in

Klépierre Türkiye’ye Yeni CEO

Avrupa’nın en büyük halka açık Alışveriş Merkezleri Yatırım ve Yönetim şirketi Klépierre S.A., Türkiye operasyonunun başına CEO olarak Johan Caspar Bergenthal’i atadı. Klépierre Türkiye CEO’su Mehmet Kozlu ise şirketin Paris’teki genel merkezinde Grup Kiralama Başkanı görevine terfi etti.

berganthal

Klépierre S.A., Türkiye üst yönetiminde değişikliğe giderek 1 Temmuz 2021 itibariyle Johan Caspar Bergenthal’in (45) Almanya’daki CEO görevini genişleterek Utrecht’teki Hoog Catharijne ve Dresden’deki Centrum Galerie gibi ikonik merkezlerin de içerisinde yer aldığı Hollanda ve Türkiye’deki operasyonlarını da emanet etti. Grupta on yıldır çeşitli görevlerde bulunan Bergenthal, son olarak 2018 yılında Almanya CEO’su olarak atanmıştı. Bergenthal, bu görevine ek olarak Hollanda ve Türkiye operasyonlarının da sorumluluğunu yürütecek. Klépierre Türkiye CEO’su Mehmet Kozlu, görevlerini devrettikten sonra Paris’teki genel merkezde 10’dan fazla ülkeden sorumlu olarak Grup Kiralama Başkanı olarak görev yapmaya başlayacak. Hollanda operasyonunun başındaki Javier Cuellar Sanchez ise Klépierre S.A’in İber Yarımadası’ndan sorumlu olacak.

Johan Caspar Bergenthal, yeni görevinde bölgesel portföyü şirketin global stratejilerine uygun şekilde düzenlemek ve oluşturulan yeni platformu gelecek için konumlandırmaktan sorumlu olacak. Ayrıca, üçüncü partilerle olan iş birliğini geliştirerek Klépierre S.A.’in Avrupa genelindeki varlık ve merkezi yönetim uzmanlığını bu pazarlardaki diğer yatırımcılarla paylaşacak.

Klépierre Hakkında

Avrupa’nın önde gelen alışveriş merkezi yatırımcı ve işletmecilerinden biri olan Klépierre, geliştirme, kiralama, gayrimenkul ve varlık yönetimi alanlarındaki uzmanlıklarını bir araya getiriyor. Klépierre, her yıl 10’dan fazla Avrupa ülkesinde yüz milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Klépierre Group alışveriş merkezleri Akmerkez (İstanbul), Anatolium (Bursa), Tekira (Tekirdağ), Ada Outlet (Sakarya), Teras Park (Denizli) ve Tarsu (Mersin), Türkiye’de her yıl yaklaşık 19 milyon fazla ziyaretçiyi ağırlıyor.

31 Aralık 2020 itibariyle şirketin portföy değeri yaklaşık 21,9 milyar Avro’dur. Klépierre, İskandinavya’daki alışveriş merkezlerinin pazar lideri sahibi ve işletmecisi olan Steen & Strøm’un çoğunluk hissesine (%56,1) sahiptir. Klépierre bir gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak Euronext Paris’te halka açık bir şirket olarak işlem görmektedir. CAC Next 20, EPRA Euro Zone ve GPR 250 endekslerinde de yer almaktadır.

Sürdürülebilirlik alanında bir endüstri lideri olan Klépierre, dünya çapında GRESB sıralamasında liderdir. Ayrıca CDP tarafından A listesine alınmış ve DJSI World and Europe, FTSE4Good, STOXX® Global ESG Leaders, Euronext Vigeo France 20 ve World 120 etik endekslerine dahil edilmiştir. Klépierre, adı geçen ödüller ve girişimlerle kendini proaktif olarak sürdürülebilirliğe ve iklim değişikliği ile mücadeleye adamıştır.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HPE’den-Uçtan-Buluta-Devrini-Güçlendirecek-Yenilikler

HPE’den Uçtan Buluta Devrini Güçlendirecek Yenilikler

Ozan-Ozerk-kapak

Ozan Özerk: “Hedefimiz ABD’de halka arz”