in , , ,

Digital Money’de büyük buluşma

Fast Company Türkiye tarafından, Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB) işbirliği ile düzenlenen Digital Money & Fintech Awards Buluşması, sektörün büyük katılım ve desteği ile gerçekleşti. Fintech alanındaki büyüme; işlem hacmi, ciro, çalışan sayısı ve büyüme gibi göstergelere göre (2021) ödüllendirildi. Ayrıca banka genel müdür yardımcılarının jüri olarak değerlendirme yaptığı ödülde, “En İyi Hizmet/Ürün” alanında da ödüller verildi.

Digital-Money’de-büyük-buluşma

Etkinliğin kapanışında ödüller takdim edildi. “En Büyük 5 Fintech Şirketi” ödülünde ikinci sıradaki şirket isminin açıklanmasını istemedi. Ödülleri Kobil’den Dilara Koyun verdi: İlker Diker (Papara CPO, en sağda), Serkan Çelik (Paynet CEO, sağdan ikinci), Ahmet Bal (iPara, o dönem YKÜ, soldan ikinci) ve İsmail Sevinç (Sipay GMY, sol başta)…

 

Fintech Liderlerinin Ajandası Oturumunda, İhsan Elgin’in moderatörlüğünde 3 büyük şirketin yöneticisi yer aldı: Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler, Paynet CEO’su Serkan Çelik.

 

Zirvenin ana sponsoru Kobil’in kurucusu İsmet Koyun, açılışta, Talat Yeşiloğlu’nun sorularını yanıtlarken, “SuperApp dünyasını ve finans alanına yapacağı etkileri” anlattı.

 

Amazon WS Türkiye Ülke Müdürü Burak Aydın’ın moderatörlüğünde Tarfin Ürün Direktörü Alper Gökalp, Sanction Scanner CEO Fatih Coşkun, Token GMY Halil Dikici ve Sipay Genel Müdür Yardımcısı İsmail Sevinç, “Yükselen Girişimciler” oturumunda konuştu. (Soldan sağa)

 

Fintech alanında kadın girişimcilerin sayısı artış eğiliminde… Bu oturumda Moneybox Kurucusu Canan Bayrak, Yancep Kurucusu Ege Ertez ve Perdica AI Kurucusu Ezgi Avcı, Fast Company Türkiye Yazı İşleri Müdürü Mehtap Demir’in sorularını yanıtladı.

 

“En Çok Çalışana” sahip 4 şirketten 1’incisi isminin açıklanmasını istemedi. 2’inci sırada ise 2 şirket yer aldı. Ödüllerini Fintech Istanbul kurucusu İhsan Elgin verdi: (Orkun Saitoğlu (iyzico-PayU Türkiye COO, 3.), Oğuzhan Akın (Birleşik Ödeme GYM, 2.), İlker Diker (Papara Kurucusu, 2.)

 

Digital Money Summit’in ana sponsoru Kobil’in Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Koyun, standında M. Rauf Ateş ve Talat Yeşiloğlu ile etkinliğin kapanışında buluştu.

 

Fintech Awards2021’de “Hızlı Büyüme”de 3 şirket “Tarfin, iyzico ve Birleşik Ödeme” olarak sıralandı. Ödülü M. Rauf Ateş takdim etti: (Birleşik Ödeme, 3.) Orkun Saitoğlu (iyzico COO, 2.) ve ve Alper Gökalp (Tarfim Ürün Direktörü, 1.)

 

Digital Money Summit’e destek veren TÖDEB’in başkanı Burhan Eliaçık, açılış konuşmasında yeni düzenlemelerin etkilerini ve planlarını açıkladı. Ödül aldığı etkinlikte, M. Rauf Ateş’in sorularını yanıtladı.

 

Papara’nın kurucusu Ahmed Karslı, “en büyük fintech şirketi” olarak ödül aldığı etkinlikte, M. Rauf Ateş’in sorularını yanıtladı.

 

ÖDÜL ALAN ŞİRKETLER

EN BÜYÜK 5 FINTECH ŞİRKETİ

 1. Papara
 2. İsim açıklanmadı
 3. Paynet
 4. ipara
 5. Sipay

EN HIZLI BÜYÜYEN 3 ŞİRKET (CİROYA GÖRE)

 1. Tarfin
 2. iyzico
 3. Birleşik Ödeme

ÇALIŞAN SAYISINDA İLK 3

 1. İsmi açıklanmadı
 2. Papara
 3. iyzico
 4. Birleşik Ödeme

YILIN HİZMET/ÜRÜN ÖDÜLLERİ

 1. Token
 2. Tarfin
 3. Sanction Scanner

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

veriye-dayalı-yeni-liderlik

Veriye dayalı yeni liderlik

50-Dijital-CMO’yu-global-jüri-seçti

50 Dijital CMO’yu global jüri seçti