in , ,

CEPTETEB’e Global Ödül

Global Finance Dergisi’nin her yıl düzenlediği ve en başarılı bankacılık hizmetlerinin ödüllendirildiği “En İyi Dijital Banka Ödülleri 2020” kapsamında “En İyi Dijital Bankacılık Bireysel Platformu” ödülü TEB’in dijital bankacılık platformu CEPTETEB’e verildi.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, ürün ve hizmet çeşitliliğinin yanı sıra inovatif özellikleriyle öne çıkan dijital bankacılık platformu CEPTETEB ile bu ödüle layık görülmekten mutluluk duyduklarını paylaştı.

Finans sektörünün önde gelen yayınlarından Global Finance Dergisi, Batı Avrupa’nın en iyi dijital bankalarını belirledi. Buna göre Türk Ekonomi Bankası (TEB), dijital bankacılık platformu CEPTETEB ile 2020 yılında Batı Avrupa’da faaliyet gösteren bankalar arasında “En İyi Dijital Bankacılık Bireysel Platformu” ödülünün sahibi oldu.

Bankacılık sektöründe son 10 yılda internet bankacılığı ve mobil bankacılık giderek önem kazanırken, dijital kanallar üzerinden sunulan ürün ve hizmet çeşitliliği de arttı. TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, TEB olarak dijital bankacılık kanallarını 2000’li yılların başında hayata geçirerek bu alanda yatırım yapan ilk bankalar arasında yer aldıklarını hatırlattı ve şunları söyledi:

“Teknolojiyi yakından takip ediyor, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda her geçen gün kendimizi yenileyerek dijital bankacılık kanallarımızı geliştiriyoruz. Dijital bankacılık hizmetlerimizi CEPTETEB markası altında birleştirdiğimiz 2015 yılından bu yana müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya odaklanıyoruz.”

DİJİTAL KANALLARIN KULLANIMI ARTIYOR

2015’te hayata geçen CEPTETEB’in müşteri sayısı bugün 1,3 milyonu geçti. TEB’in mobil bankacılık kanalını kullanan müşterilerinin sayısı 2 milyona yaklaştı. Dijital bankacılık kanalları kullanımının giderek arttığına dikkate çeken Mendi şöyle devam etti:

“Dijitale yaptığımız yatırımlarla birlikte düzenli olarak online bankacılık kullanan müşteri oranı yüzde 65 iken, bu oran CEPTETEB müşterilerinde yüzde 90’a yükseliyor. Müşterilerimiz bankamızdan kullandıkları her dört krediden üçünün onayını dijital kanallardan vererek zamandan tasarruf ediyor. Bireysel müşterilerimizin kullandığı her iki krediden biri ise başvuru aşamasından onay sürecine kadar tamamen dijital kanallar aracılığıyla gerçekleşiyor.”

FİNANS KOÇU CEPTETEB MOBİL’DE

CEPTETEB’in en çok kullanılan hizmetlerinden Finans Koçu’nun artık mobil uygulamada da hizmete açıldığını belirten Mendi şunları söyledi: “Bu sayede kullanıcılar bütçelerini mobil ortamda yönetebiliyor ve bütçe analizi yapabiliyor. Bununla birlikte uygulamadaki Benim Gibiler alanı ile kullanıcılar harcama ve gelir detaylarını kendilerine benzer diğer kişilerle karşılaştırabiliyor, analiz bölümünden farklı tarihlerdeki gelir ve gider hesaplarını detaylı olarak kontrol edebiliyor, grafik seçeneklerinden harcama ve gelir detaylarını işlem bazında gözlemleyebiliyor.”

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji

“Teknoloji Şirketi” tanımını arıyor

Su altinda müze kuran sanatçı