in

20 yıl öncesinden 8 Jeff Bezos tahmini

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un başarısı büyük ölçüde vizyonuna, sektörü yakından izlemeye dayalı öngörülerine dayanıyor. Business Insider sitesi, Bezos’un 1990’ların başında yaptığı ve bugün artık gerçek olan 8 önemli tahminini bir araya getirmiş. İşte o tahminler:

1 DAKİKALIK OKUMA

  1. İnsanların istedikleri şeyi alabilecekleri ve keşfedebilecekleri bir online ticaret sitesi yaratmak istiyoruz.
  2. Klasik şerit gibi mağazaları olan, eski tip alışveriş merkezleri tarih olacak.
  3. Mağazalar/mağaza vitrinleri en az iki unsuru yerine getirebileceklerse ayakta kalmaya devam edecekler: “Eğlence” ve “Kolaylık, ulaşılabilirlik”.
  4. Ben, ev içinde internet sayesinde birbirine bağlı olacak cihazların en büyük inananlarından biriyim. Gelecekte çok sayıda birbirine bağlı cihaz göreceğiz.
  5. İddia ediyorum biz kitapçıların tam rakibi değiliz, tamamen farklı yoldayız. Biz, e-ticareti yeniden yaratmayı hedefliyoruz.
  6. İnternet reklamları, bu alanın en önemli unsurlarından biri… Şirketler, internet reklamlarını müşteriye daha yararlı olması için yeniden keşfetmek zorunda kalacaklar.
  7. Bilgisayarın açılmasını iki dakikadan fazla beklemek zorundayım. Gelecekte bu çok önemli teknoloji olacak ve şirketler daha hızlı olmak üzerinde çalışıyorlar.
  8. Şu anda mağazalardan aldığınız çok önemli cihazları, ürünleri (gıda, kağıt ürünleri, temizlik ürünleri) 2020’de tamamen online alabileceksiniz.Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Perakendenin kritik oranı

COVID-19 sonrası ofisler aynı olmayacak