in , ,

Bubba Wallace: “Ne kadar stresliysem, yarış pistinde o kadar iyiyiz.”

Nascar pilotundan sır dışı sosyal aktivizm yolculuğu…

Bubba-Wallace

COVID yüzünden sadece gidip yarışıyoruz; programımızın izin verdiği tüm şey bu. Antrenman sürüşü yok, eleme turu yok, hiçbir şey yok. Bu ekip için zor çünkü birlikte çalışmak için pratik yapmamız gerekiyor. [Arabayı] doğru hazırladığınızdan emin olmalısınız. Arabalarımız geçen yılkinden farklı olmasına rağmen, sadece geçen yılki yarış notlarından yola çıkabildik… İki aylık bir ara verdik, evde ne varsa yiyordum ve gerçekten antrenman yapmıyordum ya da çalışmıyordum. Hızlı bir metabolizmam var sanırım… [Normalde] ekibimizdeki 12-13 kişi her hafta sonu benimle seyahat ediyor. Hepimiz oldukça yakınız ve birbirimize çok değer veriyoruz. Uçakta Mario Kart ve Nintendo Switch oynuyoruz. Şimdi [uzaktan] para için oynuyoruz, bu oldukça önemli.

Kendimi asla bir aktivist olarak düşünmedim. George Floyd [cinayeti], bardağı taşıran son damla oldu. Nascar zorlu bir spordur çünkü başarılı olmak için arkanızda sponsorlar ve finansman olması gerekir. Bu nedenle, bu ülkedeki ırkçılık hakkında bir şey söylemeye karar verdiğimde, sponsorlarımın bundan hoşlanıp hoşlanmayacağını bilmiyordum. İnsanların bunun bir parçası olmak istediklerini görmek güzeldi. Her zamankinden daha fazla telefon geliyor. Röportajlar nedeniyle telefonumu elimden bırakamadım, ama görünüşe göre ne kadar stresliysem, yarış pistinde o kadar iyiyiz. Şikayet etmiyorum.

İnsanların bir Konfederasyon bayrağının dalgalandığı yarışlara gelmeyecekleri hakkında tweet attığını gördüm ve bu bende bir kıvılcım yarattı. Nascar’dan bu bayrakları yasaklamasını istedim. Bunun gerçekleşmesini beklemiyordum. Başkanın benim hakkımda tweet attığını hatırlıyorum. Yatakta uzanıyordum ve “Ne?” dedim. Gerçekten başkanın doğrulanmış hesabı olup olmadığından emin olmak için kontrol etmeye gittim. “Tamam, işte başlıyoruz, benim adım kesinlikle orada” gibi görünüyordu. Önümde iki yol vardı: Ya o seviyeyi kabullenmek ya da ofisteki en yüksek koltuktan daha yükseğe çıkmak. Daha yükseğe çıkmayı seçtim. —Yasmin Gagne

EN VERİMLİ İNSANLARIN SIRLARI

Uyandığı saat
“Bu sabah 9:30’da kalktım. Fakat yeni bir yavru köpeğimiz var ve çoğu zaman kız arkadaşımla beni erken saatlerde uyandırıyor. Çılgının teki.”

Sabah yaptığı ilk iş
“Köpeği yürüyüşe çıkarmak ve kahvaltıda ne yiyeceğime karar vermek. Bu sabah Pillsbury tarçınlı çörek yedim. Geç uyanırsam sakız çiğneyerek öğle yemeğini bekliyorum.”

Verimlilik araçları
“Telefonumdaki Notes uygulamasını yarışlardan ve antrenmanlardan sonra not almak, bilgilendirme görüşmelerinde düşüncelerimi paylaşmak için kullanıyorum.”

Çalışma alanında onu ayakta tutan ne var?
“Kız kardeşimin bana şaka olsun diye verdiği, fotoğrafımın yer aldığı gerçek boyutlu bir karton panom var. Ayrıca gece geç saatlerde PC’de Call of Duty veya yarış oyunları oynayabilmek için özel bir oyun masası yaptırdım. O yüzden bana ahmak falan diyebilirsiniz. “

En kötü alışkanlığı
“Tonla meşrubat içmek. Ama Coke ile anlaşmanız varsa ne yapacaksınız?”

Uyku saati
“22:30 veya 23:00 ama bazen oyun oynayarak 02:00’ye kadar oturuyorum.”

İLGİLİ İÇERİKLER

Yazar: Fast Company Türkiye

©Fast Company Dergisi, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş. tarafından Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yayınlanmaktadır. Fast Company’nin isim hakkı ABD’de Mansueto Ventures’a, Türkiye’de Fast Dergi Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, fotoğraf ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Roz Brewer

Roz Brewer: “Bir barista kahve yapıyorsa ben de o an bir şeyler yapmalıyım gibi hissediyorum.”

is-dunyasindan-haberler

İş dünyasından haberler