in , ,

Farklı saat dilimlerindeki bir ekibi yönetmenin dört yolu

bir-ekibi-yonetmenin-4-yolu

Daha net olun
İnsanlar ne yapmaları gerektiğini biliyorsa, bağlantıda olup olmalarının önemi yoktur. 15 farklı ülkede 85 kişiden oluşan bir çalışan grubu bulunan sosyal medya danışmanlık şirketi Buffer’da ekip deneyimi yöneticisi Stephanie Lee, “Baştan itibaren önemli tüm bilgiyi almak önemlidir” diyor. .

Doğru araçları seçin
Lee, “İçinde bulunduğumuz saat dilimlerindeki örtüşmeleri ayarlamak için örneğin Timeanddate.com yararlı bir araç” diyor; “Uygun bir saat bulmak için sadece bir toplantıya katılacak kişileri seçiyorum.”

Senkronize toplantılara öncelik verin
Lee, “Amaç olabildiğince çok insanın katılımını sağlamaksa, birden fazla görüntüleme seçeneği önerin” diyor. Buffer, herkese açık “yarı-senkronize” toplantılar düzenliyor. Lee, bunu “Herkese açık toplantıdan sonra senkronize tartışma gruplarına geçiliyor” diye tarif ediyor.

Günü dilimlere bölün
Bir yapı oturttuğunuzda saate bakarak ileriye ya da geriye doğru hesap yapmakla daha az uğraşırsınız. Singapur’da çalışan Lee, “Örneğin saat 07:00-09:00 arasında kendi zaman dilimimde bulunanlarla toplantı yapıyorum. İkindi saatleri, Avrupa’dakilerle görüşmeler için” diyor. —Diana Shi

ekip-yonetme

UZAKTAN BİR ANLAŞMA BAĞLAMANIN DÖRT YOLU

 1. SAHNEYİ KURUN
  Bir harici mikrofona, iyi ışıklandırmaya ve en iyi şekilde görünmek ve konuşmak için neye ihtiyacınız varsa ona yatırım yapın. Bu çok açık gibi gelebilir fakat First Round Capital’ın ortağı Hayley Barna, uzaktan iletişim kurarken “tanık koruma programında gibi gözüken” bazı kurucular ile karşılaştığını söylüyor.
 2. İŞİNİZİ GÖSTERİN
  Görüntülü aramalar, bir konuşmayı kolaylaştırmaktan fazlasını yapabilir. Hikayenize hayat vermek için neden ekran paylaşarak bir müşteri e-postasını ya da iç Google Doc dokümanını kullanmayasınız? Barna, “Bu, toplantıyı daha dinamik hale getiriyor fakat aynı zamanda muazzam düzeyde şeffaflık sağlıyor” diyor.
 3. COVID’İ KABULLENİN
  Salgını kabul edin, ancak kendinizi kaptırmayın. Barna, görüntülü arama dünyasında bazı kurucuların satış sahalarını elden geçirme veya iş modellerinde baş döndürücü şekilde değişiklik yapma hatasına düştüğünü söylüyor. “Yatırımcılar uzun vadeli başarılar arıyor” diyor.
 4. GERÇEKÇİ OLUN
  Zorlu bir ekonomide, aşağı yönlü riske karşı bir tampona ihtiyacınız var (örneğin bankadaki para). Mantığa aykırı gelebilir, ancak ihtiyacınız olanı veya daha fazlasını istemekten korkmayın. Barna, “Çok az şey isterseniz, topu sadece yokuş aşağı yuvarlarsınız” diyor. —AH

İLLÜSTRASYONLAR ROMUALDO FAURA

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eren-bali-saglik

Eren Bali: “Sağlıkta global şirket yaratacağız”

is-arkadasiniz-olmayan

İş arkadaşınız olmayan biriyle birlikte çalışmanın 4 yolu