in , , ,

İş dünyasından haberler

Haber, yenilik, atama, lansman

is-dunyasindan-haberler

ESAS SOSYAL’İN İNGİLİZCE PROGRAMI

Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı, Esas Sosyal’in gençlere fırsat eşitliği sağlamak için geliştirdiği yeni programı “İngilizce Fırsatım” projesini açıkladı. Kamışlı, ilk yatırım alanı olarak gençleri ve istihdamı seçtiklerini, bugüne kadar 30’a yakın araştırma yaparak öncelikleri saptamaya çalıştıklarını söyledi. Emine Sabancı Kamışlı, yeni projesini şöyle açıkladı: “Yaptığımız araştırmalarda gençlere destek verildiği takdirde genç işsizliğinin çözümü konusunda ciddi bir fark yaratılabileceğini gördük. Bugüne kadar 150 gencin toplamda 30’dan fazla sivil toplum kuruluşunda ilk tam zamanlı maaşlı iş deneyimini destekledik ve 250 saatlik mesleki eğitimler ile mentor desteği sağladık. İlk Fırsat Programı katılımcılarının, henüz programı bitirmeden iş teklifi alma oranı yüzde 82’ye ulaştı. İşe giriş oranları program bitimini takip eden ilk 3 ay içerisinde yüzde 93 ve 6 ay sonrasında yüzde100’ü buldu.”

YENİDENBİZ DERNEĞİ’NDEN ÖNEMLİ BİR ARAŞTIRMA

YenidenBiz Derneği, Ipsos ve McKinsey’nin de katkılarıyla “Pandemi sonrası Yeni Çalışma Modelleri” isimli kapsamlı bir araştırmaya imza attı. Toplam 91 büyük ölçekli şirketin CEO, genel müdür ve üst düzey yöneticileri ile gerçekleştirilen bu araştırmadan çıkan bazı sonuçlardan birkaçı şöyle oldu:

  • Pandemi bittikten sonrası için genel görüş mevcut çalışma düzeninin tam zamanlı çalışma (yüzde 74) olarak devam edeceği yönünde. Ancak esnek tam zamanlı çalışma modeli pandemi öncesine göre daha çok (yüzde 44) kabul görüyor.
  • Pandemi sonrası firmaların sadece yüzde 15’i çalışma modelleri açısından kalıcı değişiklik yaptığını belirtti.
  • Yeni nesil yetkinliklerde yüzde 44 oranında teknolojik becerilerin öne çıkması beklenirken, kadın yöneticiler yüzde 35 ile sosyal ve duygusal becerilerin gelişmesini beklediklerinin altını çizdi.

SODEXO’NUN AKILLI YAZILIMI

Çalışanlara ve üye iş yerlerine uçtan uca dijital yemek deneyimi sunan Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin 2019 yılında yatırım yaptığı “Hemen Yolda” uygulaması, restoranların sipariş adetlerini pandemi öncesine kıyasla yüzde 42 artırdı. “Hemen Yolda” yeni nesil akıllı paket servis yazılımı, üye iş yerlerinin paket servislerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesini sağlarken, müşterilerin de online olarak siparişlerinin nerede olduğunu takip etmesine olanak sağlıyor.

SABANCIDX’TEN ÇİMENTO ÇÖZÜMÜ

Dijital ve analitik şirketi SabancıDx, çimento sektöründe üretim maliyetlerini azaltan uçtan uca yazılım çözümü CDx’i duyurdu. Bir çimento fırınından elde edilen enerji verimiyle bin hanenin yıllık enerji ihtiyacı kadar tasarruf sağlayan CDx çimento tesislerinin karbon salınımını da azaltacak. Ek donanım yatırımı gerektirmeyen CDx, çimento sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin mevcut otomasyon sistemlerine bir yapay zeka operatörü yerleştirerek enerji optimizasyonu sağlıyor. SabancıDx’in öz kaynaklarıyla geliştirilen ve geliştirme sürecinde veri mühendisleri, çözüm mimarları, yazılım mühendisleri ve ürün yöneticilerinden oluşan 40 kişilik bir ekibin çalıştığı CDx, Microsoft iş birliğiyle yurt dışı pazarlara da açılacak.

PAYCORE’UN LİDERLİK HEDEFİ

Ödeme sistemlerinde çözüm sağlayıcı PayCore, processing sektöründeki hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. 2020 yılı Kasım sonu itibarıyla PayCore Processing, aylık ortalama 173 milyon, toplamda 1,9 milyar finansal ödeme işlemine aracılık etti. Bu rakamın 1,8 milyar adedini finansal işlem kabulü, 78,5 milyon adedini ise kartlı işlemler oluşturuyor, PayCore CEO’su Turgut Güney, “Hedefimiz, hızlı büyümeyi sürdürerek sürdürmek, gelecek 5 yıllık dönemde Türkiye ve yakın bölgenin lider processing firması olmak” diye konuştu.

ASTELLAS İLAÇ’A YENİ LİDERLER

Hastaların geleceğini değiştiren ve “karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik” ilaçlar üretmeye odaklanan Astellas İlaç’ın yönetim ekibinde önemli atamalar gerçekleşti. Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz, Satış Direktörü olarak atanırken; Nilay Süoğlu Astellas İlaç Türkiye’nin yeni Pazarlama Direktörü oldu. Kıdemli İlaç Güvenliliği Müdürü olarak görev yapan Sanem Karan Duran, Türkiye Etik ve Uyum Direktörlüğüne terfi ederken, Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanına liderlik eden Ayşe Bozkurt Özgüven, yönetim ekibine katılarak Astellas İlaç Türkiye Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü oldu..

HPE TÜRKİYE, ‘UÇTAN BULUTA’ DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ HIZLANDIRIYOR

Teknoloji sektörünün liderlerinden HPE Türkiye, COVID-19 pandemisinin gölgesinde geçen 2020 yılındaki çalışmalarını, 2021 yılında dijital dönüşümü hızlandırarak işletmeleri yeni dünya düzeninde nasıl destekleyeceklerini paylaştığı bir basın sohbet buluşması düzenledi. HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak: “Pandemi süreci tüm dünyayı benzeri görülmemiş bir zaman dilimine taşıdı. Artık yeni dünya düzeninde, işletmeler de hızın çok daha önemli olduğu yeni bir gerçeklikle tanışıyor. COVID-19’un uzaktan çalışmayı hızlandırdığı bu dönemde biz de bunu destekleyen ve temel iş sürekliliğini sağlayan Sanal Masaüstü Alt Yapısı (VDI) için yeni HPE GreenLake Bulut Hizmetleri’mizi devreye aldık. Diğer yandan HPE GreenLake Bulut Hizmetleri’mizde dünya lideri HPC portföyünü sunarak HPC projelerinin yaygınlaştırılmasını yüzde 75’e kadar hızlandırıp kaynak harcamalarını yüzde 40’a kadar azaltarak bu deneyimi önemli ölçüde basitleştiriyoruz” dedi.

KOÇSİSTEM’DEN AİLE SAATİ PROJESİ

KoçSistem tarafından hayata geçirilen, bilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekmeyi ve aile içerisinde ebeveyn-çocuk iletişimine katkı sağlamayı amaçlayan Aile Saati projesi, yeni proje ortağı Yapı Kredi Yayınları ile etki alanını genişletiyor. “Eğitim Ortağı” AÇEV’in ardından “Kitap Ortağı” olarak Yapı Kredi Yayınları ile iş birliği yapan KoçSistem, pandemi dönemiyle birlikte ev içerisinde artış gösteren teknoloji kullanımının aile üyelerinin birbirleriyle kaliteli zaman geçirerek dengelenmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

HARİBO TÜRKİYE’DEN ABD’YE YÖNETİCİ

HARIBO Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Zor, HARIBO Amerika’ya Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı. 2001 yılında Türkiye’deki ilk fabrika yatırımını gerçekleştiren HARIBO Türkiye’de uzun dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev alan Hakan Zor, Amerika’nın Wisconsin eyaletinde ilk fabrika yatırımını gerçekleştiren HARIBO Amerika’da fabrika operasyonlarından sorumlu olacak.

LEASEPLAN’NIN YENİ NORMAL RAPORU

LeasePlan, Mobilite İçgörü Raporu’nun “Yeni Normal” bölümünü yayınladı. Covid-19’un dünya genelinde mobilite alışkanlıkları üzerindeki etkisiyle ilgili değerlendirmelerin yer aldığı araştırmaya göre, Covid-19 dünyadaki sürücülerin iklim değişikliğiyle mücadeleye olan farkındalıklarını artırdı. Sürücülerin yüzde 53’ü salgının başlangıcından bu yana iklim değişikliğinin ciddi bir küresel tehdit olduğunun farkına vardı. Bu kapsamda, sürücülerin yüzde 47’si temiz havaya erişim ve iklim değişikliğiyle mücadelede aktif rol oynamak için ilk fırsatta sıfır emisyonlu araçlara geçiş yapmak istiyor.

ADVANCITY’NİN ONLİNE EĞİTİM VİZYONU

Uzaktan eğitim alanında 20 yılı aşkın süredir çalışan Advancity’nin CEO’su Cem Atacık, pandemi nedeniyle çok geniş bir kullanıcı kitlesinin bu eğitim yöntemini kullandığını, 2021’de artışın devam edeceğini açıkladı. Cem Atacık, 2021 yılına ilişkin öngörülerini açıkladı: “Üniversitelerin yanı sıra ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim kurumlarına sunduğumuz hizmetleri de 2020 yılında çeşitlendirip güçlendirdik. Eğitim kurumları dışında yer alan müşterilerimize de hizmet vermeye, iş ve eğitim süreçlerine katkı sağlamaya devam ettik. Hizmetlerimizden yararlanan toplam kullanıcı sayısı 2.5 milyon kişiyi aştı. Daha yüksek kalitede hizmet vermek amacıyla çalışmalar sürüyor.”

TAM FAKTORİNG TAM FİNANS OLDU

Sektörün önde gelen isimlerinden Tam Faktoring, yoluna Tam Finans adıyla devam etme kararı aldı. 30 kişilik Ar-Ge merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle, müşterilerine saniyeler içinde hizmet verdiğini belirten Tam Finans, esnaf ve KOBİ’lerin finansal ihtiyaçları için onların yanında yer almayı amaçlıyor. Tam Finans CEO’su Hakan Karamanlı, “İşimizi doğru ve çok iyi yaptığımız için büyüdük” diyor ve şunları paylaşıyor: “Ekibimize baktığım zaman değişimden korkmayan ve daha fazlasını isteyen insanlar görüyorum. Yeni ürün ve iş birliklerinin bizim şirketimizde ardı arkası hiç kesilmez. Başarımızın ardında da bu değişim ve gelişim heyecanımız yatıyor.”

AKTİF BANK’IN YENİ CEO’SU

Aktif Bank Genel Müdürlüğü’nü 2015 yılından bu yana yürüten Serdar Sümer 1 Ocak itibariyle görevinden ayrıldı. Aktif Bank’ın yeni CEO’su ise Ayşegül Adaca Oğan oldu. Serdar Sümer, bankanın bağlı bulunduğu Çalık Holding yönetim kurulu üyeliği başta olmak üzere grubun tüm finans ve telekom sektörlerindeki şirketlerinin yönetim kurulu üyeliklerine atandı. Oğan, Aktif Bank’a, 2015 yılında Bireysel ve Dijital Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Son 3 yıldır ise Çalık Holding bünyesindeki BKT Arnavutluk Banka, BKT Kosova Banka, ALBtelecom Arnavutluk Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Adaca Oğan, yaklaşık 6 aydır da Aktif Bank Yönetim Kurulu Murahhas Azası olarak görev alıyordu.

YEMEKSEPETİ’NE 32 BİNDEN FAZLA ÜYE

Yemeksepeti, 2020’de, 32 bin 437 yeni restoranı online yemek siparişi platformuna eklediğini açıkladı. Her yıl olduğu gibi Türkiye’nin yemek alışkanlıklarını inceleyen Yemeksepeti’nin 2020 lezzet almanağındaki birkaç detay şöyle:

  • 5,3 milyon yeni üye kazanan Yemeksepeti, yaklaşık 19 milyonu aşkın bir aile olarak Belçika, Hollanda, İsveç gibi birçok Avrupa ülkesinden daha kalabalık hale geldi.
  • 32 bin 437 yeni restoranın sisteme eklenmesiyle bu restoranların zahmetsizce dijitalleşmesini sağladı.
  • Bu yılın sipariş rekorunu kıran kullanıcı yıl boyunca toplam bin 548 adet sipariş verdi.
  • İstanbul’dan lezzet tutkunu bir kullanıcı tek seferde 4 bin 600 TL tutarında ızgara köfte siparişi verdi.
  • Sadece kullanıcılar değil, restoranlar da sipariş rekorları kırdı. İzmir’de bir iş ortağı restoran bir günde 1.907 adet sipariş aldı.
  • Tüm şehirler içerisinde sipariş cirosunu en çok artıran iller Erzincan, Mardin ve Sinop oldu.

CYBERWISE VE INNOVERA GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Biznet ve Securrent’in birleşmesinden doğan siber güvenlik firması Cyberwise, bölgesel liderlik stratejisi doğrultusunda Innovera ile bir araya geliyor. Bu iki firma, müşterileri için uluslararası standartlarda uçtan uca siber güvenlik çözümleri sunmaya ve sektöre değer katmaya devam edecek. Böylece Cyberwise, müşteri tabanını büyütmeye ve yetenek yatırımlarını artırmaya devam edecek.

MAYEN’E İHRACAT ÖDÜLÜ

Mayen, 2019 yılında hizmet sektörünün yaklaşık 64 milyar dolarlık ihracata ulaşılmasına katkı sağlayan 54 şirket arasında yer aldı.Hizmet İhracatçıları Birliği, hizmet ihracatı yapan şirketleri 18 kategoride ödüllendirdi. “Telekomünikasyon Hizmetleri” kategorisinin şampiyonu bu yıl da Mayen oldu. Bu yıl elde etiği şampiyonlukla birlikte Mayen, sektörünün 4 yıldır üst üste hizmet ihracatı şampiyonu olan tek firması konumuna geldi. Türksat ikinci ve Millenicom üçüncü oldu.

TURKCELL’DEN YENİ BULUT ÇÖZÜMÜ

Turkcell Dijital İş Servisleri, ileri analitik ve yapay zekada dünya lideri olan yazılım devi SAS ile iş birliğine imza attı. Yapılan iş birliği kapsamında şirketlere Turkcell’in güçlü bulut altyapısı, büyük veri ve dijital servisler alanındaki uzmanlığı ile SAS’ın analitik ve yapay zeka alanlarındaki yetenekleri bir arada sunulacak. Turkcell SAS Analitik Çözümler çatısı altında sunulan ürünlerle ilk yatırım maliyeti olmadan hızlı kurulum yapılarak maliyet ve zaman tasarrufu sağlanacak. Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, “Bu işbirliği sayesinde, dijital dönüşüm danışmanlığımız ile kurumsal müşterilerimize SAS’ın analitik zekasını kullanmaları için ihtiyaç duydukları çözümleri sağlıyoruz” diye konuştu.

9 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM PORTFÖYÜ

Merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan Plug and Play, yılda 60’dan fazla hızlandırma programı düzenliyor. Dropbox, PayPal, Hippo, Honey, Rappi, N26 gibi şirketlerin kısa süre içinde milyar dolarlık değere ulaşmasını (unicorn) sağlayan Plug and Play, toplam 9 milyar dolarlık yatırım portföyüne sahip. Platform, sadece geçtiğimiz yıl 1450’den fazla girişim ile çalıştı. Küresel havuzunda 40 binin üzerinde girişim bulunuyor. 400’den fazla kurumsal ortağı olan Plug and Play’in tüm ekosistemi kapsamlı ve ileri teknoloji merkezi MEXT aracılığıyla Türk sanayicisi ve girişimcisinin hizmetine açılıyor.

PLUG AND PLAY MEXT İLE İSTANBUL’DA

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), dünyanın en büyük inovasyon ve girişimcilik platformu Plug and Play’i İstanbul’a getirdi. Toplam 9 milyar dolarlık yatırım portföyüne sahip olan Plug and Play, girişimciyi, sanayiciyi ve yatırımcıyı buluşturacak.

Yenilikçi fikrini uygulamaya geçirmiş girişimciler, MESS üyesi şirketler ile ortaklıklar kurabilecek. Küresel işbirliği ağına dahil olarak hızlı gelişme olanağı bulacaklar. Sanayiciler de dünyanın her yerindeki girişimcilerin inovasyonlarından faydalanıp ülkemizin ihracatını ve istihdamı artırabilecekler. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, “Bu işbirliği ile İstanbul açık inovasyonda küresel ekosistemin bölgesel merkezi olacak. MESS üyesi şirketler, girişimci ve yatırımcılar buluşacak. Girişimci, sanayici ve ülkemiz kazanacak” diye konuştu.

Sadece 20 ülkede hizmet veren Plug and Play’in İstanbul’da platform açmasıyla, Türkiye küresel girişim ekosisteminin bölgesel merkezlerinden biri olacak. Plug and Play Platformu, İstanbul üzerinden Doğu Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya, Rusya’dan Orta Doğu’ya uzanan geniş coğrafyada 12 ülkeye hizmet edecek. Platform, sadece bu ülkelerin girişimcilerine ulaşmakla kalmayıp iş dünyasını yönlendiren, nabzını tutan bir merkez olacak. Plug and Play İstanbul Platformu, girişimcileri ve sanayicimizin gelişimini destekleyecek.

Yerli girişimler roketlenecek

Plug and Play İstanbul Platformu, girişimcileri, ülkemizin lider sanayi şirketleri ve küresel yatırımcılarla buluşturacak. Girişimciler, MEXT içinde kendilerine ayrılmış ofislerde çalışabilecekler. Çözümlerini, MEXT dijital fabrikada deneyimleyerek olgunlaştırabilecekler. Türkiye’nin önde gelen 250 sanayi şirketinden oluşan MESS üyelerine çözümlerini tanıtarak hızla gelişme, ortaklık kurma imkanı bulabilecekler. Girişimciler aynı zamanda Plug and Play’in sahip olduğu küresel ağlarda yatırımcılara kendilerini tanıtıp hızla gelişme imkanına kavuşacak.

Sanayici rekabette fark yaratacak

MESS üyesi sanayiciler, Plug and Play İstanbul Platformu’nda ihtiyaçlarına uygun çözümü bulunan yerel ve küresel girişimcilerle bir araya gelebilecek. Sanayiciler, Türkiye ile birlikte dünyanın her yerinden inovatif girişimlerden faydalanarak rekabette fark yaratacak. Bu platform, sanayicilerimizin daha rekabetçi olmasına, ülkemiz ihracatı, milli geliri ve istihdamın artmasına katkıda bulunacak.

Bilgi ve deneyim alışverişi başarıyı getiriyor

Plug and Play İstanbul Platformu’nun tanıtım toplantısında konuşan MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, “Bu işbirliği ile İstanbul, açık inovasyonda küresel ekosistemin bölgesel merkezi olacak. MESS üyesi şirketler, girişimci ve yatırımcılar buluşacak. Girişimci, sanayici ve ülkemiz kazanacak” diye konuştu. Plug and Play Kurucusu Saeed Amidi de açılışta yaptığı konuşmada dijital dönüşümün önemine vurgu yaptı. Amidi, “Sanayi, inanılmaz bir dönüşüm geçiriyor. 250 lider şirketin üye olduğu MESS ile ortaklığımız, büyük kuruluşların değişimi kucaklamak ve teknolojiyi bulmak için ne kadar önemli adımlar attığının mükemmel bir örneği olacak” diye konuştu.

BOSCH TERMOTEKNOLOJİ: VERİMLİLİK İÇİN TEKNOLOJİ

Hayatı kolaylaştıran teknolojiler sunan Bosch Termoteknoloji, tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Bosch Condens 2200i W cihazının 20kw ve 24kW ısıtma kapasiteleriyle tasarrufu evinize getiriyor. Bu yeni teknoloji ürünü, enerji verimliliği skalasında da A sınıfında yer alıyor. Bosch Termoteknoloji’nin yeni nesil yoğuşmalı duvar tipi kombisi Condens 2200i W, geniş modülasyon aralığı ile çok düşük ısı ihtiyaçlarında bile yüksek tasarruf sağlıyor. 1:5 modülasyonlu brülörü, anlık ısı ihtiyacınıza göre kendisini otomatik olarak ayarlıyor. Cihaza ihtiyaç olmadığı durumlarda, cihaz kapasitesini 5’te 1’i kadar kendiliğinden kısabiliyor ve böylece gereksiz gaz tüketiminin önüne geçiyor.

FARK HOLDİNG’DE YENİ YAPILANMA

Yenilenerek farklı olmayı ve fark yaratmayı ilke edinen Fark Holding, amiral gemisi Farplas’ta, yeni yılda yeni bir organizasyona adım attı. Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter, yeni organizasyonda oluşturulan çevik yapıyla daha verimli, daha hızlı olma ve küresel başarıya koşma arzusunda olduklarını söylüyor. Serter şunları ekliyor: “Bu yapılanmayla, amiral gemimiz Farplas ve Ar-Ge, Inovasyon- Değişim Yönetimi Merkezi’miz Fark Labs entegrasyonuyla, mobilite dünyasında daha sağlam yer edineceğiz. Yaşanan bayrak devrinde, kendi insan değerimizi önde tutan ve kendi içinden yükselen değerlere, yeteneklere öncelik veren şirket olarak yolumuza heyecanla devam ediyoruz.” Daha önce Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları ve direktörlerden oluşan organizasyon, CEO’ya direkt bağlı C level koordinatörlerle, çok daha yalın, yüksek konsantrasyon ve sorumluluktan oluşan süreç yönetimine dönüştürüldü.

UĞUR OKULLARI’NDAN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HEDEFİ

Uğur Okulları, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve dünya için yeni bir yol haritası hazırladı. ‘Nitelikli Eğitim’in, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasına ilk sıralarda yer aldığını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, eğitimde yarım asrı aşkın deneyimle Türkiye’nin dört bir yanındaki 107 okulda sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda eğitim verdiklerini anlatıyor ve şöyle devam ediyor:
“Sürdürülebilirlik; ekonomi, çevre, güvenlik, sağlık gibi kavramlarla her dersin içerisine konu olarak eklenmeli. Bununla birlikte sürdürülebilirliğin sonuçları ve yansımaları için öğrencilere sadece bilgi ve bilinç değil yetkinlik de kazandırılmalı”.

D’S DAMAT’TAN DOĞA DOSTU TASARIM

Doğa dostu ve sürdürülebilir tasarımlarını Sonbahar Kış 2020 koleksiyonu ile beğeniye sunan D’S Damat, hazırladığı kapsül koleksiyon ile plastik pet şişelere yepyeni bir amaç yüklüyor. D’S Damat’in bu tasarımı için, doğaya bırakılan pet şişeler toplanarak eritiliyor ve yeni nesil iplikler oluşturuluyor. Bunlar da kumaşa dönüşerek D’S Damat’ın sunduğu kapsül koleksiyonda, takım elbiselere, yeleklere, ceketlere ve pantolonlara hayat veriyor.

TEMPO’YA YENİ LİDER

Dış Kaynak Servis Sağlayıcı şirketi Tempo, Satış Pazarlama Direktörlüğü görevine Taylan Akalın’ın atandığını duyurdu. Taylan Akalın, aynı zamanda Tempo İcra Kurulu üyesi olarak da görev yapacak. Galatasaray Üniversitesi İşletme yüksek lisansına sahip olan Akalın, çalışma hayatına Philips Türkiye’de satış operasyonları yöneticisi olarak başladı. Philips kariyerinde Kilit Müşteri yöneticisi ve Ticari Pazarlama yöneticisi pozisyonları çerçevesinde şirketin dijital satış kanallarının yaratılmasında rol aldı. Digimer yazılım çözümleri girişimi ile Türkiye’nin önde gelen firmalarına iş süreçleri yazılımları geliştiren Akalın, 2019-2020 tarihleri arasında Atos Türkiye’de satış müdürü pozisyonunda görev aldı.

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bubba-Wallace

Bubba Wallace: “Ne kadar stresliysem, yarış pistinde o kadar iyiyiz.”

ilac-sektoru

İlaç sektörünün kritik oranı