in

“Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi” ile Norm Holding’in istihdama katkısı artıyor

Norm Holding şirketleri, Norm Coating ve Norm Fasteners istihdamın ve işgücü piyasasına erişimin artırılmasını amaçlayan “Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı”na dahil oldu.

İstihdamın ve işgücü piyasasına erişimin artırılmasını amaçlayan Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi ile bireylerin sosyal ve ekonomik bağımsızlıklarının artırılırken, sosyal yardım programlarına bağımlılıklarının kademeli olarak azaltılması ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamaları hedefleniyor.
Toplam 1.700 başvuru arasından 200 firmanın olumlu dönüş aldığı hibe programına Norm Coating ve Norm Fasteners ile dahil olan Norm Holding; 1 yıl süreyi kapsayacak proje döneminde istihdama olan katkısını artırmayı hedefliyor.
Yaklaşık 4.500 kişiye doğrudan istihdam sağlayan Norm Holding’in CEO’su Nedim Uysal, “Çalışanlarımız ile birlikte mükemmelliğin peşinden koşan, küresel bir firma olma vizyonuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. İstihdamı artırarak ülke ekonomisine katkı sağlayacak bu programa iki şirketimizle dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi kapsamında sağlanan bu hibenin, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasına çok değerli bir katkı olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lovemarks-2024

Lovemarks 2024

benim-isletim-sistemim-Ayşem-Ertopuz

Benim İşletim Sistemim: Ayşem Ertopuz