in , ,

Tuba Memiş: İlk fırsatta görmek istediğim yerler

tuba-memis
  1. Les Jardins d’Etretat/Fransa: Bence dünyanın en güzel bahçelerinden biri… Fransa’nın Normandiya bölgesinde, Etretat Kayalıkları’na bakan bir konumda… Sanat ve doğanın iç içe olduğu, farklı heykellerle dolu bir doğa harikası… Sanata ve doğaya düşkün olduğum için “ilk gideceğim” yerler arasında yer alıyor.
  2. Tokyo Ueno Parkı/Japonya: Japonya’ya gidecekler için, Mart ve Nisan aylarına denk gelen “blooming” zamanı önerilir. Kiraz çiçekleri mevsiminde harika bir görsel alana dönüşen bu parkı görmek istiyorum.
  3. Zhongshuge Kütüphanesi/Çin: Ben kütüphanelere düşkünüm. Seyahatlerimde mutlaka kütüphane ziyaret ederim. 2016 yılında yapımı tamamlanan bu kütüphaneyi de ilk fırsatta görmek istiyorum. Yanındaki Yangtze Nehri’nden esinlenerek su illüzyonu mimarisi oluşturulmuş.

TUBA MEMİŞTat Bakliyat Genel Müdürü

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pinar-kitapci

Pınar Kitapçı: En çok beğendiğim 3 kitap

senur-akin-bicer

Senur Biçer: Netflix’ten bir dizi önerisi