in , , ,

İş dünyasından haberler (Şubat-Mart 2022)

Haber, yenilik, atama, lansman

İş-dünyasından-haberler

BİRLEŞİK ÖDEME ROMANYA’DA

Türkiye’nin ilk elektronik para lisansı alan fintech şirketlerinden Birleşik Ödeme, ilk yurt dışı ofisini 2021 senesinde Bakü’de açmıştı. Şimdi ise Romanya’da ikinci yurt dışı ofisiyle hizmet vermeye başladı. Birleşik Ödeme Romanya Ülke Müdürü Mert Kaftanoğlu, “Romanya son yıllarda yapmış olduğu atılımlarla, IT ve Fintech sektörlerinde Avrupa’nın önde gelen ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” diye konuşuyor ve ekliyor: “Özellikle genç ve yetişmiş iş gücü, sağlam internet altyapısı, bu sektörlerdeki aktif yatırımcıları cezbeden bir unsur. Romanya ofisi, FaaS (Fintech-as-a-Service) vizyonu, deneyimi, güçlü yerel ekibi ve uluslararası iş ortaklıkları ile Birleşik Ödeme’nin uluslararası genişleme stratejisi doğrultusunda Avrupa’ya açılan kapısı olacak.”

YENİ DÜNYA HATAY’DA TASARLANIYOR

Uluslararası Expo 2021 Hatay, ‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla 1 Nisan 2022’de kapılarını dünyaya açacak. Tabiatın önemini vurgulayan temaları ve sürdürülebilir projeleri ile çevre bilincini, doğa sevgisini ve bahçecilik kültürünü tüm insanlara aşılamayı; gelecek nesillere ve şehre kalıcı bir miras bırakmayı amaçlayan Expo 2021 Hatay, yereli dünyayla, dünyayı bölgeyle buluşturacak ve ticaretin kalbinin atacağı bir merkez olacak.

UNOMOI’DEN HABER VAR!

Çevreye verdiğimiz zararı en aza indirebileceğimize ve bunu yaparken de şıklığımızdan asla ödün vermeye gerek olmadığına inanan online platform UnoMoi, Türk Eğitim Vakfı ile bir iş birliğine gidiyor. İş birliği çerçevesinde, TEV bursiyerleri, UnoMoi’nin sitesinden, dünyaca ünlü markalardan beğendikleri tasarımları mezuniyetlerinde, doğum günü partilerinde, önemli etkinliklerde ve en önemlisi de staj/iş görüşmelerinde hiçbir ücret ödemeden temin edebilecekler.

ZADE VİTAL’E YENİ GENEL MÜDÜR

Helvacızade Şirketler Grubu’nun sağlık kanadı olan Zade Vital’in genel müdürlüğüne, sağlık sektörünün deneyimli isimlerinden Dr. Çağlan Kuruner atandı. Dr. Çağlan Kuruner, eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Nobel İlaç ve Abdi İbrahim İlaç’ta Ürün Müdürü olarak özel sektör kariyerine başlayan Kuruner ardından Sanovel İlaç’ta Pazarlama ve Tanıtım Müdürü pozisyonuna getirildi. Sonrasında ise Ulkar Holding Nobel İlaç’ta Nobel Tüketici Sağlığı Direktörü ve Nobel İlaç Akut İş Birimi Direktörü görevini yürüttü. Ulkar Holding’de RA İlaç Satış Pazarlama Direktörü pozisyonunda görev yaptı.

RADISSON HOTEL GROUP TÜRKİYE’DE 50 OTELİ HEDEFLİYOR

Dünyanın lider otel gruplarından biri olan Radisson Hotel Group, yıl başından şimdiye kadar 6 yeni otel anlaşması yaparak Türkiye’deki genişleme hedefinde yeni bir kilometre taşı belirledi. Grup, Türkiye’de 2025 yılında 50 otele ve 7 bin 00 odaya ulaşmayı hedefliyor. Radisson Hotel Group, son bir yıl içinde Bodrum, İzmir Aliağa ve Erciyes’teki otellerini hizmete açtı. Böylece 20 yıl önce tek bir otel ile girdiği Türkiye’deki otel sayısını 35’e ulaştırdı. Yeni açılan otellere ilave olarak, Grubun Bursa’da yapımı devam eden bir Radisson oteli, tamamı gelecek yıl İstanbul’da açılacak ve Grubun İstanbul’daki en büyük marka olarak lider konumunu sağlamlaştıracak iki rezidans projesi dahil olmak üzere dört yeni oteli bulunuyor. Grup, ayrıca İzmir’de ve Türkiye genelinde yeni sanayi bölgelerinde genişlemeyi planlıyor. Radisson Hotel Group Afrika ve Türkiye Geliştirme Başkan Yardımcısı Ramsay Rankoussi, 2025 yılına kadar faaliyette ve yapım aşamasında 50’den fazla otele ulaşmak için net bir hedef belirledik” diye konuşuyor.

ERİKLİ, YİNE AŞK MARKASI SEÇİLDİ

Erikli, Türkiye’nin Lovemark’ları 2021 araştırmasında Ambalajlı Su Kategorisi’nde bir kez daha Türkiye’nin en sevilen suyu seçildi. Böylece Ipsos tarafından MediaCat için gerçekleştirilen araştırmada tüketicilerin yaptığı değerlendirmeler sonucunda Erikli 6. kez üst üste “En Sevilen Marka” oldu. Erikli Su ve Meşrubat Genel Müdürü Michel Beneventi, “Gurur ve mutluluk duyuyoruz. Biz, suyu şişelediğimiz her yerde toplumun ve doğanın gelişmesine katkı sağlayarak su kaynaklarını korumayı hedefliyor, çevreye bıraktığımız etkiyi sıfırlamak için çalışıyoruz. Tüm bu başarılarımızın ardındaki en değerli gücümüz olan Erikli ailesine ve bizi bu sevgiye layık gören Erikli severlere teşekkür ederim” dedi.

UĞUR OKULLARI ÖĞRETMENLERİ YARINA HAZIRLIYOR

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Yenilikçi Eğitim Geliştirme Araştırma Merkezi (YEGAM) ev sahipliğinde düzenlenen ‘Hibrit Öğretmen Kariyer Fuarı’, üniversitenin Beşiktaş kampüsünde gerçekleştirildi. “Öğretmen ve Eğitim Liderlerinin Sürdürülebilirlik Odağında Değişen Nitelikleri ve İhtiyaçları” başlıklı panele konuk olan Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerine dikkat çekti. Eğitimde döneme ve ihtiyaçlara göre bir değişim yaşandığını söyleyen Nil Çiçek şunları söyledi: “Dijital devrimin yaşandığı bir dönemdeyiz. Kişiselleştirilmiş öğretim yöntemleri çok fazla ön plana çıktı. Ancak biliyoruz ki sürdürülebilirlik eğitimin her aşamasında çok önemli. BM’nin de 17 maddelik Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında 4 numaralı maddede Nitelikli Eğitim yer alıyor. Öğretmenler değişime uyum sağlayarak nitelikli eğitiminden ödün vermemeli. Teknoloji bu denli hayatımıza girmişken, sanal evren Metaverse üzerinden eğitimler gündeme gelmişken; öğretmen ve yöneticilerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip buna bağlı olarak yeni roller neler olmalı bunları araştırmalıyız.”

SOFTTECH’DEN TEKNOLOJİ RAPORU

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden Softtech, gelecek dönemde yükselişte olacağı öngörülen trendleri “2022 Teknoloji Raporu”nda paylaştı. Raporda, teknoloji trendlerinin insan hayatına olan etkisini farklı bakış açılarıyla ortaya koyma ve kullanım alanları değerlendiriliyor. Özellikle fintech sektöründeki önüne geçilemez gelişmeler, açık bankacılık, platform bankacılığı, kripto finans enstrümanları, yatırım uygulamaları ve nakitsiz toplum gibi konular öne çıkıyor. Raporun tamamına softtech.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İTÜ İNOVASYON ÖDÜLLERİ BAŞVURULARI AÇILDI!

İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü’nün bu sene 23.sünü gerçekleştireceği Yönetim Bilimleri Kongresi’nde, değişimin öncüsü olan, fark yaratan şirketler ve bireyler de ödüllendirilecek. 27 farklı kategoride inovatif projelerin bağımsız bir jüri tarafından değerlendirileceği İnovasyon Ödülleri için başvurular 25 Şubat’ta sona eriyor. Süreç hakkında detaylı bilgi ve başvuru için inovasyonodulleri.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bir üniversite kulübünün ‘inovasyon’ temasıyla ilk defa düzenleyeceği İnovasyon Ödülleri töreni ise, 9 Nisan 2022 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

TEKNOLOJİ, KADINLARA EMANET

Yenilikçi dijital fikirlerle sürdürülebilir faydalar üreterek kurumları geleceğe taşıma misyonunu üstlenen dijital ve analitik şirket SabancıDx, Türkiye’de teknoloji sektöründeki insan kaynağının sürdürülebilirliğini sağlamak için de yatırımlarını sürdürüyor. SabancıDx, Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) ile işbirliği çerçevesinde Geleceğin Yüzleri projesini hayata geçiriyor. Siber güvenlik ve analitik alanında 100 kadının eğitim alacağı projeyle kadınların teknoloji sektörüne katılımı ve sektördeki kadın çalışan oranının artırılması hedefleniyor. Eğitim programı, Türkiye’deki 20-30 yaş arasındaki, uygun eğitim altyapısına sahip kadınların katılımına açık olacak.

AK PORTFÖY SEKTÖRDE BİRİNCİ

Ak Portföy, 2021 yılı sonu itibarıyla yönettiği 100 milyar TL varlık büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük Özel Sektör Portföy Yönetim Şirketi oldu. Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, “İşimiz yatırımcılarımızın tasarruflarına değer katmak. Bu anlayışla yatırımcılarımızın değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak dünya standartlarında yeni nesil ürün ve hizmetler üretiyoruz” dedi. Yüzde 15,4’lük pazar payı ile özel sektör portföy yönetim şirketleri içinde lider olan Ak Portföy’ün hedefi ise, “gelecek yıllarda da bu başarıyı sürdürerek tasarruf sahiplerine değer katacak ürün ve hizmetler geliştirmeye devam etmek.”

YEMEKSEPETİ’NDEN “YEMEKSEPETİ NAR” PROJESİ

Türkiye’de 60 bine yakın restoran iş ortağıyla hizmet veren Yemeksepeti, yeni projesi Yemeksepeti Nar kapsamında seçili markalarla iş birlikleri yapıp üye restoranlara verimlilik ve tasarruf imkânı sunuyor. Yemeksepeti, yeni projesiyle üye restoranlarına gıda, temizlik, akaryakıt ve mutfak malzemesi gibi ürün ve hizmetlerden indirimli olarak faydalanma imkânı sunuyor. İş ortağı üye restoranların dijitalleşmelerine, işlerini büyütmelerine ve kullanıcılara daha iyi hizmet vermelerine destek olmak amacıyla yenilikçi teknolojiler ve projeler üreten Yemeksepeti, Nar projesi ile restoranlara verimlilik ve tasarruf imkânı da sağlayacak.

ENERJİSA ENERJİ’DE YEŞİL DESTİNASYON YATIRIMI

Enerjisa Enerji, Sabancı Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Ayvalık Küçükköy’ü sürdürülebilir enerji temelli bir turizm uygulama merkezi haline getirmek için geçtiğimiz Ağustos ayında duyurulan SENTRUM projesinde ilk faz çalışmaları tamamlandı. Projedeki mevcut durumla ilgili konuşan Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşçıoğlu, projenin Küçükköy’ün potansiyelini ortaya çıkartmasına yardımcı olacağını belirtirken; “Büyük bir dönüşümün başlangıcı olacak bu sürece, sürdürülebilirlik odağındaki, enerji verimliliği, tasarruf, karbon salımının azaltılması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesi gibi konuları bir arada değerlendirdiğimiz ‘İşimin Enerjisi’ çatısı altındaki ürünlerin entegrasyonu ile destek veriyoruz. Daha yeşil bir dünya için ülkemizin ve enerji sektörünün geleceğine katkı sağlayacak projelere imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Turizm sektörünün yenilenebilir enerjiye erişimini artırma ve enerji verimliliği potansiyelini geliştirerek sürdürülebilir bir yapıya dönüşmesine katkı sağlama amacıyla 5 milyon TL kaynak aktarılan projenin 2022 Aralık ayında bitmesi hedefleniyor.

SUN TEKSTİL’E “İNSANA DEĞER” ÖDÜLÜ

Peryön Türkiye İnsan Yönetimi Derneği tarafından 13’üncüsü düzenlenen “İnsana Değer Ödülleri”, 48 jüri üyesinin 8 farklı kategoride yaptığı değerlendirmeler sonucunda sahiplerini buldu. Sun Tekstil, Değer Yaratan Uygulamalar Kategorisi’nde, 2021 yılı “Öğrenen Organizasyon ve Öğrenme Çevikliği” alt kategorisinin birincisi oldu. Sun Tekstil Genel Müdürü Melis Vekiloğlu, törende yaptığı konuşmada, “Her zaman geleceği şekillendirme ve en iyisini yapma arzusunu taşıdık. Bunu gerçekleştirmenin insan kaynağımız ile mümkün olduğunu biliyoruz. Bu nedenle insana önem odağını arttırmaya ve bu amaca hizmet etmesi içinde insan kaynakları uygulamalarımızı geliştirmeye odaklandık” diye konuştu.

“UYAN ANNE, UYAN BABA”

Nil Karaibrahimgil’in Yuvam Dünya için yazıp söylediği, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın seslendirdiği ‘Uyan Anne, Uyan Baba’ şarkısı bugün 42 Maslak Good Spaces’ta yapılan lansmanla tanıtıldı. İklim kriziyle mücadelede neslimizin hikayesini değiştirmek için yola çıkan Yuvam Dünya Derneği YKB Kıvılcım Pınar Kocabıyık, tanıtım toplantısında şunları söyledi: “Uzun yıllar boyunca belirsiz bir gelecekte veya bizden çok uzakta, mesela kutuplarda yaşanacağını düşündük. Artık hem bilimsel kanıtlar hem de hayat deneyimimiz iklim krizinin ne yazık ki artık ‘şimdi ve burada’ olduğunu bizlere gösteriyor. Bu anlamda iklim krizinin pratik varlığını ilk hisseden ve bu krizin önüne geçebilecek gerekli önlemleri alabilecek ilk nesiliz. Yuvam Dünya derneği olarak bu aciliyetin ve sorumluluğun farkındayız ve zaten bunun için yola koyulduk. İklim konusuna neslimizin hikayesini değiştirmek ve kolektif bir hareket yaratarak bu krize neden olan kültürü dönüştürmek için çalışıyoruz.”

L’EPEE 1839 TÜRKİYE’DE!

Saatçilikte 180 yılı geride bırakan L’Epée 1839, Şark Saat bünyesinde artık Türkiye’de!
l’Epée 1839, Fransa’nın Besançon bölgesinde Auguste L’Epée tarafından kuruldu ve başlangıçta müzik kutuları ve saat bileşenleri üretmeye odaklandı. Şimdilerde ise L’Epée 1839’un CEO’su Arnaud Nicolas’ın geliştirdiği sofistike tasarımlar içeren koleksiyonla karşımızda. Yaratıcı Sanat, Çağdaş Saatler ve Klasik Seyahat Saatleri temalarının olduğu modeller meraklılarını bekliyor.

MENARINI’DEN YENİ TÜRKİYE CEO’SU

İtalyan ilaç şirketi Menarini’nin META bölgesindeki büyüme stratejisini destekleme ve operasyonel etkinliği güçlendirme amacıyla Menarini Türkiye’de önemli bir atama gerçekleştirildi. 2014 yılından bu yana Ticari İşler ve Satış Direktörü olarak Menarini’de görev yapan Cenk Balcı Menarini Türkiye Ülke Müdürü oldu.

ESRA KIVRAK’TAN HIZLI DÖNÜŞ!

Hızlı servis restoran zinciri sektörünün dinamik markaları Saloon Burger ve PizzaLazza’da CEO’luk görevine Esra Kıvrak getirildi. Bankacılık kariyerinde özellikle satış ve pazarlama yönetimi ve nakit yönetimi alanında üst düzey görevler almış olan Esra Kıvrak, KOBİ Bankacılığı, Girişimcilik ve Kadın Girişimciliği konularında da fark yaratan çalışmalara öncülük etmişti. Esra Kıvrak, “Ekibimle birlikte amacım; önümüzdeki dönemde daha fazla müşteri odaklı bir yaklaşımla daha mükemmel bir marka deneyimi yaşatmak” diye konuştu.

ARYA GİRİŞİMCİ AKADEMİ EĞİTİMLERE BAŞLIYOR

Kadın ortaklı girişimlere yatırım yapmanın yanı sıra girişimcilere çeşitli eğitim ve mentorluk imkânları sağlayan sosyal girişim Arya Kadın Yatırım Platformu, Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle, Türkiye’de bir ilk olan ve girişimci özelinde geliştirilen Arya Girişimci Akademisi’ni başlatıyor. Arya Girişimci Akademisi, girişimcilere temel farkındalıkların kazandırılması, iş fikirlerini hayata geçirirken, girişimlerini yönetirken ve büyütürken ihtiyaç duyacakları yol haritası için gerekli olan vizyonun sağlanması amacıyla düzenleniyor. Arya Girişimci Akademisi, teknoloji ile iç içe olan alanında uzman kişiler, ileri aşama girişim kurucuları, VC temsilcileri, melek yatırımcılar, danışmanlardan oluşan eğitmen kadrosuyla 24 Ocak günü başladı. Akademiye en az 1 kadın ortağı olan, ölçeklenebilir iş fikri/modeli üzerinde çalışan ve çekirdek etrafı (TRL4+) olgunluğunda olan 20 girişimin kurucuları seçilecek. Program, toplamda 5 hafta sürecek ve 25 modülden oluşacak.

LES BENJAMİNS DUBAİ’DE

Tasarımlarında hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına yansıtan Les Benjamins ilk yurtdışı flagship mağazasını Dubai Mall of Emirates’te açtı. Bünyamin Aydın, Lamia Al Otaishan Aydın ve Fethi Sabancı Kamışlı ev sahipliğinde gerçekleşen Dubai flagship mağaza açılışına, Türkiye’den ünlü isimler katıldı. Mall of Emirates’in birinci katında yer alan minimalist tasarım odaklı 213 metrekarelik mağaza, Birleşik Arap Emirlikleri’nin çok kültürlü köklerinin ruhunu yakalamayı hedeflerken, markanın takipçileri ve sanatsal topluluk ile uzun sürelik ilişkisinin bir kanıtı olarak, gençlik ve moda meraklılarını yepyeni bir kent deneyimine davet ediyor.

TAM FİNANS’TAN TAM DESTEK

Tam Finans, esnaf ve KOBİ’lerden sonra çiftçiler için de finansman hizmeti sunuyor. Amacı, çiftçiler ile tarımda kullanılan ürün ve ekipmanları satan bayiler arasındaki ticareti kolaylaştırmak ve çiftçinin finansman masraflarını, ticaretin belirsizliklerini ortadan kaldırmak. Türkiye’nin en önemli gündemlerinden biri olan tarım alanında sorumluluk üstlendiklerini ifade eden Tam Finans Genel Müdür Yardımcısı Hayati Çelikcan, “2022 yılında tarım alanına giriyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. Çiftçinin ve çiftçinin hizmet aldığı tedarikçinin hayatını kolaylaştıracak ürün ve finansman modelleri ile bu alanda da farkımızı ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

AKBANK’TA İKİ ÖNEMLİ ATAMA

Müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına farklı kanallardan yeni ürünler geliştirmeye devam eden Akbank’ta organizasyonel değişikliğe gidildi. Bu değişiklikle Bireysel ve KOBİ müşterilerinin ihtiyaçlarına daha fazla odaklanmak için “Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler” ile “KOBİ Bankacılığı” iş birimleri kuruldu. Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Burcu Civelek Yüce, Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı olurken, Akbank’ın yine en önemli odak alanları arasında yer alan KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcılığı’nı ise Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Bülent Oğuz üstlenecek.

SELÇUK TÜMAY’A ŞÖVALYE UNVANI

Pernod Ricard’ın Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay, Tarım Şövalye Liyakat Nişanı’na sahip oldu. Tümay bu nişana, Pernod Ricard bünyesindeki Fransız alkollü içki markalarının Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde sorumlu ve başarılı bir şekilde pazarlanması ve geliştirilmesi konusundaki gayretlerinden dolayı hak kazandı. Şövalye Liyakat Nişanı’nı, Olivier Gauvin’in elinden alan Tümay: “Bu nişanı, ‘keyifli anların yaratıcıları’ olma vizyonuyla birlikte çok başarılı işler yaptığımız tüm Pernod Ricard Türkiye çalışanları adına alıyorum. Tüm ürünlerimizin kaynağı doğa… Sorumlu tarım, üretim ve pazarlama faaliyetlerimiz ile doğaya sahip çıkarken daha sürdürülebilir bir dünya için var gücümüzle çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

YAŞAMLA DOST ÜRÜNLER

Hayat, ev bakım kategorisindeki bio bazlı yeni temizlik ve hijyen markası Gleen ile doğal içerikli ürünleri tüketicilerle buluşuyor. “Yaşama Dost Kal Gleen ile İyi İz Bırak’’ sloganıyla geliştirilen, doğal içeriği ve bitki kökenli yapısıyla hipoalerjenik Gleen, bitkilerin gücüyle yaşama dost bir felsefeyi benimsiyor. Daha sürdürülebilir bir gelecek için geliştirilen Gleen, sıvı çamaşır deterjanı, yumuşatıcı, bulaşık deterjanı ve günlük temizleme spreyi ve yüzde 99’a kadar doğal içeriğiyle doğanın iyiliğine, tüketicinin sorumlu tüketimine odaklanıyor.

BAYMAK 2021’DE İHRACATTA DOLAR BAZINDA YÜZDE 38 BÜYÜDÜ

2021 yılında piyasaya sunduğu çevreci ve yenilikçi ürünlerle sektörde adından söz ettiren Baymak, bu dönemde yüzde 23 büyürken, cirosu da 1,3 milyar TL’ye ulaştı. Ayrıca, yılı başarılı bir ihracat performansı ile geride bırakan Baymak, tüm ürün gruplarında ihracatını artırarak toplam ihracatını dolar bazında yüzde 38 büyüttü. 2022 yılında büyüme hedefi yüzde 50’nin üzerinde olacağını dile getiren Baymak CEO’su Ender Çolak; “dijitalleşme, yüzde 100 müşteri memnuniyeti ve sürdürülebilirlik konuların ana odak olduğunu vurgulayarak, “2022 yılında da kurumsal ve bireysel olarak doğa üzerindeki olumsuz etkilerimizi en aza indirmek için sürdürülebilirlik bakış açısını iş alanlarımıza dahil etmeye devam edeceğiz” dedi.

SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU

Bilfen Okulları, 2022 – 2023 öğretim yılında okullarına girmek isteyen öğrencilere yönelik yapılacak “Bilfen Giriş Sınav”ı için başvuruları başlattı. Bilfen Okulları, 1, 2 ve 3’üncü sınıflara mülakatla, 4’üncü sınıflara sınav ve mülakata öğrenci alacak. 5, 6, 7 ve 8’üncü sınıflara ise “Bilfen Giriş Sınavı”yla öğrenci kabul edecek. Her öğrenci için özel sınıflarda bireysel olarak yapılacak Bilfen Giriş Sınavları için başvurular https://farkyarat.bilfen.com/bgs adresinden yapılabiliyor.Eğitimde bireyselliği ön planda tutan Bilfen İlköğretim Kurumları “Mizaç Temelli Eğitim Modeli” ile öğrencilerinin temel arayışlarını, güçlü ve zayıf yanlarını saptayarak onlara uygun müdahale yöntemleri geliştiriyor.

GOOGLE, TÜRKİYE’DE 15 YAŞINDA

Türkiye’de 15’inci yılını kutlayan Google, bugüne kadar ekosisteme yaptığı katkıyla 1.4 milyon kişililk istihdam yarattığını açıkladı. Açıklamaya göre, Google tarafından desteklenen dijital ekonominin milli gelir içerisindeki payı yüzde 4’ü aşarak 150 milyar TL’ye ulaştı. Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu, 15’inci yıl için düzenlenen basın toplantısında, “Google Türkiye olarak Türkiye’nin dijital ekonomisine katkı sağlayarak dünyanın içinde bulunduğu dijital dönüşüm rüzgarında ülkemizin de yerini almasına destek oluyoruz” diye konuştu ve şunları söyledi: “Google tarafından desteklenen Türkiye’deki dijital ekonominin milli gelir içerisindeki payı yüzde 4’ü aşarak 150 milyar TL’ye ulaştı. 2023 yılında bu payın yüzde 4,7 seviyelerine ulaşacağını öngörüyoruz. Bugüne kadar toplam 1,4 milyon kişilik istihdam yaratan bu dijital ekosistemin Türkiye ekonomisine katkısının 5 yıl içinde 2 kattan daha fazla artacağını düşünüyoruz.”

OKULA KABUL SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı’nda Bahçeşehir Koleji öğrencisi olmak isteyen 4- 5- 6 ve 7. sınıf öğrencileri 19 Şubat’ta; 8, 9, 10, 11. Sınıf öğrencileri 26 Şubat’ta düzenlenecek Okula Kabul Sınavı’na girecek. Yüz yüze olarak gerçekleşecek sınavlarda başarılı olan öğrenciler çeşitli oranlarda eğitim bursuyla ödüllendirilecek. Türkiye’nin 65 ilinde bulunan 143 kampüsünde 100 bine yakın öğrenciye eğitim veren Bahçeşehir Koleji; akademik ve sosyal anlamda başarılı, dünyanın sorunlarına duyarlı, araştıran, üreten bireyler yetiştiriyor.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bu-ayin-onerileri2

Bu ayın önerileri

BES-4.0

#BES 4.0: Bireysel Emeklilikte Yeni Trendler