in , ,

Carrefoursa online market ayda 8 milyon ziyaretçiye ulaştı

Perakende sektörünün önde gelen şirketi Carrefoursa, pandemiyle birlikte hareketlenen online tarafta yarattığı farkla dikkatleri çekiyor. CarrefourSA Online Market’in aylık ziyaretçi trafiğinin 8 milyona ulaşması, uygulamanın indirilme sayısının ayda 200 bini geçmesi bu ilgiyi destekliyor. Carrefoursa Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, “2021 yılı e-ticaretin payının daha da artacağı bir yıl olacak” stratejisiyle, bu alana yatırıma devam edeceğini açıklıyor.

Carrefoursa-online-market

E-Ticaret, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Pandemi döneminde karşılaştığımız yoğun talep ve müşterilerimizin bize olan güveni CarrefourSA olarak uzun yıllardır emek verdiğimiz ve yatırım yaptığımız dijitalleşme faaliyetlerimizin ne kadar yerinde olduğunu bizlere göstermiş oldu. Online marketimiz CarrefourSA.com’a webden, telefondan, tabletten rahatlıkla ulaşılabiliyor. CarrefourSA olarak sadece gıda değil, mobilyadan tekstile, oyuncaktan elektroniğe, beyaz eşyadan kişisel bakım ürünlerine kadar çok geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet sunuyoruz.

carrefoursa

E-Ticarette hızlı büyüme

2020 yılı özelinde baktığımız zaman, evde daha çok vakit geçirmeye başlanması ile online marketimiz CarrefourSA.com üzerinden mutfak ürünleri, kişisel bakım ürünleri, TV setleri ve aksesuarları, taze ürünler ve temel gıda taleplerinin ortalamaların üzerinde arttığını gördük. Sepetteki ürün çeşidinin arttığı, eve sipariş ve e-ticarete yönelimin hızlandığı bir döneme geçmiş olduk.

E-ticaret sitemiz CarrefourSA Online Market’in aylık ziyaretçi trafiği 8 milyona ulaşırken, mobil uygulamamızın indirilme sayısı aylık 200 bin oldu. Ayda 200 binden fazla siparişi, müşterilerimizin evlerine ulaştırır duruma geldik. Bu büyümede, kategori genişlemesi, yeni mobil uygulamamız, son kilometre teslimatı (Last Mile Delivery) ve gölge mağaza (Dark Store), pazar yerleri (Marketplace) içerisinde hizmet veren mağazalarımızdaki operasyonlarımız başta olmak üzere platform iyileştirmeleri, operasyonel büyüme ve iş birlikleri etkili bir rol oynadı.

Online büyüme için yatırım

Pandemiyle birlikte müşterilerimizin yüzde 50’sinin pandemi sonrası normal market alışverişi yerine yine online alışveriş yaptığını görüyoruz. Pandemide online alışverişe yönelen müşterilerimizin, pandemi sonrasında da büyük bir kısmının online hizmet almaya devam edeceğini öngörüyoruz. Operasyonel yatırımlarımızı da bu yönde geliştiriyoruz. Gıda ve gıda dışı ürün teslimatına ek olarak başlatmış olduğumuz Lezzet Arası restoranlarımızda hijyenik koşullarda, taze ürünler ile hazırlanan paket servis yemek teslimatımızı yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. 2021 yılı e-ticaretin payının daha da artacağı bir yıl olacak. Teslimatta bulunurluk, fiyat avantajı gibi faktörlerin yanında teslimat hızı da müşterilerin güvenilir e-ticaret sitelerini tercih etmelerinde önemli rol alacak.

2021 yılına özel hazırlık

2020 yılı başında müşterilerimize alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yeni hizmetler sunmaya başladık. 65 yaş üstü müşterilerimize ve sağlık çalışanlarına “Öncelikli Teslimat” hizmeti, marketlerimizi arayıp sipariş vererek eve teslimat sağladığımız “Alo Sipariş” hizmeti ve online sipariş aracılığı ile aynı gün içerisinde siparişi marketten teslim alabilecekleri “Markette Hazır” hizmetlerimizi talebe göre 2021 yılında da sunmaya devam edeceğiz. Operasyon ağımızın genişletiyoruz. Bu noktada müşteri memnuniyetini daha da ileri seviyeye taşımak adına, müşterilerimizin siparişlerini kesintisiz takip edebilecekleri bir yapı üzerinde çalışıyoruz. Var olan gölge mağaza (dark store) operasyon ağımızı da yaygınlaştırıyor, e-ticaret müşterilerimize hızlı ve güvenilir şekilde hizmet sunuyoruz.

E-ticarette 3 önemli farkımız

  • CarrefourSA olarak bakliyattan buzdolabına, balıktan koşu bandına, oyuncaktan cep telefonuna, maruldan televizyona kadar hipermarketlerimizde yer alan 60 binden fazla ürünü, online marketimiz CarrefourSA.com üzerinden müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.
  • Doğru ürünü doğru üreticiden temin ederek doğru fiyatla sunuyoruz. Güvenilir ve kaliteli ürünleri uygun fiyata sunarken bir evin haftalık veya aylık alışveriş ihtiyacını karşılayabilecek ürün çeşitliliğimiz ile müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten karşılayabilmelerini sağlıyoruz.
  • Operasyonumuzu, doğru hizmet anlayışı ile alanında uzman çalışanlarımızın emekleriyle gerçekleştiriyoruz.

ADVERTORIAL

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

QNB-Finansbank

NeoVade ile destek olma zamanı

esnafa can suyu elele destek hareketi

Esnafa can suyu: “El ele destek hareketi”