in

Bilfen Okulları’nın başarı geleneği

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) 2022 Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçlarını açıkladı. Bilfen Ortaokulları 8’inci sınıf öğrencilerinden sınava giren 1688 öğrenci arasından 15 öğrenci, 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonluğuna adlarını yazdırdı. Öğrencilerin %23’ü ise (385 öğrenci) büyük bir başarı göstererek Türkiye’nin %1’lik diliminde yerini aldı.

Bilfen Ortaokullarının LGS’den başarıyla çıkan şampiyonları belli oldu. Ankara Çayyolu, İskenderun, Kayseri ve İstanbul Ortaokullarında eğitim gören 15 öğrenci, LGS’de Türkiye birinciliği elde etti. Bilfen Çamlıca Ortaokulunda düzenlenen törenle kupalarını alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. 2022 LGS sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Bilfen Bahçeşehir Ortaokulu öğrencileri Ayşe Umay BAHÇIVAN ve Eren YALÇIN, Bilfen Çayyolu Ortaokulu öğrencisi Yiğit IŞIK, Bilfen Çamlıca Ortaokulu öğrencileri Zeynep Özge GÜRBÜZ ve İpek ÜLKÜR, Bilfen Esenşehir Ortaokulu öğrencileri Çağan ÖZTAŞ ve Derin Sarp SEÇER, Bilfen Halkalı Ortaokulu öğrencileri Mina TATLISU, Fatih ŞEN ve Yusuf Alp AKSU, Bilfen İskenderun Ortaokulu öğrencisi Naz DÖKER, Bilfen Kayseri Ortaokulu öğrencisi Berra ÖZKARDAŞ, Bilfen Yenişehir Ortaokulu öğrencileri Ela KARACA ve Efe SİVİŞOĞLU ve Bilfen Kurtköy Ortaokulu öğrencisi, başarılarının sırrının “planlı çalışmak ve kaliteli soru çözmekten” geçtiğini söylediler.
Bilfen Okulları Geleneksel LGS başarısını sürdürüyor!

Bilfen Ortaokullarında LGS’ye giren öğrencilerden 15’i 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonluğuna adlarını yazdırdı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Bilfen Ortaokullularından mezun öğrencilerin Türkiye’nin en seçkin liselerine yerleşeceklerinden şüphe etmediğini söyleyen Bilfen İlköğretim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Nurşen KAYATÜRK, “Bilfen Okulları, bu sene de sınavı başarıyla tamamladı. Bu yıl sınava giren 1688 öğrencilerimizden 15 tanesi 500 tam puan alarak Türkiye birinciliğine isimlerini yazdırdılar. Yine bu sonuçla birlikte öğrencilerimizin %23’ü yani 385 öğrencimiz % 1’lik dilimde yer alırken öğrencilerimizin %34’ü ise (568 öğrencimiz) % 2’lik dilime girerek büyük başarı gösterdiler.” dedi.
LGS 2022’de birincilik elde eden 15 Bilfenli öğrencinin isimleri şöyle:

1- Eren Yalçın / Özel Bilfen Bahçeşehir Ortaokulu
2- Ayşe Umay Bahçıvan / Özel Bilfen Bahçeşehir Ortaokulu
3- Yiğit Işık / Özel Bilfen Çayyolu Ortaokulu
4- Zeynep Özge Gürbüz / Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu
5- İpek Ülkür / Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu
6- Derin Sarp Seçer / Özel Bilfen Esenşehir Ortaokulu
7- Çağan Öztaş / Özel Bilfen Esenşehir Ortaokulu
8- Mina Tatlısu / Özel Bilfen Halkalı Ortaokulu
9- Fatih Şen / Özel Bilfen Halkalı Ortaokulu
10- Yusuf Alp Aksu / Özel Bilfen Halkalı Ortaokulu
11- Naz Döker / Özel Bilfen İskenderun Ortaokulu
12- Berra Özkardaş / Özel Bilfen Kayseri Ortaokulu
13- Ela Karaca / Özel Bilfen Yenişehir Ortaokulu
14- Efe Sivişoğlu / Özel Bilfen Yenişehir Ortaokulu
15- Özel Bilfen Kurtköy Ortaokulu öğrencisi

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilime göre mutlu olmanın yolları

iyi-kotu-ve-tekinsiz-

İyi, Kötü ve Tekinsiz