilmek üzere tarandığı merkez olmakla beraber bu içerikler üzerinden veri yakalamak ve bu verileri müşterimizin mevcut iş akışları veya doküman tasnif planları içinde kullanabilmek adına uzman bir çözümdür.

Şirketimiz faaliyet gösterdiği 50’den fazla ülkede 20 yılı aşkın süredir bu hizmeti veriyor. Iron Mountain 70 yılı aşkın tecrübesi ve özellikle fiziki arşiv, dijital arşiv ve dijitalleşme konusundaki tecrübesine ek olarak yatırımlarıyla hatırı sayılır bir referans sayısına ulaştı.

Bu tecrübeyle ve uzman ekip kadromuzla Türkiye’de kurduğumuz Tarama Merkezi, dijitalleştirme alanında bizi rakiplerimizden bir adım öteye taşıyor. Kurumların dijital dönüşüm evresinde yaşadığı yavaşlamalar ve aksaklıkları göz önüne alırsak, bu konuda uzman profesyonel bir ekiple yürütülen dijitalleştirme süreçlerinin, bu kurumlara hem zaman hem de katma değer sağlayacağını düşünüyoruz.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

70-yıllık-aile-şirketinin-büyüme-yolculuğu

70 yıllık aile şirketinin büyüme yolculuğu

Acce'den-finans

ACCA’den Finans için Sürdürülebilirlik Sertifikası