in

“Yüksek memnuniyet için çalışıyoruz”

Faaliyetlerine 45 yıla yakın bir süredir devam eden, Türkiye’nin köklü lojistik firması OMSAN Lojistik Genel Müdürü Cömert Varlık, temel stratejilerini “Felsefemiz, müşterilerimizin çözüm ortağı olmak” sözleriyle ortaya koyuyor. 

HIZLI AKSİYON ÇOK ÖNEMLİ
Müşteriyi odağına koyan şirketimizin stratejisinin temelini; entegre, dijital, çevreci uygulamalarımız, deneyimli insan kaynağımız ile müşterilerimizin çözüm ortağı olma felsefemiz oluşturuyor. OMSAN Lojistik olarak müşteri odaklı anlayışımızla ve çözüm ortağı yaklaşımımızla sürekli yeni iş modellerine, dijitalleşmeye yatırım yaptık. Sürdürülebilirliğe ve verimliliğe müşteri ihtiyaçları doğrultusunda her zamankinden çok önem verdik. Özellikle zor bir dönemden geçen tedarik zinciri müşterilerimize katma değeri yüksek, verimli ve kurumsal çözümler ürettik. Müşterilerimizle birlikte çizdiğimiz yol haritasıyla dijital ve entegre lojistik çözümler sunarak onların rekabet güçlerini artırdık. Pandemiyle birlikte değişen süreçler içinde güncel ve butik hizmetler sunarak, müşterilerimize fayda sağlamaya devam ediyoruz. Örneğin hızlı aksiyon almanın önemli bir kriter olduğu günümüz ticaretinde, özellikle e-ticaret alanında, depo ve dağıtım operasyonlarını tek çatı altında gerçekleştirip etkin, esnek ve entegre çözümler üretiyor, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışıyoruz.

“GERİBİLDİRİMLER İYİLEŞME FIRSATI”
Müşteri odaklılığımız ve müşterilerimize yenilikçi çözümler sunma vizyonumuz, 45 yıla yakın bir süredir sektördeki öncü, köklü ve güvenilir lojistik firması oluşumuzda elbette en büyük rolü oynuyor. OMSAN Lojistik olarak bir adım öteye taşıdığımız müşteri memnuniyeti kavramını, ekonomik ve sektörel gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimizin beklentilerini öngörebilmek olarak daha geniş bir çerçevede ele alıyoruz.
Çeşitli kanallardan almış olduğumuz tüm geribildirimleri kendimiz için bir iyileştirme fırsatı olarak görüyoruz. Gelen olumlu veya olumsuz tüm bildirimleri kayıt altına alıyor, bunları detaylı bir şekilde analiz ederek hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Sahayı ve operasyonel süreçleri belirlediğimiz KPI’lar (Key Performance Indicator) ile anlık olarak takip ediyor, gerekli noktalarda aksiyon planlarını hızlıca hayata geçiriyoruz.

TÜM SÜREÇLERDE DİJİTALLEŞME
Müşterilerimizin çözüm ortağı olma stratejimizin bir gereği olarak tüm iş süreçlerimizde dijitalleşmeyi odağımıza alıyor ve bu sistemlerimizin etkin kullanımı için yetişmiş insan kaynağı unsurunu önceliğimiz olarak görüyoruz. Lojistik hizmeti alan müşterilerimizin planlamalarını verimli bir şekilde yapabilmeleri için bizden en önemli talepleri uçtan uca tüm tedarik zincirini eksiksiz şekilde izleyebilmeleri oluyor.
İçinde bulunduğumuz yeni dönemde operasyonel verimliliğin üst seviyelere taşınması için mevcut iş süreçlerinin dijital dönüşümünü kaçınılmaz görüyor, bu amaçla teknolojideki gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Teknolojik gelişmeleri mevcut süreçlerimize uygulamak bugün sunduğumuz hizmetlerin hız, kalite ve elbette verimliliğinin artmasına fırsat veriyor. Birçok iş sürecimizde otomasyona dayalı sistemlere geçiş yaptık. Ancak bunu yeterli bulmuyor, teknolojik gelişmeler ışığında yeni lojistik modeller geliştirmek ve ihtiyaçları da önceden tespit edebilmek hedefiyle çalışıyoruz.
Müşterilerimizin sistemleriyle entegrasyonlar yaparak anlık bilgi akışı sağlıyor, takip sistemleri geliştiriyor, zaman ve maliyet avantajları ile verimlilik sağlıyoruz. Teknolojinin özellikle önem kazandığı depolama faaliyetlerimiz kapsamında, perakende ve e-ticaret sektöründeki müşterilerimiz için oluşturduğumuz sorter ve dikey asansörlü konveyör hatları altyapımızla ve sistemlere hakim etkin insan kaynağımızla müşteri operasyonlarımıza hız kazandırıyoruz.

KÜRESEL OYUNCU OLMA YOLUNDA
Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz tüm projelerin ana unsurlarını dijitalleşme, müşteri memnuniyeti, entegre hizmetler ve sürdürülebilirlik oluşturacak. Hizmet yelpazemizi genişleterek, müşteri memnuniyetini artırmak ve ihtiyaç duydukları tüm lojistik hizmetleri entegre bir şekilde sağlamak amacıyla yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Ulusal bir lojistik firması olmanın ötesinde küresel bir oyuncu olma hedefiyle sürdürülebilir büyümemizi devam ettireceğiz.
Pandemi döneminde önemi bir kez daha anlaşılan, çevreci ve rekabetçi demiryolu taşımalarımızın hizmet portföyümüzdeki ağırlığının artırılmasını hedefliyoruz. Küresel lojistik yaklaşımlar çerçevesinde, dünyada gittikçe artan bir öneme sahip olan ve yükselen çevre bilinciyle şirketlerin finansal performansları kadar önemsenen sürdürülebilirlik uygulamalarını tüm iş süreçlerimizde daha da yaygınlaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Yine sunduğumuz entegre hizmetler kapsamında bir diğer alan olarak denizyolu faaliyetlerimizi geliştirmeye, müşterilerimize tüm taşıma modlarında hizmet vermeye yönelik çalışmalar yapıyoruz.

HIZLI VE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER
Müşterilerimizin iş süreçlerini onlarla birlikte tasarlamak, ihtiyaçları karşısında hızlı ve yenilikçi çözümler geliştirerek rekabet avantajlarını artırmak, müşteri odaklılık stratejimizin önemli bir parçasını oluşturuyor.
Müşteri odaklılık stratejimizi, şeffaflık, hesap verebilirlik, güvenilirlik ilkeleriyle hareket ederek, çözüm ortağı anlayışıyla dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından izlemek; dijital, entegre, çevreci çözümler sunarken, başta müşterilerimiz olmak üzere, tüm paydaşlarımız tarafından küresel ölçekte en çok tercih edilen lojistik oyunculardan biri olmak olarak tanımlayabiliriz.

DİJİTALLEŞMENİN DEĞERİ

OPERASYONEL VERİMLİLİK Operasyonel verimliliğin üst seviyelere taşınması için tüm teknolojik gelişmeleri çok yakından takip ediyor, uyguluyoruz.

DAHA İYİ HİZMET Teknolojik gelişmeleri mevcut süreçlerimize uygulamak bugün sunduğumuz hizmetlerin hız, kalite ve verimliliğinin artmasına fırsat veriyor.

İNOVASYON Teknolojik gelişmeler ışığında yeni lojistik modeller geliştirmek ve ihtiyaçları da önceden tespit edebilmek hedefiyle çalışıyoruz.

ANLIK BİLGİ AKIŞI Müşterilerimizin sistemleriyle entegrasyonlar yaparak anlık bilgi akışı sağlıyor, takip sistemleri geliştiriyor, zaman ve maliyet avantajları ile verimlilik sağlıyoruz.

Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz tüm projelerin ana unsurlarını dijitalleşme, müşteri memnuniyeti, entegre hizmetler ve sürdürülebilirlik oluşturacak.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

murat-ulker-aile-anayasa

“Aile anayasamız yok, kurumsallaşmış kültür var”

Coinbase konusunda bilmeniz gerekenler!