in

İnsan yaşamına değer katıyor: Mikrolink

Günümüz teknolojilerinin en çok odaklandığı konulardan biri iletişim. Yaşamın ritmini belirleyen ve insanın günlük rutinini kolaylaştıran ‘’kesintisiz iletişim’’ her geçen gün daha da önem kazanıyor.

Taşkın Öktem

Telekomünikasyon ve bilgi teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, büyük önem arz ediyor. Son yıllarda ülkemizde gittikçe sayıları artan iletişim şirketlerinin, kendi içinde branşlaşmasıyla bazı niş alanlara çözüm üreten şirketler daha da değer kazandı.
Yirmi yılı aşkın süre önce kurulan sektörün en eski ve köklü şirketi Mikrolink ise sunduğu telekomünikasyon ve bilgi iletişimi hizmetleriyle çağın iletişim ihtiyaçlarına cevap veriyor ve fonksiyonel çözümleriyle yaşamı kolaylaştırıyor. Telekomünikasyon ve bilgi iletişimi sektörünün en tecrübeli şirketlerinden biri olan Mikrolink son yıllarda yer aldığı büyük projelerle de adından söz ettiriyor.
Ülkemizde büyüyüp gelişen ve kadrajını dünyaya çeviren Mikrolink’in Saha Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Taşkın Öktem’le şu an İstanbul’un gündeminde yer alan İBB metrolarında yolcuların hem telefonla konuşabilmesi hem de internete bağlanabilmesi ile ilgili sağlanan kesintisiz iletişim konusuyla ilgili konuştuk. Öktem ‘’Kesintisiz iletişim için gerek GSM operatörleriyle gerekse de doğrudan, proje bazlı altyapı çözümleri sunuyoruz ve işi bizzat sahada yürütüyoruz. Şu an hali hazırda direkt insana dokunduğumuz bir işi yapmanın heyecanını yaşıyoruz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin metro projelerinde telekomünikasyon altyapı sistemlerini kuruyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı 43 metro istasyonunda 4.5G teknolojisini içeren ekipmanları mevcut yapıya ilave ederek, günün 24 saati internet bağlantısının gerçekleşmesini sağladık. Yani artık ‘metroda telefonum çekmedi’ demeyecek nerede olursanız olun iletişiminizi sürdürecek, telefon görüşmelerinizi ve e-posta trafiğinizi yönetebileceksiniz. İşte insan yaşamını iyileştiren Mikrolink’in çözümleri bu yüzden çok değerli.’’

Doğan Eraslan

Mikrolink 5 Yıl Boyunca İngiltere’de
Vodafone’un projelerini gerçekleştirecek!
Türkiye’de sunduğu kesintisiz iletişim çözümlerini dünya ülkelerine de taşıyan Mikrolink’in ismi bu yıl özellikle İngiltere’deki büyük projelerde geçti ve Mikrolink Telekom Servisleri Genel Müdür Yardımcısı Doğan Eraslan ‘’Vodafone Türkiye ile 13 yılı aşkın süredir süregelen iş birliğimizi bu yıl İngiltere’ye de taşıdık ve Vodafone’un 5 yıl boyunca İngiltere’de yapacağı IBS (Bina İçi Kapsama) projeleri ve ülke çapında gerçekleştireceği network yenileme projelerinde birlikte çalışmaya başladık. Kapsama ve ağ kalitesini iyileştiren profesyonel çözümlerimizle İngiltere’nin kesintisiz iletişimini sağlamak için maksimum destek veriyoruz. Dünyanın birçok noktasında devam eden profesyonel çalışmalarımıza gün geçtikçe bir yenisi ekliyor ve özellikle Avrupa’da büyümeye devam ediyoruz.’’
İletişim sektöründeki efektif çalışmalarıyla Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde kaliteli işlere imza atan Mikrolink, sektörün çok yönlü ihtiyaçlarına cevap veriyor ve bünyesinde yer aldığı Açık Holding’ten aldığı güçle de teknolojik yeniliklere hızla adapte olan, fark yaratan çözümler sunmaya devam ediyor. Pandemiyle birlikte artan veri yüküyle birlikte sayıları gittikçe artan veri merkezleri ise pek çok önemli ihtiyacı içeriyor, ve kurulum aşamasında kritik uzmanlıklar gerektiriyor. Bu kritik tesislerin kalbi niteliğindeki ‘Beyaz Alanlar’ konusunda da çözümler geliştiren Mikrolink, Türkiye’nin en önemli veri merkezi projelerinde beyaz alan tasarımı, planlama ve kurulumlarını gerçekleştiriyor.

Beste Uçak

Konuyla ilgili konuşan Mikrolink Dijital Servisler Genel Müdür Yardımcısı Beste Uçak ‘’Veri merkezleri içerisinde birbirinden farklı dinamikleri bulunduran hassas bir yapı, ve bu hassas yapı içerisinde beyaz alanlar da tüm bu verilerin saklandığı en özel odalar. Mikrolink olarak veri merkezi projelerinde beyaz alan tasarımı, planlama, uygulama, proje yönetimi ve sertifikasyon danışmanlığı hizmetleri sunarak, bütünsel planlama anlayışımızla veri merkezi projeleri ile ilgili gerekli tüm fizibilite çalışmalarını yaparak, en uygun tasarımı hazırlayabiliyoruz.
Yaptığımız beyaz alan tasarımlarında öncelik verdiğimiz en önemli konu, veri merkezi içerisinde yer alan tüm cihazlardan optimum faydayı minimum enerji tüketimi ile almaktır. En son teknolojiler ile veri merkezleri, enerji verimliliği takip edilebilen, izlenebilir, sürdürülebilir ve yönetilebilir sistemlerle donatılıyor. Tasarladığımız yeşil veri merkezlerine kurduğumuz son teknoloji ortam izleme ve otomasyon sistemleri ile enerji tüketiminizi ve diğer parametrelerinizi izleyerek size bunları anlamlı bilgi olarak sunabiliyoruz, yine veri merkezinin içini oluşturan bilgi teknolojileri altyapısını da bu konudaki üreticilerle olan güçlü iş birlikteliklerimiz ve kurulum, bakım hizmet yetkinliğimizle sağlayabiliyoruz.
Dolayısıyla veri merkezi projelerinde 360 derece çözüm sağlayabiliyor ve geleceğin akıllı veri merkezlerini kuruyoruz.
İletişim sektöründe her alana dokunan ve dokunduğu projelerde fark yaratan çözümler sunan Mikrolink, sektördeki gücünü ve dünya çapındaki etkinliğini önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği yeni projeleri ile artıracak ve adından sıkça söz ettirecektir.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni-bir-sanal-dunya-doguyor

Yeni bir sanal dünya doğuyor

karantinada-ask

Karantinada aşk