in , , ,

İş dünyasından haberler (Nisan-Mayıs 2022)

Haber, yenilik, atama, lansman

is-dunyasindan-haberler-nisan-mayis

Fotoğraf: Pixabay

TEB’E GLOBAL ÖDÜL

Müşterilerine sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetlerinin yanı sıra başarılı uygulamalarıyla uluslararası alanda çeşitli organizasyonlar tarafından çok sayıda ödüle layık görülen Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2022 yılına ödülle başladı. Finans dünyasının yakından takip ettiği saygın yayın kuruluşlarından Global Finance dergisinin 2022 yılı için gerçekleştirdiği Dünyanın En İyi Hazine ve Nakit Yönetimi Bankaları değerlendirmesinde TEB, “Türkiye’nin En İyi Hazine ve Nakit Yönetimi Bankası” seçildi.

 

NOVAFORM’DAN DAHA FAZLA KADIN PROJESİ

Women in Financial Services 2020 raporuna göre 2008 yılında yönetim kurulunda bulunan kadın oranı yüzde 13 iken, bu oran 2019 yılında yüzde 23’e ulaşmıştı. NovaForm’un finansal teknolojiler alanına kadınların katılımını desteklemek ve görünürlüğünü artırmak üzere başlattığı Zirve Yolunda projesi 4 yaşına bastı. Projeye katılan kimi ulusal ve uluslararası şirkette üst düzey yöneticilik yapan, kimi ise kendi girişimini kuran 50’ye yakın kadın lider, kariyer hikayesi ile konuk oldular. Zirve Yolunda ile eş zamanlı Wbuzz “Fark Yaratan Kadınlar” platformunu kuran NovaForm kurucusu Tülin Çakmak, sektörde bir ilk başlattıklarını belirterek şöyle devam etti: “Hedefimiz kız çocukları için daha fazla kadınla bir sinerji yakalayarak, herkes için daha adil, daha eşit ve kapsayıcı bir iş dünyası oluşturmak. Bu buluşmada geleceğe dair umutlarımız daha da arttı, 22 kadın lider ile kız çocuklarının geleceği için bugün doğan kıvılcımı devam ettirmek üzere harekete geçeceğiz. Umut ve çaba hâlâ en güçlü silah.”

 

MULTINET UP’A YENİ GENEL MÜDÜR

Multinet Up’ta 5 yıldır genel müdürlük görevini yürüten Demirhan Şener, görevini Ali Emre Sever’e devretti. 2017 yılından bu yana Multinet Up gurubunun CEO’su ve gruba bağlı iştiraklerin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Demirhan Şener, 31 Mart 2022 itibarıyla görevinden ayrıldı. 4 Nisan 2022 itibarıyla Multinet Up’ın Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Ali Emre Sever, daha önce Mobiliz Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyordu.

 

ALTERNATİF BANK’A İKİ ÜST DÜZEY YÖNETİCİ

Danışman ve basiretli bankacılık anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Alternatif Bank’ın üst yönetiminde iki yeni atama gerçekleşti. Bugüne kadar bankanın Kredi Tahsis Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Gökhan Songül, Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığına atanırken, Kredi Tahsis Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Kredi Tahsis Grubu Direktörü Ayşe Akbulut getirildi.

 

SİGORTAM.NET DEĞİŞİYOR

Dijital sigorta platformu Sigortam.net, ‘Müşterinin Şampiyonu’ olmak vizyonuyla tüm altyapısını, müşteriyi merkeze alan, anlayan, tanıyan ve kişiselleştiren bir yaklaşımla yeniledi. Türkiye’de “insurtech” alanında lider konumda olan ve kurulduğu günden bu yana 7 milyona yakın müşteriye hizmet veren Sigortam.net, daha yalın ve anlaşılır şekilde, değişen müşteri ihtiyaçlarına anında çözüm üretmeyi hedefliyor. Kabuk değiştirme sürecinde Türkiye’de dijital sigortacılıkta bir ilke imza atan Sigortam.net, yapay zeka algoritmasıyla müşterilerine düşük fiyat, geniş kapsam ve fiyat-performans açısından üç alternatifli şeffaf bir yönlendirme sunmaya başladı.

 

TURCOM’UN YENİ CEO’SU MÜFİT SÜER OLDU

Turcom Teknoloji grup şirketlerinin tamamından sorumlu genel müdürlüğe Müfit Süer atandı. Müfit Süer, atama sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Teknolojinin son gelişmelerini takip ettiğimizde IT dünyasında neredeyse tüm alışkanlıklarımızın değiştiğini net bir şekilde görebiliyoruz. İşte tam burada Turcom Teknoloji ile yollarımız kesişti. Bu gelişmeleri önceden fark eden Turcom Teknoloji yönetimi HiTech şirketini kurmuş ve onu altyapı olarak Telnet Telekom ile desteklemiş Turcom Teknoloji çatısıyla birleştirerek eskinin tecrübesini yeninin istekleriyle birleştirerek değişime uyum sağlamış. RPA, Dijital ödeme sistemleri, blockchain, yeni nesil Wi-Fi, SDN (Software Defined Networking), Cloud hizmetleri ve danışmanlıkları, SaaS, PaaS gibi çözümler ile vizyonlarımız uyuşunca, geleceğe beraber ilerleme kararı alarak Turcom Teknolojinin genel müdürü oldum. Birlikte Türkiye’de teknolojik ilkleri yapmaya devam edeceğiz.”

 

YILDIZ HOLDİNG’DE YILDIZLARA ÖDÜL YAĞDI

Yıldız Holding şirketlerinin birbirinden değerli projelerle yarıştığı Senenin Yıldızları Ödül Töreni 14’üncü kez düzenledi. Toplam 9 kategorinin yer aldığı yarışmada bu yıl 212 proje başvurusuyla yeni bir rekor kırıldı. İnovasyon’dan Maliyet Avantajı’na, Dijital Liderlik’ten Sıfır Hata’ya kadar pek çok başlık altında hayata geçirilen projeler Yıldız Holding’e 7.3 milyar TL’lik katma değer sağladı.

 

PETROL OFİSİ’NDEN DİJİTAL DÖNÜŞÜM ATAĞI

Petrol Ofisi, bütüncül dijitalleşme yolculuğunun en önemli aşamasını pandemi koşullarında, rekor sürede ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. Petrol Ofisi, AtılKurt Projesi ile Kurumsal Kaynak Planlama – Kurumsal İşletim Sistemi’ni değiştirerek, SAP S/4HANA’ya geçiş yaptı. 13 aylık titiz bir hazırlık, planlama, uyarlama/geliştirme ve test süreci akabinde yeni sisteme geçiş, 2022 yılının ilk dakikalarında sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Petrol Ofisi’nin AtılKurt Projesi; Satın Alma, Lojistik, Depolama, Satış, Finans, Planlama, Raporlama ve İnsan Kaynakları gibi faaliyetlerinin bütünü içerecek genişlikte bir kapsamı bir yıl gibi kısa bir sürede devreye alarak etki ve sonuçları açısından diğer dönüşüm projelerinden farklı bir öneme sahip. Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Bütüncül dijitalleşme gayretimiz, AtılKurt projemiz kapsamında SAP’ye geçişle daha bir anlam kazandı, kritik viraj başarıyla dönüldü. Kurumumuzda SAP ilk günden uçtan uca ve tüm modelleriyle kullanılacaktır. Sanırım bu kapsam ve boyutta bir dönüşüm ülkemiz için de ender rastlanan bir durum” diye konuştu.

 

SEPHORA KADIN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLİYOR

Sephora, kadın girişimcileri destekleyen KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’ındaki 5 güçlü marka olan Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature, Bade Natural ve The Sim Co.’nun ürünlerini artık sephora.com.tr ve Sephora Mobil Uygulaması üzerinden güzellik tutkunlarıyla buluşturuyor. Sürdürülebilir, bütünsel bir yaşamı destekleyen Sephora, kadın girişimcilerin markalarını, Sephora’nın vazgeçilmezi olan Sephora Collection’ın “Good For” kategorisi altında sephora.com.tr ve Sephora Mobil uygulamasında satışa sunuyor.

 

SORUMLU RESTORAN HAREKETİ

Yeme içme sektöründe 9 marka ve 30’dan fazla restoranla faaliyet gösteren Akkomarka, gelecek nesillerin iyi yaşam hakkını dikkate alarak sürdürülebilirlik odağındaki projesi Sorumlu Restoran Hareketi’yle sektörde bir ilke imza atıyor. Akkomarka, sürdürülebilir dünya hedefiyle hayata geçirdiği Sorumlu Restoran Hareketi’yle doğaya saygılı, sürdürülebilir, misafire ve çalışana karşı etik değerleri koruyan bir yapının gelişmesini amaçlıyor.

 

UNIVERSAL ROBOTS’TAN REKOR BÜYÜME

Cobot’ların mucidi Universal Robots, 2021 yılı için 311 milyon dolar net kâr açıklayarak bir önceki yıla kıyasla net kârını yüzde 41 artırdı. Verimli bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen Universal Robots Başkanı ve CEO’su Kim Povlsen, beklentileri aşan şirket büyümesinin, yüksek kalite standartlarında, gelişmiş donanımlarla üretme kapasitesine bağlı olduğunu dile getirdi. Universal Robots Başkanı ve CEO’su Kim Povlsen, rekor gelire ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Şirketimiz oldukça verimli ve rekorlarla dolu bir yılı geride bıraktı. Bizim gibi yüksek kalite standartlarında üretim yapan bir firmada bu tür bir büyüme elde edilmesi muazzam. Danimarka’daki üretim ekibimiz şirket içi rekorlar kırdı. Bu sene de aynı başarılarla yılı kapatmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

EVONY’DEN DEV ARAŞTIRMA

Evony, Konda Araştırma&Danışmanlık tarafından hazırlanan, Türkiye’de pandemi ile geçen iki yılın mercek altına alındığı, “Değişen Hayat; Pandemi ve Türkiye 2020-2022” araştırma raporunu açıkladı. Bugüne kadar hazırlanmış en kapsamlı rapora göre toplum, önlemlerle kademeli normalleşme başlasa da salgının bitmediği; mesafe ve maske alışkanlıklarına belirsiz bir süre daha devam edeceği kanısında. Toplumun geneli korkunun zamanla azaldığı ve hem kişisel yaşamlarında hem de toplum olarak virüsle yaşamaya alıştıklarına dair fikirlerini beyan ediyorlar. Hayat Kimya’nın kişisel sağlık markası Evony, bu önemli raporu, Hayat Kimya Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez, Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır ve Prof. Dr. Veysel Bozkurt’un katılımıyla açıkladı. Konda Araştırma & Danışmanlık Şirketi tarafından hazırlanan raporda 22 farklı saha çalışmasının verileri kullanıldı. Ve araştırmaların her biri, Türkiye yetişkin nüfusunu temsil eden bir örneklem vasıtasıyla belirlenen mahalle ve köylerde 3600 kişi ile hanelerinde yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi.

 

SERGİ GELİRİ SMA’LI ÇOCUKLARA

EKAV/Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı, resim ve şiiri motiflerindeki yanılsama ile bir araya getiren Zeynep Öztürk’ün ‘Bakarken II’ isimli resim sergisine 9 Nisan- 7 Mayıs 2022 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Öztürk’ün üçüncü kişisel sergisi olan “Bakarken II”, Anadolu’da yetişen 14 farklı çiçeğin hikâyesini sanatseverlere anlatmak için gün sayıyor. Ayrıca bu serginin bir önemi daha var. Ekavart Galeride sergilenecek 14 eserin satışı ile elde edilecek gelirin tamamı “Elim Sende Platformu” üzerinden SMA’lı çocukların tedavisi ile EKAV Vakfının sanat dalında eğitim gören bursiyerlerine aktarılacak.

 

İŞ BANKASI’NIN “GELECEĞE ORMAN” UYGULAMASI 100 BİN KATILIMCIYA ULAŞTI

Türkiye İş Bankası’nın sürdürülebilir bir gelecek hedefi kapsamında hayata geçirdiği “Geleceğe Orman” uygulaması, 100 bin katılımcıya ulaştı. İş Bankası da bugüne kadar uygulama kapsamında kullanıcılar tarafından TEMA Vakfı’na bağışlanan fidanlara ek olarak 1.250 fidan bağışında bulundu. Başladığı tarihten bu yana 100 bin katılımcının 39,2 milyon karbon puan topladığı uygulama kapsamında 1.247 fidan bağışı gerçekleşti. İş Bankası, Geleceğe Orman’la müşterilerinin günlük yaşantılarıyla etkileşimli şekilde daha çevre dostu bir yaşam sürmelerine de aracılık ediyor. Uygulamayla ilk üç yılda toplam 1 milyon adet fidan dikimi yapılması öngörülüyor.

 

MÜHENDİSLİKTE TOPUK SESLERİ

Mühendislikte Topuk Sesleri’22 Etkinliği, IEEE İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Öğrenci Kulübü bünyesinde gerçekleştiriliyor. Bu yıl 8. kez düzenlenecek olan etkinlikte global çapta firmalardan gelen üst düzey konuşmacılar yer alacak. Kadının mühendislerin sektördeki rolünün, AR&GE’de kadın yöneticinin yerinin, pandeminin çalışan kadın ve erkeğe etkisinin, satış ve pazarlamacının gözünden kozmetik sektörünün alanında uzman değerli konuşmacılarla tartışıldığı etkinlikte oturumlar, sürpriz çekilişler olacak ve fuaye alanındaki değerli firmalar katılımcılarla buluşacak. Etkinliğe kaydolmak ve detaylı bilgi almak için https://bit.ly/3hNQH4A bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

 

TSKB’YE YENİ GENEL MÜDÜR

Türkiye Sinai Kalkınma Bankası(TSKB) Genel Müdürlüğü’ne Murat Bilgiç getirildi. Yeni atama, eski genel müdür Ece Börü’nün 6 Nisan 2022’de görevinin ayrılmasıyla birlikte yürürlüğe girecek. Murat Bilgiç, kariyerine 1990 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1999 yılında Kurumsal Krediler Tahsis Bölümünde Müdür Yardımcılığı’na, 2002 yılında aynı bölümde Bölge Müdürlüğü’ne ve 2008 yılında Bölüm Müdürlüğü’ne atanan Bilgiç, 25 Mart 2016 tarihinde İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

 

SODEXO’DAN RAMAZAN’A ÖZEL

Sodexo, geliştirdiği dijital kurumsal hediye platformu “FlexoGift’’ ile Ramazan döneminde çalışanlarına destek sunmak isteyen şirketleri koli tedarik ve teslim operasyonundan kurtarıyor, kolay ve hijyenik bir dijital çözüm sunuyor. Şirketler, FlexoGift sayesinde destek süreçlerini dijitalleştirerek çalışanlarına hediyelerini anında ulaştırabiliyor. Böylece hediye seçimi ve dağıtımı gibi operasyonel süreçleri bertaraf ediyor ve vergi avantajından yararlanıyor. Sodexo, 4 ayrı Ramazan Paketi seçeneği sunuyor: “FlexoGift Temel Gıda Paketi, FlexoGift Geniş Gıda Paketi, FlexoGift Karma Paket ve FlexoGift Tüm İhtiyaçlar Paketi.”

 

ERMİŞLER GRUP MARBLE İZMİR’DE

Ermişler Grup, Ravini markasıyla 27. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Dünyanın doğal taş sektöründe en önemli buluşmalarından olan MARBLE İZMİR (Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı), 30 Mart-2 Nisan 2022 tarihinde kapılarını 27’inci kez tüm dünyaya açtı. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Ermiş, “Sektörümüzün önde gelen şirketlerinden Ermişler Grubu olarak biz de Ravini markasıyla, Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar kompleksi Fuar İzmir’de yer aldık” diye konuştu.

 

İŞ LEASING’DEN YEŞİL TARIMA DESTEK

İş Leasing’in 2021 yılında TurSEFF’e dahil olmasıyla tarım alanında hayata geçirilen TurSEFF projelerinin sayısında önemli bir artış yaşanmaya başladı. Geçen yıl Şubat ayında TurSEFF anlaşmalı finans kuruluşları arasına katılan ve TurSEFF kapsamında hayata geçirilen sürdürülebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerinde hızlı aksiyonlar alan İş Leasing, bir yıl gibi kısa bir süre içinde toplam 288 yeşil projeye finansman sağlayarak önemli bir başarıya imza attı. Hayata geçirilen projeler içinde TurSEFF için de önemli sektörlerden biri olan tarımda toplam 107 proje finansmanı yapılmış olması, ayrıca dikkat çekici bir başarı hikayesi olarak ön plana çıkıyor.

 

ABDİ İBRAHİM’DEN SAĞLIK İNOVASYONU ÖDÜLLERİ

Abdi İbrahim’in sağlıkta sosyal inovasyonu desteklemek amacıyla düzenlediği “İyileştiren Fikirler Yarışması”, Ashoka Türkiye, Impact Hub İstanbul ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ortaklığında hayata geçirildi. İyileştiren Fikirler Yarışması’nın kazananları, 28 Şubat’ta Abdi İbrahim Tower’da hibrit olarak düzenlenen törende açıklandı.100’e yakın başvurunun değerlendirildiği sürecin sonunda birinciliği “Hastane Arkadaşım İDA” oldu. Bu sosyal girişim, “kronik hastalıklarla mücadele eden çocukların, hastane ve tıbbi işlem korkularını yenmelerini ve psikolojik dayanıklıklarını artırmayı hedefliyor. Balkabağı kabuğundan, ilaç kapsülü yerine kullanılabilen az kimyasal ve zengin vitamin içerikli alternatif üreten biyoteknoloji girişimi olan “BIODIF” ise jüri özel ödülüne layık görüldü. İleri aşama sosyal girişimlerin kazananı ise kritik hastalık ve kadın sağlığı problemlerinin uzaktan daha iyi, daha hızlı ve daha hassas izlenebilmesi için tıbbi görüntüleme yapabilen “giyilebilir” ultrason teknolojisi sunan PONS isimli girişim oldu.

 

WiLAT’TAN LOJİSTİKTE KADIN RAPORU

İngiltere merkezli CILT’in (Chartered Institute of Logistics and Transport) kadın kanadı olan ve Türkiye’de lojistik ve taşımacılık sektöründe cinsiyet eşitliği için çalışan ilk kuruluş olan WiLAT (Women in Logistics and Transport) Türkiye, taşımacılık ve lojistik sektöründe kadın sayısı ile ilgili araştırmasının sonuçlarını açıkladı. WiLAT Global Başkan Yardımcısı ve WiLAT Türkiye Kurucu Başkanı Berna Akyıldız, araştırma sonuçlarının açıkladığı toplantıda şu bilgileri verdi: “Sektör, böylesine büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinde olmasına rağmen halen erkek egemen algısından kurtulamamış, kadın işgücü yüzde 9,1 gibi çok düşük bir seviyede seyretmektedir. Bu demek oluyor ki sektör, bu önemli değişim ve dönüşüm sürecinde kadın iş gücünden ve katkılarından yeterince faydalanamamaktadır. Biz, WiLAT Türkiye olarak kadınların bu sektörde daha çok yer almalarına, var olanların tutunmalarına ve güçlenmelerine yönelik projelerimizle ilgili çalışmalarımızı büyük bir özveri ile sürdürüyoruz” dedi.

 

TÜRK TİCARET ZİNCİRİ UYGULAMAYA HAZIR!

VakıfBank’ın, ithalat ve ihracatta belgelerin blokzincir ağı ile kayıt altına alınmasıyla dış ticaret süreçlerini hızlandırmak üzere başlattığı projede son aşamaya gelindi. VakıfBank’ın liderliğinde, STM, Doğuş Otomotiv, Doğuş Teknoloji ve Ünsped Gümrük Müşavirliği tarafından hayata geçirilen Türk Ticaret Zinciri Projesi’nde, şu ana kadar ithalat ve ihracat süreçlerinde önceliğe sahip 313 belgenin iş akışları ve paydaşları tek tek çıkarıldı ve analiz çalışması yapıldı. İlk fazda nakit yönetimi ödemelerinden sonra oluşan “vergi ödemesi” ve “Gümrük Vergi Tahsil Alındısı” (GVTA) belgesi test verileriyle blokzincir ağına yazıldı. Böylece her bir paydaşın, ilgili belgeyi kendi yetkileri doğrultusunda görüntülemesi sağlandı.

 

MÜŞTERİ DENEYİMİ DÖNÜŞÜYOR!

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin dijital liderleri, Fast Company ve Microsoft Türkiye işbirliğinde 15 Mart 2022’de düzenlenen Değişen Müşteri Deneyiminde Liderlik etkinliğinde bir araya geldi! Otomotivden perakendeye çeşitli sektörlerden liderler dijital dönüşüm yolculuklarını, dijital yetkinliklerin müşteri deneyimi stratejilerinde yarattığı farkı, yeni dönem ajandalarını ve çok daha fazlasını paylaştı. Açılış oturumunu Fast Company Türkiye kurucusu M. Rauf Ateş ile Microsoft Türkiye Çözüm Satışlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Elif Acar Özgüner’in sunduğu etkinlikte, yeni dönemde rekabet avantajı sağlayacak dijital yetkinlikler ve yeni müşteri dönemi konuşuldu. Katılımcılar arasında Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin, Yıldız Holding CIO’su Gül Erol, Microsoft Türkiye CMO Lideri Doğuş Alev Aka, Ford Otosan CDO’su Hayriye Karadeniz, Microsoft Türkiye Kurumsal İş Uygulamaları Satış Direktörü Ayşegül Dedeoğlu, Cengiz Holding CIO’su Sinan Özkan, Samsun Yurt Savunma Bilgi Teknolojileri ve İletişim Müdürü Emir Albulak, Microsoft Türkiye Müşteri Deneyiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, CarrefourSA CIO’su Handan Karakuş ile Arçelik Türkiye, Hindistan, Pakistan ve Bangladeş Genel Müdürü Can Dinçer yer aldı. Liderler, “iş yapma” biçimlerinde yaşanan değişimi, fark yaratan stratejilerini ve yükselen yeni trendleri de tartıştı.

 

KOÇ HOLDİNG’DE ÜST YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ

Koç Holding’de Cenk Çimen’in emekliliği ile boşalacak olan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı görevine Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün atandı. Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, yaptığı açıklamada, Otomotiv Grubu’ndaki bu önemli atamanın hayırlı olmasını dilerken, “Bu vesileyle bir kez daha Sayın Cenk Çimen’e uzun yıllardır Topluluğumuza sağladığı kıymetli katkılar ve başarılı çalışmaları için teşekkür ederim” diye konuştu. Haydar Yenigün’den boşalan Ford Otosan Genel Müdürlüğü’ne ise Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Güven Özyurt getirildi.

 

GÜRİŞ HOLDİNG’DEN 10 BİN AĞAÇ DAHA

Kurulu rüzgâr enerjisi gücünde Türkiye’de birinci olmaya devam eden Güriş Holding, Muğla Fatma Rüzgar Enerji Santrali arazisi çevresinde, 30 Mart Çarşamba günü 10 bin ağaç dikimi gerçekleştirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında kadın çalışanları için Aydın’da 7 ayrı bölgeye, 3 bin 600 adet tarım alanında çok kıymetli bir yere sahip olan incir fidanı dikimi gerçekleştiren Güriş Holding, 1131.75 MW kapasiteye sahip yenilenebilir enerji santralleri ile çevreye dost enerji üretmeye devam ediyor. Güriş Holding Enerji Grup CEO’su Ali Karaduman, “Sürdürülebilirlik önceliğimiz” diye konuştu ve şöyle devam etti: “Temiz ve milli enerji çalışmalarımızın dışında faaliyet gösterdiğimiz bölgeler öncelikli olmak üzere çevreye katkı sağlamak bizim için çok kıymetli. 2009’dan beri tüm santrallerimizde 400 bin ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz 10 bin ağaç dikimi ile de Muğla ve çevresine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.”

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

heyecan-ekonomisi

Heyecan ekonomisi

-inanan-ayakta-kalır

%50’ye inanan ayakta kalır!