in

Jeff Bezos’tan girişimci adaylarına 4 tavsiye

AMAZON’UN KURUCUSU JEFF BEZOS’UN YENİ BİR İŞ KURMAK İSTEYENLERE 4 ÖNEMLİ TAVSİYESİ VAR.

Hayley Peterson 4 DAKİKALIK OKUMA

Jeff Bezos, Amazon’u 1995 yılında sadece 10 çalışanla kurmuştu. Bugün ise  e-ticaret devi, 1 trilyon dolara yaklaşan piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketlerinden.

Bezos, Amazon’un yıllık re:MARS konferansında girişimci adaylarına dönük tavsiyelerini paylaştı. İşte bu tavsiyeler:

  1. Risk alın

Yeni bir iş yaratmak istiyorsanız risk konusunda istekli olmalısınız. Hiçbir risk taşımayan bir iş fikriniz varsa, muhtemelen zaten yapılıyordur. Eğer başarısız olursanız bu birçok açıdan deneyim olacaktır.

  1. Başarısızlığa hazırlanın

Denemelerin çoğu başarısızlıkla sonuçlanır ancak “büyük başarısızlıklar” başarıya giden yolun gerekli birer parçasıdır. İbreyi yerinden oynatmak için büyük başarısızlıklara ihtiyacımız var. Başarısızlıkla karşılaşmıyorsanız yeterince hareket etmiyor olabilirsiniz.

  1. Tutkulu olun

Bir girişimcinin tutkulu olması çok önemlidir. Tutkulu insanlarla rekabet edeceksiniz. Başarılı olmak için sizin de buna ihtiyacınız var.

  1. Müşteriyi mutlu edin

Hepsinden önemlisi, girişimcilerin müşteri memnuniyeti konusunda “takıntılı” olmasıdır. Müşterinizi tatmin etmekle kalmayın; onları tamamen mutlu edin.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En çok “hasta” olunan günler, sandığınız günler değil

Bir araştırmaya göre insanlar robotlara yöneticilerinden daha çok güvenecek