in , , ,

Calm

Beyninize koçluk yapan uygulama

Hemen her saniye iki yeni kullanıcı kazanan Calm uygulaması, geçen yıl 60 milyon kez indirildi. Bu hızlı büyümeye rağmen, şirket Zen felsefesini koruyor. Şirket, 2016 yılında, birçok müşterinin uykuya dalmak için Calm’u dinlediğini fark ettikten sonra, “Sleep Stories”i başlattı: Bunlar, Matthew McConaughey ve Stephen Fry gibi aktörler ve şarkıcı Leona Lewis’in okuduğu yetişkinler için uyku getiren masallar.

Bu özellik o kadar popüler hale geldi ki (yılda 70 dolar ödeyen 2 milyon abone geçen yıl 180 milyondan fazla kez dinledi) Calm, kişisel gelişim sınıfları, esneme egzersizleri ve rahatlatıcı müziklerle 4,2 trilyon dolarlık küresel sağlık endüstrisi içindeki işlerini biraz daha genişletti. Kurucu Ortak ve CEO Michael Acton Smith, “Mental sağlığın tüm alanlarını kapsamak istiyoruz” diyor.

Aralık ayında şirket, “Train Your Mind” serisini başlatmak üzere LeBron James ile işbirliğine gitti. Bu seride basketbol yıldızı duyguları yönetmek ve “büyük oyuna” hazırlanmak gibi konularda motivasyon yaklaşımını paylaşıyor. “Vücudunuzu zinde tutmak için spor salonuna gidiyorsunuz” diyor Acton Smith, “Zihninizi zinde tutmak için de Calm’u kullanabilirsiniz.”

İLLÜSTRASYONLAR FRANZISKA BARCZYK

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Attabotics

Şirket Doktoru